RedTouch Nedir?

Ablatif olmayan foto cilt gençleştirme ve kırışıklıkların azaltılmasında kullanılan son teknoloji cihazlardan biri de RedTouch cihazıdır. İyi huylu pigmente lezyonlar ve cilt sarkmasına karşı en ideal sonuçları alabilmek için özel olarak geliştirilen bu cihazın pek çok öne çıkan avantajı bulunur. Yenilikçi anlayışın bir ürünü olarak geliştirilen RedTouch sisteminin en önemli özelliği, yeni bir dalga boyu kullanarak en ideal seviyedeki kolajen stimulasyonunu hedeflemesidir.

Yaşlanma karşıtı endüstride kullanılan tüm sistemler işlevsel anlamda pek çok fayda sağlasa da RedTouch cihazının kullandığı teknoloji daha kapsamlı bir şekilde sonuçlara ulaşmada etkilidir. Bu sistemde kullanılan dalga boyu cilt üzerinde sadece kolajen liflerine etki edecek şekilde geliştirildiği için gençleştirme müdahalelerinde maksimum verim elde edilebilmektedir.

RedTouch Teknolojisi Özellikleri Nelerdir?

İsviçre’nin bilimsel araştırma merkezi olan Zürih Üniversitesi’ndeki uzmanlar tarafından geliştirilen RedTouch teknolojisi, kolajen liflerini en etkili biçimde uyarmasıyla öne çıkar. Bilim insanlarının söz konusu lifleri uyaran belli dalga boylarını keşfetmesinin ardından bu dalga boylarını kullanacak bir cihaz ihtiyacı doğdu. İşte bu ihtiyaçtan yola çıkarak geliştirilen RedTouch cihazı oldukça efektif sonuçlar vermesiyle tercih edilir.

RedTouch teknolojisinin sağladığı avantajlara göre, kolajen lifleri tüm spektrumda sadece birkaç dalga boyuna tepki verdiği için bu dalga boyları elde edilerek aktif bir şekilde kullanılabilir oldu. Bilim insanları, 675 nm dalga boyunun kolajen üretim hızını artırdığını keşfetmesi üzerine cilt gençleştirme teknolojisi olarak RedTouch kullanılmaya başlandı. Cilt dokusunda kolajen stimulasyonu amacını taşıyan bu uygulamalarda en yeni teknolojiyi kullanarak fark yaratan cihaz, RedTouch cihazı oldu.

RedTouch Cihazının Faydaları Nelerdir?

Cilt gençleştirme uygulamalarında hedeflenen amaca yönelik en etkili dalga boyunun kullanıldığı cihazlar RedTouch teknolojisine sahip cihazlar olmasıyla dikkat çeker. Klinik çalışmalar sonucu bu sistemin çok başarılı ve verimli sonuçlar ortaya koyduğu görülmüştür. Günümüzde anti-aging tedavileri kapsamında kullanılan tüm sistemler işlevsel bir yaklaşıma sahip olsalar da maksimum etki gösteren dalga boylarını kullanmak RedTouch cihazının faydaları sayesinde mümkün hale gelmiştir.

Bilindiği üzere cilt gençleştirme uygulamaları sırasında hedeflenen en önemli husus, cilt dokusundaki kolajen liflerini uyarmaktır. RedTouch teknolojisini ve sistemini diğer sistemlerden ayıran en önemli unsur, kolajen liflerini uyarırken en etkili dalga boyunu kullanma özelliğidir. Çünkü RedTouch cihazları, bu aladan en çok tepki alabilen dalga boyunu kullanan ilk ve en yeni teknolojidir. RedTouch cihazlarının dışında bu dalga boyunu kullanan herhangi bir anti aging teknoloji henüz icat edilmemiştir.

RedTouch Cilt Uygulaması Kimlere Yapılır?

RedTouch sistemi ile yapılan tedavi öncesinde ve sonrasında yapılan cilt biyopsisi sonuçları, bu sistemin kullandığı teknolojinin ne kadar verimli ve başarılı olduğunu ortaya koymaktadır. RedTouch tedavisinden yararlanmak isteyenlere geldiğimizde ise, daha genç ve daha elastik bir cilde sahip olmak isteyen herkes, herhangi bir ön koşul olmadan bu teknoloji ile muhteşem sonuçlara ulaşma imkanına sahipti. Çünkü kolajen liflerine seçici bir dalga boyu kullanarak etki eden RedTouch cihazı, yüzdeki kırışıklıkları hafifletme ve cildi sıkılaştırma konusunda maksimum avantajlar sağlar.

RedTouch teknolojisi kullanan cihazlar ile daha genç görünüm elde edilebilir. Aynı zamanda yüzde ve vücudun farklı bölgelerinde daha pürüzsüz bir cilt yaratmada son derece etkili bir sistem olan RedTouch ile herhangi bir acı yaşamadan istenilen sonuçlara ulaşılabilir. Konforlu  ve pratik bir tedavi olan RedTouch uygulamasının ardından hasta hemen normal yaşamına adapte olabilir. Ciltte kızarıklık gibi küçük komplikasyonların görülmesi gayet normal olup RedTouch tedavisi dört mevsim boyunca uygulanabilir.

İletişim Formu