Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz yağ dondurma uygulamasına verilen genel addır. Yağ hücreleri belli bir dereceye kadar soğutulmaktadır. Bu sırada diğer dokular zarar görmez. Soğuk lipoliz tekniği sayesinde yağ hücreleri vücuttan atılmış olur. Cerrahi işlem gerektirmiyor olması avantajdır. Bölgesel zayıflama için idealdir. Genellikle kilo vermek isteyen ancak diyetten ve spordan başarılı sonuç alamayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. En etkili yöntemlerden bir tanesi olarak biliniyor. Teknoloji kullanılarak kısa sürede yağ hücreleri hedef alınır ve eliminasyon derecesine kadar yağ hücrelerinin onması sağlanır. Yüksek memnuniyet oranına sahip bir uygulamadır.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Soğuk lipoliz uygulama süresi bölge başına 45 dakika ile 1 saat arasında değişiklik göstermektedir. Soğuk lipoliz işlemiyle cilt altında yer alan yağ hücreleri kontrollü bir şekilde soğutulmuş olur. Dondurulan yağ hücrelerinin büzülmesi ve daralması sağlanır. Kısa süre içinde işlem gören kişinin vücudunda yer alan yağlar kökten ortadan kalkmış olur. Özellikle sırt, bacak, karın ve göbek gibi bölgeniz için şikayetçi iseniz bu uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Zararlı mı?

Soğuk lipoliz uygulamasının zararı bulunmuyor. Bu yöntem tamamen FDA onaylı olup, şu ana kadar yapılan işlemlerden kişiler memnun kalmışlardır. Güvenli ve etkili bir yöntem olması ile bilinir. Ayrıca işlemden sonra Nebahat süresi yoktur. Bölgesel incelme konusunda başarılı sonuçlar alınır. Hedeflenen bölgeye orijinal ped ve aplikatör konulması gerekir. Kısa süre için kişilerde hafif uyuşma, kaşınma gibi hassasiyet hissi olabilir. Ancak işlem sırasında kişi ağrı hissetmeyecektir. Soğutulan bölgede kramp, uyuşma hissi vb. görülebilir ancak bunlar kendiliğinden geçecektir ve hafif şiddettedir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Ne Kadar Etkilidir?

Soğuk lipoliz uygulama etkinliği tedavi sonrasında yapılan ölçümlere göre 2 ile 8 cm arasında değişen incelik ve yağ birikimlerinin yüzde 20 ile 40 oranında değişmesidir. Etkili bir yöntemdir. Kolaylıkla yağların vücuttan atılması sağlanır. Yoğun bir şekilde yağ açığa çıkacağı için işlem yapıldıktan sonraki özellikle birkaç haftalık dönemde yeme içme düzenine dikkat edilmesi çok önemlidir. Tercihen bir Diyetisyen gözetiminde, yağ ve ödem atımına yardımcı uygun bir diyet listesi takip edilmelidir. İşlemin etkisi kısa sürede kendini belli eder. Ancak işlemden sonra 2 hafa içinde değişiklikler yaşanmaya devam eder. En verimli olduğu zaman 3. Ayın sonudur. Ölü yağ hücreleri 4 ile 6 ay arasında tamamen vücuttan çıkar. Sonuçları kalıcıdır ve ileride kişilerin sarkma problemi yaşamasına neden olmaz.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Kimlere Yapılmaz?

Soğuk lipoliz uygulaması yapılamayacak kişiler arasında şunlar yer almaktadır:

 • Kan dolaşımında bozukluk olan kişiler,
 • 18 yaşın altında kişiler,
 • Yeni kalp krizi geçirenler,
 • Hamile kadınlar,
 • Raynaud sendromu olanlar,
 • Şeker hastaları bu tedaviden yararlanamazlar.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Sonrası Beni Neler Bekliyor?

Soğuk lipoliz uygulama sonrası kişilerin hemen günlük rutinlerine dönmelerinde bir sakınca yoktur. Soğuk lipoliz yönteminde kişi ağrı ve acı hissetmeyecektir. Tedavi alan kişinin bölgesel incelme aşamaları tamamlandıktan sonra spora gitmesinde bir sakınca yoktur. Hastalar yaşam kalitelerini artırmak ve işlemin sonuçlarının etkilerini uzun süreli devam ettirmek amacıyla yediklerine dikkat edebilir ve sporu hayatlarına katabilirler. Eğer egzersiz ve diyet yapmanıza rağmen halen yağlardan kurtulamadıysanız bu yöntem tam da size göredir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Avantajları Nelerdir?

Soğuk lipoliz uygulaması avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

 • Kalıcı sonuç sunar.
 • Güvenli ve etkili bir yö
 • FDA tarafından onaylanmıştır.
 • Pek çok hasta için tek seans işlem yeterli olmaktadır.
 • Diğer dokulara zarar vermez.
 • İşlem sonrasında ödem ve morluk gibi kötü etkiler ortaya çıkmaz.
 • Yan etkisi yoktur.
 • İyileşme süreci kısadır.
 • Ameliyat olmanıza gerek kalmadan bölgesel fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.
 • Yüksek memnuniyet garantisi sunar.
 • Kısa sürede tamamlanan bir işlemdir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Etkilerini Ne Zaman Görmeye Başlarım?

Soğuk lipoliz uygulama etkilerini görmek için ortalama 2 3 ay süre gerekir. Parçalanmış olan yağ hücreleri, metabolize olur ve bir iki gün için doğal yollardan vücuttan atılır. İki hafta geçtikten sonra kişi bölgede küçülmeyi gözle fark edecektir. Değişime uğramak ve tamamen yağ hücrelerinin atılmasını sağlamak için yaklaşık 2 3 ay geçmesi şarttır. Klinik araştırmalara göre işlemden sonra yağ hücrelerinin yaklaşık yüzde 20’si ile yüzde 30’unu yok etmek mümkün hale gelmiştir. Eğer kişiler işlemden sonra kilo kontrolüne dikkat ederlerse etkileri kalıcı olacaktır.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılır?

Soğuk lipoliz uygulaması yapılan bölgeler arasında şunlar yer almaktadır:

 • Kalça,
 • Basen,
 • Sırt,
 • Karın,
 • Bel,
 • Sütyen altı,
 • Gıdı,
 • Kol bölgelerinde biriken inatçı ve fazla yağlar bu işlem sayesinde ortadan kalkar.

Bu teknoloji sayesinde kullanılan başlığa göre değişiklik göstermekle birlikte her işlem ortalama 30 dk ile 60 dk arasında değişiklik gösterir. İşlem öncesinde uzman kişi tedavi edilecek yerlerin nereler olduğunu belirler. Daha sonra bölgede cildin soğutma etkisinden korunması için özel jel pedler yerleştirir. Vakumlu kapsülün içine çekildikten sonra soğutma işlemi başlar.

Uygulama sırasında hedeflenen yağ dokusunun ortalama eksi 8 ile eksi 11 derce arasında soğutulması amaçlanır. Soğukla birlikte yağ hücreleri parçalanmış olur. Konforlu bir tedavi yöntemi olduğu içinde soğutma yapıldıktan sonra ilk 5 10 dakika içinde hafif acı hissedilebilir. Ancak cilt soğuğa alıştıkça bu his de ortadan kalkmış olacaktır. Hasta işlemden hemen sonra normal yaşamına dönebilir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması için Uygun bir Aday mıyım?

Soğuk lipoliz uygulaması adayı olan kişiler fazla kilolu olmayan ancak vücutlarının belli bölgelerinde yağlar olan kişilerdir. Bu kişiler diyet ve egzersiz yapmalarına rağmen bir türlü fazlalıklarından kurtulamazlar. Yoğun iş temponuz olabilir ve yaptıracağınız işlemin hayatınızı etkilemesini istemeyebilirsiniz. Bu durumda işlem sizin için ideal olacaktır. Çünkü işlemi yaptırdıktan hemen sonra yoğun temponuza hiçbir rahatsızlık yaşamadan geri dönüş yapabilirsiniz. Uzman ile birlikte muayene sonrasında daha sağlıklı bir planlama yapabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Sonrası Spor Şart mı?

Soğuk lipoliz uygulaması sonrası spor yapmak elbette hem sağlığınız için faydalı olacaktır hem de vücuttan yağ atılımının hızlanmasına yardımcı olacaktır. Yağ hücreleri soğuk etkisi ile parçalandıktan sonra başka herhangi bir şey olmasına gerek kalmadan kendiliğinden doğal yöntemler ile vücuttan atılacaktır. Bu süreçte çok su içilmesi yağların vücuttan dışarı atılmasını kolaylaştıracaktır. Spor ve sağlıklı beslenme, hayatınızın kalitesini, mutluluğunuzu ve dinginliğinizi artırır.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Sonrası Nasıl Hissederim?

Soğuk lipoliz uygulaması sonrasında herhangi bir rahatsızlık, zorlanma ya da acı hissi olmaz. Normalde hissettiğinizden daha farklı hissetmezsiniz. Soğuk lipoliz uygulaması ameliyat olmadığı için sonrasında uyulması gereken prosedürler ya da iyileşme süreci vb. yoktur. Kişilerin hemen kendi işlerine geri dönüş yapması mümkündür. Acısız bir yöntem olmakla birlikte kişiler işlerine hemen geri dönüş yapabilirler.

İlgili Yazılar

One Response

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir