Ameliyatsız Yüz Estetiği

Ameliyatsız yüz estetiği sayesinde senelerin etkisini silebilirsiniz. Ciddi bir operasyona hazır değilim diyorsanız ameliyatsız yüz estetiği tam da size göre demektir. Ameliyatsız yüz estetiği sonrasında cildiniz daha genç ve sıkı bir görünüme sahip olacak. Farklı lazer sistemleri ile yüz estetiği işlemleri yapılmaktadır. Bütün lazer sistemlerinde ortak nokta, cildin esnekliğini artırmasıdır. Yer çekimine karşı uygulanan yöntemlerin çoğunda hala neşter önceliğini koruyor. Ne var ki cerrahi uygulamalar olmayan medikal uygulamalar avantajları sayesinde her geçen gün daha fazla tercih edilmeye başlandı. Derin kırışıklıkların dahi kaybolması mümkündür.

Dolgu Uygulamaları ile Yüz Germe İşlemi

Dolgu uygulamasıyla yüz germe işlemi kırışıklıkların ve çizgilerin içine doldurur. Yaşla birlikte yüzde hacim kaybı söz konusu olur. Bu hacmin yüze geri kazandırılması için dolgu uygulaması yapılabilir. Yüzde gölgeler ve yorgun bir görünüm oluşması zamanla normal kabul edilir. Genellikle hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılır ve görünüm ortadan kaldırılır. Pek çok kullanım alanı olan dolgular sayesinde aşağıdakiler mümkündür:

 • Gözaltında meydana gelen hacim kaybını gidermek,
 • Çene hattını düzeltmek,
 • Yüzü daha simetrik hale getirmek,
 • Morlukları kamufle etmek,
 • Elmacık kemiklerini belirginleştirmek,
 • Cildin toparlanması,
 • Yüzde lift etkisi yaratılması,
 • Kaş kaldırmak için dolgu uygulamalarından faydalanılabilir.

Ameliyatsız yüz estetiği dolgu maddeleri ile yapıldığı zaman ortalama 6 aydan 2 seneye kadar kalıcılık değişkenlik göstermektedir.

İple Yüz Germe İşlemi

İp kullanarak yüz germe işlemi çok ince iğnelerle yerleştirilmiş PDO benzeri yapıda iplerle etkisini göstermektedir. İğneler kırışıklıklar ve sarkmaların olduğu yerde cildin içine yerleştirilmektedir. PDO iplikleri ciltte istenmeyen etkilerin görünmesine neden olmaz. Uygulama alanında mikro sirkülasyon sağlar. Ayrıca ciltte yenilenme ve kolajen üretim mekanizmaları da uyarılmış olur. İplikler zamanla erir ve ortadan kaybolur. İşlemin etkisini optimum oranda görmek için ortalama 1 ile 2 ay arasında beklemek gerekir.

Yüz Mezoterapisi

Yüz mezoterapisi özellikle boyun çizgisi ve yüzde yaşlanma belirtilerinin bulunduğu yerler için kullanılmaktadır. Mezoterapi işleminde mineraller, amino asitler, vitaminler içeren zengin formüllü bir madde hazırlanır. Bu özel madde karışımı daha sonra cilde enjeksiyon yöntemiyle enjekte edilir. Kimi zaman karışım enjekte edilirken kimi zaman tek bir vitamin, mineral vb. de enjekte edilebilir. Burada önemli olan nokta cildin ihtiyaçlarını tespit etmek ve buna göre enjeksiyon işlemini tamamlamaktır. Yaşlanma karşıtı olarak bilinen mezoterapi yönteminde cilt kan dolaşımı düzenlenmiş olur. Cilt tonu iyileşir. Kolajen üretimi artar. Lekelerde açılma meydana gelir.

Altın İğneyle Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşlemi

Altın iğne teknolojisiyle yüz gençleştirme yöntemi uzun zamandır tercih edilmektedir. Bu yöntem radyo dalgalarının lazer tekniği gibi cilt yüzeyine gelmesi ve buradan cilt altına ulaşması prensibine dayanmaktadır. Cilt altına ulaşan radyo dalgaları cildin üst yüzeyine kesinlikle zarar vermez. Cilt altının kontrolü sağlanır. Onarım hücrelerinin bölgeye gelmesiyle birlikte kolajen üretimi sağlanır. Kolajen üretimi cildin genç, diri, canlı, parlak ve enerjik görünmesini sağlar. Özellikle kırışıklıkların giderilmesinde faydalı olan bir işlemdir. Altın iğnenin fayda sağladığı cilt problemlerinden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Yüz bölgesinde hafif hacim kayıpları,
 • İnce kırışıklıklar,
 • Cilt kalitesindeki düşüklükler,
 • Leke problemleri için en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir.

Altın İğneyle Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşlemi Ağrılı mıdır?

Altın iğne teknolojisiyle yüz gençleştirme yöntemi ağrısı yok denecek kadar azdır. Çünkü işlem öncesinde bölgeye uyuşturucu krem sürülmektedir. Lokal uygulanan bu kremler sayesinde işlem konforlu şekilde yapılmış olur. Hissedilen bu acı hafif düzeyde olacağından dayanılmaz değildir. Cilt yüzeyinde işlem sonrasında hafif kızarıklıklar görülebilir. Bunlar tamamen normal olup ortalama 1-2 gün içinde tamamen ortadan kalkmaktadır.

Altın İğneyle Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşlemi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Altın iğne teknolojisiyle yüz gençleştirme yöntemi etkisi göstermesi için ortalama 3 ay kadar beklemek gerekir. Üç ay içinde cilt yeniden yapılanma sürecine girecektir. Bu da günden güne canlanma etkisi yaratacaktır. Her geçen gün biraz daha canlı, gergin ve parlak bir cilde sahip olursunuz. Cildiniz sıkılaşır.

Ameliyatsız yüz estetiği yöntemlerinin sayısı her geçen gün artmakta ve kullanılan yöntemlerde elde edilen sonuçlar yüz güldürücü olmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde bu yöntemler sıfır acı, yüksek konfor ile uygulanmakta ve güzel sonuçlar almak mümkün olmaktadır. İstek ve ihtiyaçlarınıza yönelik işlemi tercih edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir