Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı, kırışıklıkları ve sarkmaları geciktiren, cilde parlaklık ve elastikiyet kazandıran Somon DNA’sı olarak bilinir. Vücudun farklı yerlerine uygulanabilen gençlik aşısı yaşlanma karşıtıdır. Pürüzsüz, yumuşak, renk tonu iyileştirilerek aydınlanmış bir yüzü elde etmek için gençlik aşısından yararlanılır. Cildi en iyi şekilde besleyen gençlik aşısı, onun daha genç görünmesini sağlayacak vitamin ve mineralleri cilde doğrudan kazandırır.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısını uygulamak için çok ince uçlu özel iğneler ile cildin altına gençlik aşısı enjeksiyonu yapılır. Bu yöntem sayesinde cildin altına vitaminler gönderilir. Vitaminler direkt olarak cilde enjekte edildiğinden cilt yüksek oranda beslenir. Acı hissi minimal düzeyde olan enjeksiyon sayesinde geleneksel estetik operasyonlarda uygulanan kesiler tercih edilmez. Uygulamada bireyi zorlayıcı koşullar bulunmaz. Parlayan, pürüzsüz ve aydınlanmış bir cilde ulaşmak için günlük yaşantıya devam etmeyi engellemeyen bir enjeksiyon seansı tercih edilir.

Gençlik Aşısı Ne İşe Yarar?

Gençlik aşısının işlevleri şu şekilde sıralanırlar:

 • Parlak ve canlı bir cildi kazandırır.
 • Aydınlanmış cilt ve yüz ifadesini kazandırır.
 • Kırışıklıkları ve sarkmaları önler.
 • Pürüzsüz ve daha yumuşak bir cilde sahip olmayı sağlar.
 • Cilde yararlı vitaminleri kazandırır.
 • Cildi nemlendirir.
 • Zamanla çevresel etkenlerin bozduğu cilt kalitesini geri getirir.
 • Ciltteki kuru ve yorgun görünümü yok eder.
 • Yüz ifadesini koruyarak, cildi geçleştirmeyi mümkün kılar.

Gençlik Aşısı İçeriği Nedir?

Gençlik aşısı içerindekiler, Somon DNA’sı ve Hyaluronik asittir. Temel içerikleri Hyaluronik asit molekülleri ve Somon DNA’sı olan gençlik aşısı cilt gençleşmesini sağlayacak diğer vitaminleri de içerir. Bu protokol ise cildin sağlıklı yapısını destekler. Kollajen ve elastin stimülasyonu sayesinde cildin sıkılaşmasını sağlayan gençlik aşısı, cilt elastikiyetini yükseltirken parlaklığı arttırır. UVB nedeniyle oluşan radrasyon hasarlarını önleyen bir formüle sahiptir. Etkin cilt yenilenmesini ve yapılandırmasını destekleyen formülü ile sağlıklı, pürüzsüz, ışıltılı bir cildi var eder.

Gençlik aşısı protokolünü oluşturan Hyaluronik asit molekülleri ve Somon DNA’sı insan vücudunda ve doğada bulunan doğal elemanlardır.

Gençlik Aşısı Nerelerde Kullanılır?

Gençlik aşısı kullanılan yer hakkında detaylar şu şekildedir:

 • Yüzdeki kırışıklıkları önlemede kullanılır.
 • Yüzde, boyunda, dekolte bölgesinde daha genç, parlak, sıkı bir cilt görünümünü elde etmede kullanılır.
 • El, yüz, dekolte, dudak, boyun bölgelerinde gençleştirme, yenileme ve onarım için kullanılır.
 • Göz çevresinde yer alan şişliği ve koyu halkalı görünümü gidererek, göz çevresini aydınlatmak ve yapılandırmak için kullanılır.
 • Hamilelikte kilo alıp vermeler sonunda oluşmuş çatlakları gidermede kullanılır.
 • Hormonal saç dökülme problemini tedavi etmek için kullanılır.
 • Akne skarları tedavisi için tercih edilir.
 • Dizlerde, iç kolda ortaya çıkan sarkmaların ve çatlakların tedavisinde kullanılır.

Gençlik Aşısının Kalıcılık Süresi Nedir?

Gençlik aşısı kalıcılık süresi, ortama 12 aydır. İlk seanstan itibaren ciltte sağladığı gençleştirici etkiler görülmeye başlar. Her seans ardından cilt elastikiyeti, nem seviyesi, daha parlak pürüzsüz görünüm, azalan kırışıklıkların fark edilirliği artar. Ortalama 12 ay süresinde etkinlik devam eder. Cildin ihtiyacı esas alınarak aralıklar ile seanslar uygulanır ve seans aralıkları doktor tarafından belirlenir.

Gençlik Aşısı Kimlerde Kullanılabilir?

Gençlik aşısından yararlanabilenler, ciltte gençleşme etkisinden yararlanmak isteyen ve Hyaluronik asit duyarlılığına sahip olmayan kadınlar, erkekler, gençler, olgun cilt tipine sahip bireylerdir. Kısacası, her yaştan birey gençlik aşısından yararlanabilir.

Gençlik Aşısı Uygulamasında Beklenen Sonuçlar Nelerdir?

Gençlik aşısı ile beklenen sonuçlar şunlardır:

 • Önemli miktarda su molekülünün cilde kazandırılması,
 • Ciltte uzun süren nemlendirme etkili için gençlik aşsının su moleküllerini tutması ve depolaması,
 • Cildi su kaybına karşı daha güçlü yapıya ulaştırma,
 • Elastikiyet ve sıkılaşma düzeyinde artış,
 • UVB radyasyon hasarına karşı koruma,
 • Cilt yapısını belirgin şekilde düzeltme, gençleştirme,

Bu sonuçların gençlik aşısı uygulamasından elde edilmesi hedeflenir.

Gençlik Aşısı Uygulama Süresi Nedir?

Gençlik aşısı uygulatma süresi, 30 dakika olarak belirlenmiştir. 30 dakikalık bir seans içinde ideal dozda gençlik aşısı enjeksiyon ile cilde uygulanır. 12 ay etkinliğini koruyan gençlik aşısına cildin ne kadar ihtiyaç duyduğunu göz önüne alarak karar veren uzman doktorlar, ikinci seansı yine 30 dakika olarak gerçekleştirebilirler.

Gençlik Aşısının Yan Etkileri Var mıdır?

Gençlik aşısının yan etkileri bulunmaz. Hyaluronik asit enjektesi halinde enjeksiyon işlemine bağlı olarak ciltte kızarıklık ve hafifi morluklar gözlemlenebilir. Ancak bu etkileri kendiliğinden geçer. İğneye karşı hasiyete sahip olan kişilere uygulama yapılması bu yüzden önerilmez. Bu bireyler genel olarak nikel alerjisi taşırlar. Gençlik aşısı işlemi ardından kişinin bol su tüketmesi tavsiye edilir. Cildi güneşten koruyan kremlerin kullanılması, alkol ve sigara kullanımından uzak durulması diğer tavsiyeler arasında yer alırlar.

Gençlik Aşısı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gençlik aşısı yaptırırken dikkat edilecekler arasında hekimin verdiği önerileri harfiyen uygulama yer alır. Doktor tarafından belirlenen özel bir protokol uygulanır. Bu protokol hakkında işlem öncesinde ve işlem sonrası uyulması gereken kuralları dikkate almak gerekir. İşlem ardından önerilen miktarda su tüketimini ihmal etmemek gerekir. Cilt güneşten doktorun önereceği gibi korunmalıdır. Güneşten cildi korumak için hekim tarafından belirtilen medikal ürünler tercih edilmelidir. Gençlik aşısı işleminin hemen ardından sahuna, solaryum gibi alanlarda vakit geçirilmemelidir.

30 Dakika

3 Seans