Morpheus 8

Morpheus8 Nedir?

Morpheus8 diğer adıyla fraksiyonel radyofrekans uygulaması ya da altın iğne işlemi son yıllarda estetik bir görünüm ve cilt yenileme alanında oldukça tercih edilen bir işlemdir. Bu uygulama sayesinde cilt yüzeyi ve cilt altı hedeflenir ve canlı parlak bir cilt görünümü sağlanır. Basit bir uygulama yöntemi olmasının yanı sıra herhangi bir kesme işlemi olmadığından ameliyatsız bir biçimde yüz gençleştirme sağlanır.

Morpheus8 uygulaması ile birlikte çok daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşmak mümkündür. Bu uygulama kliniğimizde özenli bir şekilde yapılmaktadır ve sayfamızın devamında bu uygulama hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Morpheus8 Uygulaması Nedir?

Morpheus8 uygulaması fraksiyonel radyofrekans olarak da bilinen bir cilt gençleştirme ve güzelleştirme yöntemidir. Yaş almaya bağlı olarak ve çevresel faktörlerden kaynaklanan ciltte oluşan deformasyonlar ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya, cildi olduğundan daha canlı ve parlak göstermeye ayrıca gençleştirmeye yarayan bu yöntem seanslar şeklinde uygulanır. Seans uygulamasının sayısına bağlı olarak etkisi değişebilir. Kliniğimizde daha önce ön bir analiz yapılarak cildinizin ne kadar uygulamaya ihtiyacı olduğuna karar verilecektir. Hedeflenen cilt görünümüne kaç seansta ulaşılabileceği, ciltteki deformasyonların seviyesine bağlıdır.

Altın iğne uygulaması hem yüz hem de vücudun farklı bölgelerinde gönül rahatlığı ile uygulanabilmektedir. Cerrahi girişimler gerektirmeyen bu yöntem oldukça etkili bir tedavidir. Hastalar çok kısa bir vakit ayırarak bu yöntemi gerçekleştirebilirler.

İşlem için kullanılan morpheus8 cihazı cildin tüm katmanlarını etkiler ve katmanlara enerji gönderir. Cildin sorunlu alt katmanlarına kontrollü bir şekilde travma etkisi yaratılırken vücuttaki iyileşme süreçleri ile doğal kolajeni uyarmaktadır.

Kolajenler uyarıldığında ve üretimi arttığında kırışıklıklar ve yara izleri de iyileşir cilt kendini yeniler ve destekler. İşlemde altın iğnelerin kullanılmasının nedeni enerji kaybını azaltarak iletimi tam sağlamaktır.

Morpheus8 Uygulamasının Yapıldığı Durumlar

Morpheus8 birçok cilt kusurunu tedavi etmede kullanılan bir uygulamadır. Kullanım alanı oldukça geniş olup bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 1. Yanık ve yara izlerinin tedavileri
 2. Kilo alıp vermeye ya da hamileliğe bağlı çatlaklar
 3. Yaşlanma belirtilerinin giderilmesi
 4. İnce kırışıklıkların yok edilmesi
 5. Boyun, gıdı ve dekolte bölgelerinin görünümünün düzeltilmesi
 6. Akne ve sivilce izlerinin tedavisi
 7. Göz çevresi morluklarının hafifletilmesi
 8. Gözeneklerin daha sıkı bir hale getirilmesi

Morpheus8 Uygulaması Nasıl Yapılır?

Morpheus8 uygulaması birçok cilt gençleştirme ve düzeltme tekniğine nazaran daha acısız bir uygulama olmaktadır. Kısa bir süre içinde gerçekleştirilmesi ve cerrahi müdahalede bulunulmaması bu tekniğin özellikle son yıllarda popüler bir gençleştirme tekniği olmasına yol açmıştır.

Seanslar şeklinde yapılan morpheus8 uygulamasında bir seansın süresi yaklaşık 35 ila 40 dakika arasında değişmektedir. İşlem sonrası birkaç gün kızarıklık ve ödem olabilir. Tedavinin toplamda kaç seans süreceği, bir seansın ne kadar vakit alacağı ve seanslar arasındaki sürenin ne kadar olacağı gibi ayrıntı isteyen bilgileri uzmanımızla ön analizden sonra konuşabilirsiniz.

Tedavi planlandıktan sonra randevu günü Morpheus8 uygulamasının yapılacağı bölge temizlenir ve lokal anestezik krem uygulanır. Krem etki ettikten sonra işleme geçilir. Fraksiyonel radyofrekans veren iğne uçları yardımı ile cilt altına yüksek frekanslı radyo dalgaları verilmeye başlanır. Tedavi uygulanacak olan bölgeye 35 ila 40 dakika boyunca eşit miktarlarda işlem devam eder.

İşlemden sonra bir miktar kızarıklık oluşabilir ve bu çok normaldir. Kısa bir süre sonra bu kızarıklık kendiliğinden kaybolacaktır. Uygulamamızı gerçekleştirdikten sonra günlük yaşamınızda hemen dönebilir sonraki gün ise okula ya da işe gidebilirsiniz. İşlem sonrasında dikkat edeceğiniz en büyük unsur güneş ışığıdır. Bu işlemden sonra cildinize direkt olarak güneş gelmemesine dikkat etmelisiniz.

Morpheus8 Uygulaması Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Morpheus8 uygulaması hem yüz hem de vücutta kolaylıkla uygulanabilen güvenli bir yöntemdir. Cildin gençleştirilmesi, canlandırılması ve kusurların giderilmesi konusunda oldukça etkili olan bu yöntemin uygulanması da yine oldukça basittir. Bacaklarda geniş alanlara yayılan çatlakların tedavisi gibi büyük çapta çalışma alanlarında da etkili olan morpheus8 yöntemi birkaç bölgeye birden uygulanabilir. Fakat birkaç bölgeye uygulandığında normal seans süresine göre biraz uzun olabilir. Her bölgenin işleme vereceği yanıt süresi farklı olduğu için hedef odaklı bir çalışma yapılır. İstenilen sonucun alınabilmesi için seansların aksatılmaması ve tekrar edilmesi önemlidir.

Morpheus8 Uygulamasının Avantajları

Morpheus8 işleminin avantajları ameliyatsız ve hızlı uygulanabilen bir uygulama olmasıdır. Bu uygulamanın diğer cilt yenileme ve gençleştirme uygulamalarına nazaran hastalara sağladığı avantaj şu şekilde sıralanabilir:

 1. Şişlik, morluk ve kızarıklıklar kısa süre geçecektir.
 2. İlk seanstan itibaren olumlu etkiler gözlemlenebilir.
 3. Hasta işlemden sonra ertesi gün rutin faaliyetlerine dönebilir.
 4. Cilt yenileme ve kusurları gidermek konusunda bilimsel çalışmalarla desteklenmiştir.
 5. Her türlü cilt tipine ve ten rengi çok koyu olmayan kişilere uygulanabilir.
 6. Cerrahi girişimler içermez ve kısa süreli olduğu için hasta konforu ön plandadır.

Morpheus8 Uygulamasının Yan Etkisi Var mıdır?

Morpheus8 uygulaması yan etkisi hafif reaksiyonlar şeklindedir ve kısa sürede geçmektedir. Bu uygulama güvenli bir yöntemdir. İşlem sonrasında küçük iğnelerin giriş yerlerinde çok ufak kanamalar, kabuklanma, şişme ya da kızarıklık gibi reaksiyonlar gözlense de bunlar çok kısa bir süre içinde kendiliğinden geçmektedir. Gözlemlenen bu reaksiyonlar korkulacak bir durum değildir ve herhangi bir şekilde tıbbi müdahale gerektirmez. Cildin küçük iğne girişlerine verdiği reaksiyon olarak dışa yansır ve aslında kolajen tabakasının çalıştığını da gösterir. Herhangi bir şekilde korkmaya gerek yoktur küçük yan etkileri bulunmaktadır.

Morpheus8 Uygulaması Sonrasında Ne Yapılmalıdır?

Morpheus8 uygulaması sonrasında tedavi edilen bölge bolca nemlendirilmeli ve doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Bu işlemden sonra kişilerin yüksek faktörlü güneş kremi kullanmaları önerilir ve bu kremin kullanılması oldukça önemlidir. İşlem yapılan bölge oldukça hassasiyet gösterdiğinden güneş ışınları bu bölgeye zarar verebilir bu yüzden de güneş kremi kullanmak gereklidir.

Morpheus8 Uygulaması Ne İşe Yarar?

Morpheus8 uygulamasının işlevi öncelikle ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaktır. Ciltteki pürüzlülüğü düzeltip çok daha genç ve yumuşak bir cilt dokusu sağlar. Ayrıca sarkmaların geçmesini sağlayarak genç bir görünüm kazandırır.

Yüzün dışında da birçok vücut bölgesine uygulanabilen morpheus8 tedavisi çatlakların azalmasına da yardımcı olur. En çok yüz, çene hattı ve boyun için popüler olan bu uygulama karın ya da kalça gibi vücudun diğer bölgelerinde de oldukça etkilidir.

30 Dakika

3 Seans