Göz Çevresi Bakımı Nedir?

Yaş alımına bağlı olarak göz kapaklarını destekleyen kaslarda ve göz çevresindeki dokularda zayıflama meydana geliyor. Gözlere ve göz kapaklarına destek görevi gören yağ bezlerinde zamanla meydan gelen gevşeme ile birlikte bu bölgedeki ciltte sarkma ve şişkinliğe sebep olabiliyor.

Göz altları dahil cildin tamamını gençleştirebilen Mezoterapi yöntemi; cilt katmanlarına vitaminler, mineraller, amino asitler gibi besleyici maddelerin enjekte edildiği bir prosedür. Kuru ve cansız cildi canlandırıp gençleştirebilen bu tedavi sayesinde nemlenip beslenen cildiniz daha sıkı, pürüzsüz ve harika bir ışıltıya sahip olabilir.

Göz altı morluklarını önemli ölçüde azaltabilen ve aynı zamanda göz altı torbalarının boyutunda da küçülmeye yardım edebilen Mezoterapi uygulaması ile genellikle iki seanstan sonra yüz güldürücü sonuçlar gözlemlenmekle birlikte, kişinin durumuna göre toplamda 4 ila 6 seans uygulanması gerekebilir.

Geceleri uyumakta zorlanıyorsanız, gözlerinizin altında koyu halkalar ve torbalanmalar; ya da elastin ve kolajen seviyeleri azaldıkça, zamanla göz kenarlarında gülme çizgileri ya da diğer bir deyişle kaz ayakları oluşmaya başlıyor.

Gülme çizgileri veya kaz ayakları, iyi yaşanmış bir hayatın işareti şüphesiz; ancak yine de bu çizgilerin görünümlerini azaltmak isterseniz başvurabileceğiniz yöntemler arasında en başarılı olanları botulinum toksin ve dolgu uygulamaları.

Botoks daha çok göz kenarlarımızdaki kasların hareketleri zayıflatılmak kaydıyla çizgilerin oluşumunu ve ilerlemesini engelleyebiliyor. Dolgular ise daha çok göz altlarımızdaki koyu halkaların tedavisinde başarılı olabiliyor.

Göz Altı Işık Dolgusu Redensity 2’nin içeriğinde, insan vücuduna tam uyumlu ve cildin yapı taşlarından hyalüronik asit, cildi yeniden yapılandırma kompleksi olan 8 amino asit, 3 antioksidan, mineral ve vitaminler ile lidokain bulunmakta ve göz altı morlukları ile mücadelemizde yüz güldürücü sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Göz Kapaklarındaki sarkıklarda ise tercihimiz, maddenin 4. halini kullanan Plazma teknolojisi Plexr tedavisidir. Ameliyatsız ve iz bırakmayan göz çevresi estetiği olarak da adlandırabileceğimiz bu tedavi yöntemi, oldukça konforlu bir yöntem olarak ortaya çıkmaktadır.

Uygulama Süresi

30 Dakika

Yüz Güldürücü Sonuçlar İçin

Doktorunuz muayene sırasında karar verecektir.

İletişim Formu