Sıcak Lipoliz

Sıcak Lipoliz, 42 ila 47 derece arasına ulaşan 4 başlıklı diyot lazer ile deri altı yağ hücrelerini parçalayarak, yağı cerrahi müdahaleye gerek duymadan vücuttan uzaklaştırdığımız, bölgesel incelme yöntemimizidir. Sıcak Lipoliz işlemlerimiz kapsamında fazla yağlarınızdan kurtulmanızı sağlarken, cildinizin daha sıkı bir görünüme kavuşturuyoruz.

Sıcak Lipoliz Nasıl Çalışır?

Sıcak lipolizin çalışması hakkında detayları şu şekilde sıralarız:

 • Sıcak lipoliz cihazımız yağ dokularını hedef alarak çalışır.
 • Lazer enerjisi ile yağ hücrelerinizi kontrollü ısıtıp tahrip ederek, yağ yakımını gerçekleştirir.
 • Bu çalışma sisteminde başka hiçbir doku zarar almazken sadece sadece yağ dokusu parçalanır.
 • Yağ dokusunda moleküler düzeyde bir hareket meydana gelir.
 • Sıcak lipoliz uygulamamız ile ardından ilettiğimiz 47 derecelik ısı, yağ hücrelerini kademeli şekilde parçalar.
 • Uygulama cihazımızın çalışma sistemi sayesinde parçalanan tüm yağ hücreleri iki ay içinde vücuttan tamamen atılır.

Sıcak Lipoliz Hangi Amaçlarla Uygulanır?

Sıcak lipoliz uygulama hedefleri hakkında bilgileri şu şekilde sıralarız:

 • Basenlerde yer alan fazla yağları gidermek,
 • Bel bölgesi yağlarını gidermek,
 • İç kol ve bacaklarda yer alan fazla yağları yok etmek,
 • Uyluk bölgesinde yağları yakmak,
 • Tüm bu bölgelerde incelmeyi sağlamak,

Bu amaçlarla uyguladığımız sıcak lipoliz tedavimiz ile vücudunuzda yer alan birden fazla alanda yağ yakma işleminden faydalanabilmenize imkan sağlıyoruz. Hem erkek hem de kadın hastalarımızda bölgesel yağları gidererek,başarılı sonuçlar elde ediyoruz.

Sıcak Lipoliz’de Acı Hissedilir Mi?

Sıcak lipoliz acısını hissi çok düşük seviyede yaşanır. Özel bir teknik ile çalışan sıcak lipoliz aletimiz belirli aralıklar ile ısı şokları vermektedir. Bu sırada oluşan ısı şoku ile tolere edebileceğiniz seviyede ve kısa süreli bir ağrı duyarsınız. İşlemin hemen ardından ise bu ağrıyı hissetmeyeceğinizden ve günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Sadece bir gün devam eden hafif şişlik ve kızarıklık ertesi gün kaybolur ve rahatsızlık vermez.

Sıcak Lipoliz Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Sıcak lipoliz tedavi süresi, her seans için 25 dakikadır. 25 dakikalık seanslarımız kapsamında 6 haftalık bir süreç içinde aklınızda yer alan ince görünümlü vücuda kavuşmanızı sağlıyoruz. Birden fazla bölgede yağ yakımından yararlanmanız halinde ise yağ dokusu oranınıza bağlı olarak maksimum 12 haftada en etkili sonuçları alabilmenizi sağlıyoruz.

Sıcak Lipoliz Etkisi Ne Zaman Fark Edilir?

Sıcak lipolizin etkilerinin fark edildiği zaman, ilk seansımızın hemen ardından gelen gündür. İkinci günden itibaren bölgede yağ yakımının getirisi olan değişimleri gözleyebilir, 3 haftalık süre içinde belirgin şekilde incelmeyi fark edebilirsiniz. Bir ila 2 aylık süreç sonunda ise ciddi oranda inceldiğinizi rahatlıkla fart edebilirsiniz. Klinik çalışmalarımız ardından, bir seansta maksimum 4 cm’e kadar bölgesel incelme avantajını elde etmenize imkan sağlıyoruz.

Sıcak Lipoliz Ardından Dikkat Edilecekler

Sıcak lipoliz sonrası dikkat edilecekler hakkında bilgileri şu şekilde sıralarız:

 • Sıcak lipoliz uygulamamız ardından her gün 2 lt su tüketmeye özen göstermeniz gerekir.
 • Aşırı yağlı ve tuzlu gıda tüketiminden kaçınmak, fit görünümünüzü daha uzun süre koruyabilmenize yardımcı olur.
 • İşlemimizin hemen ardından ağırlık kaldırılmalıdır. Bir saatlik bir dinleme ardından sosyal yaşama geri dönebilirsiniz.
 • Sıcak lipoliz uyguladığımız bölgeleri her gün krem yardımı ile hafif hareketler ile ovmaya özen göstermeniz, dolaşımla yağ atımını hızlandırmaktadır.

Sıcak Lipolizin Yan Etkileri Var Mı?

Sıcak lipoliz yan etkileri bulunmayan bir uygulamadır. Cerrahi bir müdahale gerçekleştirmediğimiz bu bölgesel incelme yöntemimiz ardından sadece hafif bir kızarıklık ve şişkinlik oluşur. Bu etkiler birkaç içinde kaybolan ve müdahalemizin henüz çok taze olmasına bağlı olarak gelişen durumlardır. Sıcak lipoliz vücudunuzda her hangi bir kalıcı yan etki ve sağlık koşullarına uygunsuz bir yansıma bırakmaz.

Sıcak Lipoliz Bölgesel İncelmede Kesin Çözüm Mü?

Sıcak lipoliz bölgesel incelmede kesin sonuç olarak ele alınır. Sıcak lipoliz yöntemimiz ile bölgesel alan yağlarınızı parçalayarak, zanla vücudunuzdan atılmasını sağlarız. Bu kapsamda kaybettiğiniz yağların aynıları tekrar geri gelmeyecektir. Müdahalelerimiz ardından sizlere önereceğimiz yemek tercihleri ve su tüketim seviyesi ile fit ve ince görünümünüzü kalıcı koşullarda koruyabilirsiniz. Sıcak lipoliz gibi yağları etkili şekilde parçalayan bir yöntemin etkisini kaybetmesi için çok yağlı, tuzlu ve yüksek kalorili işlenmiş besinleri yeme alışkanlığına devam etmeniz gerekir ki, bu alışkanlık her şart altında tedavi sonuçları üzerine negatif etki yapar.

Sıcak Lipoliz Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Sıcak lipoliz tedavisi fırsatlarını şu şekilde sıralarız:

 • Sıcak lipoliz yöntemimiz kapsamında cerrahi hiçbir işleme tabi tutulmazsınız.
 • Buna bağlı olarak vücudunuzun her hangi bir alanında kesi veya ameliyat izi meydana gelmez.
 • 25 dakikalık kısa seanslar ile etkili çözümler elde edersiniz.
 • Sadece bir gün dinlenme ardından iş yaşantınıza devam edebilirsiniz.
 • Aynı gün taburcu olarak evinizde dilediğiniz gibi zaman geçirebilirsiniz.
 • Teknolojik cihazlar ile bölgesel yağlanmaları giderme imkanı bulursunuz.
 • Sıcak lipoliz işlemimiz ile yağ dokuları harici çevre alan dokularının zarar görmesinden korunursunuz.
 • Bit seans kapsamında minimum % 15 oranında yağ dokusundan kurtulma şansını yakalayabilirsiniz.
 • Tek seans içinde minimum 2 cm incelme şansı edinirsiniz.

Bu avantajları sunduğumuz soğuk lipoliz tekniğimiz ile kol içi, bacak, göbek, basen, bel gibi bölgesel alanlarınızda yer alan fazla yağlardan kurtulabilirsiniz.

Sıcak Lipolizde Ne Kadar İncelmek Mümkün?

Sıcak lipoliz ile incelme ölçüsü, 4 cm ila 16 cm arasındadır. Tek bir seanslık uygulamamız çerçevesinde yağ dokusu miktarınıza ve müdahale ettiğimiz bölgesel alan türünüze bağlı olarak maksimum 4 cm incelme avantajından yararlanmanızı sağlıyoruz. 7 ila 8 seans ardından 16 cm’e kadar incelmenizi mümkün kıldığımız sıcak lipoliz işlemlerimizde cerrahi müdahale uygulamıyoruz.

Sıcak lipoliz işlemlerimiz kapsamında elde edeceğiniz incelme sayesinde kendinize olan güveniniz artarken, aynaya baktığınızda daha orantılı ve kıyafetlerin daha çok yakıştığı bir vücut ile karşılaşacaksınız. Özellikle kol ve bel bölgesinde sıcak lipoliz uygulamalarımız ile daha dinamik, cilt sarkması, selülit ve fazla yağ bulunmayan, orantılı bölgesel alanlara sahip olmanızı mümkün kılıyoruz.

Sıcak Lipoliz Kimler İçin Uygun Değildir?

Sıcak lipolizin sakıncalı olduğu kişileri şu şekilde sıralarız:

 • Emzirmeye devam eden anneler,
 • Hamilelik sürecindeki anne adayları,
 • Kalp rahatsızlıkları bulunan kişiler,
 • Sedef ve cilt rahatsızlığı bulunanlar,
 • Kanser, AIDS, böbrek hastalığı sahibi olanlar,
 • İleri seviyede karaciğer hastalığı olanlar,
 • Epilepsi nöbetleri geçirenler,
 • Göbek fıtığı bulunanlar,
 • Vitiligo cilt rahatsızlığı olanlar,

Bu hasta gurupları sıcak lipoliz yöntemine uygun bulunmayan bireylerdir.

Bu rahatsızlıkları taşımamanız ve bölgesel yağlanmalarınıza bağlı olarak rahatsızlık duymanız halinde profesyonel adımlar ile gerçekleştirdiğimiz sıcak lipoliz yöntemimizden yaralanabilirsiniz. Dilseniz vücudunuzda yer alan kalça, basen, kol, bacak gibi farklı bölgelerin tümünde yer alan fazla yağları, seans programlarımız üzerinden tek bir tedavi süresi kapsamında giderebilirsiniz.

Bizlere bölgesel yağlarınızın tümünden kurtulma talebi ile geldiğinizde sizler için uygun olan seans programını hazırlayarak, en etkili tedavi aşamalarını gerçekleştiriyoruz.

Sıcak Lipoliz Öncesinde Yapılması Gerekenler Neler?

Sıcak lipolizden önce yapılacaklar hakkında bilgileri şu şekilde sıralarız:

 • Seanslarımızdan önce çok aç veya çok tok olmamanız gerekmektedir.
 • Seans randevunuzun gününde besleyici meyveleri, salata veya sebze yemeklerini tüketebilirsiniz.
 • Seans gününüzden bir gün önce minimum 3 litrelik su tüketimi gerçekleştirmenizde fayda bulunur.
 • Su tüketimine ek olarak koşu veya yürüyüş ile hafif bir spor yapılması, seansa hazırlık için uygun olacaktır.
 • Bir gece önceden güzel bir gece uykusunun deneyimlenmesinde fayda bulunur.

Bu detaylara dikkat etmeniz halinde seanslarımızda gayet konforlu, sorunsuz ve başarılı bir tedavi sürecinden geçmenizi sağlamaktayız.

Doğumun Hemen Ardından Sıcak Lipoliz Yapılır mı?

Doğumdan hemen sonra sıcak lipoz yaptırmak mümkün değildir. Bu süreç kapsamında bebeğinizin ihtiyacı olan sütü emzirme yoluyla kazandırmanız gerekir. Emzirme döneminde ise sıcak lipoliz yönteminden yararlanmanızı önermemekteyiz. Bebeğinizin emzirme işlemini bırakması halinde her hangi bir risk bulunmadığından sıcak lipoliz ile konforlu bir şekilde karın altı yağlarınızı ve hamilelikte oluşan bölgesel yağlanmalarınızı, profesyonel adımlarımızdan yararlanarak giderebilirsiniz.

Diğer yandan hamilelikte ve emzirme sürecinde sadece sıcak değil soğuk lipoliz ve lazer lipoliz çeşitleri de tıbbi açıdan önerilmemektedir. Kritik olan bu dönede annenin bebeği emzirmesi ve sütün kalitesinin sağlıklı beslenme, dinlenme ile sağlanması önem taşımaktadır.

Sıcak Lipoliz Mi, Soğuk Lipoliz Mi?

Sıcak veya soğuk lipoliz seçimi hakkında detayları aktarırken, her iki yönteminde başarılı oranda yağ parçalama etkisi sunduğunu bu bakımdan her ikisinin de tercihinde her hangi bir avantaj kaybı elde edilmeyeceğini belirtmeliyiz. Sıcak ve soğuk lipoliz uygulamalarımız kapsamında acı hissetme, sarkma, dokuların zarar görmesi gibi riskleri yaşamazsınız. Buna bağlı olarak ister sıcak, ister soğuk lipoliz tekniğimiz ile vücudunuzda yer alan farklı bölgesel yağlardan maksimum 10 ila 12 seans ardından kurtulabilirsiniz.

İki yöntemimiz arasında sadece tekniksel farklar yer almaktadır. Sıcak lipolizde özel cihazımız ile yağ hücrelerini parçalayan düzeyde ısıyı doku altına ulaştırıp yağları parçalarken, soğuk lipolizde yağ dokularını önce -10 dereceye kadar soğutup ardından +10 dereceye kadar parçalıyoruz.

Bel Bölgesi İçin Sıcak Lipoliz

Bel alanı için sıcak lipoliz işlemlerimiz daha ince ve kavisli bir bele sahip olmanızı sağladığımız yöntemimizdir. Bel bölgenizin her iki yanında dar kıyafetleri giymeye engel olan veya hareket kabiliyetini kısıtlayan fazla yağlar bulunuyor ise sıcak lipoliz uygulamamız sizin için kesin çözümü sunuyor.

Bel bölgenizde yer alan fazla yağlara özel sıcak lipoliz aletimiz ile ileteceğimiz ısı etkisi, yağlarınızı parçalayarak ortalama  1 ay içerinden aklınızda yer alan görünüme kavuşmanıza yardımcı olmaktadır.

Bel bölgesinde yer alan yağları parçalayarak, incelmeyi sağladığımız bu teknik kadınlar kadar erkek hastalarımızca da tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle t-shirt modellerinin giyilmesi halinde istenilen estetik görünüme ulaşmak için bel yanlarında yer alan fazla yağların etkili şekilde giderilmesi gerekir. Buna bağlı olarak egzersiz ve diyet listelerini uygulama ardından veremediğiniz fazla yağlarınızı sıcak lipoz uygulamamız kapsamında kesin sonuçlar ile yok ediyoruz.

Sıcak Lipoliz İçin Yaş Sınırı Var Mı?

Sıcak lipoliz yaş sınırı 18 yaştır. 18 yaşını dolduran ve bölgesel yağlarından kurtulamayan kişiler, sıcak lipoliz uygulamalarımız ile daha ince bir vücuda kavuşabilirler. 18 yaş öncesinde gerekli egzersizleri yapan ve kilo veren, vücudun genelinde kilo kaybını sağlamasına rağmen bir türlü bölgesel yağlarını eritemeyen kişilere, sıcak lipoliz uygulamamız ile kesin çözümler sunuyoruz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir