Onda Soğuk Dalga Terapisi

Onda Coolwaves

Dünyanın en hızlı ve en konforlu bölgesel zayıflama ve selülit tedavisini sunan yenilenmiş Onda Coolwaves Soğuk Dalga Terapisi, medikal mikro dalgalar kullanmaktadır. Mikro dalgaların estetik amaçla kullanıldığı ilk ve tek vücut şekillendirme işlemi olması avantajına sahiptir. Cool waves olarak da bilinir. Deka lazer tarafından keşfedilmiş bir tedavi yöntemidir.

Sizi rahatsız eden bölgesel yağlarınızdan kurtulmak ve vücut şekillendirme için ameliyata girmeniz gerekmiyor. Ameliyat gerekmeden de vücudunuza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Bu tedavi yöntemi doğrudan yağ hücrelerini hedef alır ve güvenli bir şekilde yağ hücrelerinin ortadan kalkmasını sağlar. Ameliyatsız olarak yağ hücrelerinin küçülmesi sağlanır. Patentli başlık kullanılmaktadır. Deriye temas eden soğutma ünitesi hastaya masaj hissini vererek kişinin rahatlamasını sağlar. Kişi işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Sadece 2 dk gibi kısa bir süre içinde 50 55 derece arası sıcaklığa ulaşılması mümkündür. Bu nedenle seans süresi kısa sürede sona erer. Kısa sürede gözle görülür etkileyici sonuçları elde etmek mümkün olur.

Onda Coolwaves Soğuk Dalga Terapisi Sonuçlarını Ne Zaman Görebilirim?

Onda Coolwaves soğuk dalga terapisi sonuçları görmek için beklemeniz gerekmiyor. Çünkü uygulamadan hemen  sonra bile gözle görülür değişiklikler ortaya çıkıyor. Onda Coolwaves soğuk dalga terapisi uygulandıktan hemen sonra hem bölgesel yağlarda azalma hem de deri kalitesinde artma oluyor. Cildin kollajen ve elastin üretimi tetiklenerek, ciltte toparlanmaya olanak sağlanıyor. Bu etkiler mikro dalgaların termal ısısı sayesinde ortaya çıkıyor. Deforme olan yağlar üriner sisteme karışarak zaman içinde doğal yollarla vücuttan atılıyor. Asıl etkinin görülmesi 3. haftanın sonunda oluyor. Gerekli görüldüğü takdirde 2. bir seans, 3. haftanın sonunda uygulanabiliyor. Zaman geçtikçe kişi işlemin etkilerini daha belirgin bir şekilde görmeye başlar. Cilt her geçen gün biraz daha güzelleşir ve cilt üzerinde görülen pürüzler azalır.

Onda Coolwaves Soğuk Dalga Terapisi Kaç Seans Yapılmalıdır?

Onda coolwaves soğuk dalga terapisi tek seansta da etki gösterebilen bir tedavi yöntemidir. Bazı durumlarda 2 veya 3. seans uygulaması yapılması da gerekebilir. Uygulama arası için en az 3 hafta beklemek gerekecektir. Tedavi 15 cm x 15 cm’lik bölgeler çizilerek uygulanır ve uygulama 15 dakika sürer. Bölge sayısı arttıkça uygulama süresi de alana göre artacaktır. Son derece konforlu olan bu uygulama gündelik hayatınızı etkilemez, işlem sırasında acı hissedilmez. Bu nedenle lokal ya da topikal anestezi gerekmez.

Onda Coolwaves Soğuk Dalga Terapisi Fiyatları Ne Kadar?

Onda Coolwaves soğuk dalga terapisi fiyatları hesaplanırken 15 cm x 15 cm bir alan baz alınır. Bölgenin ne kadar geniş olacağı, tahmini seans sayısının kaç olduğu, vücuttaki yağ ve selülit oranı gibi faktörlere göre terapi için fiyat belirlenirken etkili olmaktadır. Öncesinde hekime muayene olarak ortalama bir fiyat bilgisi almanız mümkündür.

Onda Coolwaves Soğuk Dalga Terapisi Avantajları Nelerdir?

Onda soğuk dalga terapisi avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Herhangi bir yan etkisi yoktur.
 • Acı ya da ağrı hissi olmaz.
 • Anestezik krem kullanmak gerekmez.
 • Seans süresi kısadır.
 • 1 seanslık bir uygulama çoğu zaman yeterli olur.
 • Ciltte tahrişe neden olmaz.
 • Hafif bir kızarıklık görülebilir ve bu kızarıklık dakikalar içinde ortadan kalkar.
 • Etkili bir yö
 • Tek seans sonrasında gözle görülür etkiler elde edilir.
 • Zaman geçtikçe daha iyi etkiler alınmaya başlanır.

Onda Coolwaves Soğuk Dalga Terapisi Nasıl İşler?

Onda Coolwaves Soğuk Dalga Terapisi yağ hücresine özel yüksek frekanslı Elekto manyetik dalgalar gönderilmesi ile yapılmaktadır. Yağ hücrelerine yüksek hızda titreşim yapıldığı için yüksek ısı artışı ortaya çıkar. Bu frekans mikro dalgaların frekansına kıyasla bin kat daha hızlı gitmesi ile bilinir. Bu kadar hızlı olması seans süresinin kısalmasını sağlar. Hedef bölgenin sadece 2 dakika içinde ısınması ve 55 dereceye kadar çıkması bu yüzdendir. Yağ hücrelerinin yapısı bozulur ve hücreler de küçülür. Bölgesel yağ dokusu azalacağı için selülitler de yok olur. Gevşek doku sıkılaşırken deri kalitesi de bir yandan artar. Bölgesel incelmede yüksek frekans yağ hücreleri daha fazla titrer ve kısa sürede hücre zarar görerek, yağın lenflerin boşalmasına yani onların terlemesine neden olur. Ayrıca dermiste bulunan kolajen liflerinin anında büzülmesi ve yeni kolajen üretimi de mümkün olur.

Selülit Nedir?

Selülit derinin alt tabakasında yer alan yağ dokusunun bağ dokular arasında sıkışması ile ortaya çıkan durumdur. Bu durum sonucunda derinin üst kısmında portakal kabuğu görünümü meydana gelir. Selülit ciddi bir problemdir. Yalnızca kilo ile illgisi olan bir durum değildir. Ancak kilolu olan kişilerde sık görülen bir durumdur. Zayıf ya da şişman olan herkeste selülit meydana gelebilir. Kalça, basen, diz üst kısımları, baldır arkası ve bacak iç kısımları gibi bölgelerde selülite rastlamak mümkündür. Orta yaştan sonra karın bölgesinde de dikkat çekecek kadar selülitler meydana gelir.

Selülit oluşumunda beslenme, hormonal özellikler, dış faktörler ve spor yapmamak gibi durumlar etkili olur. Selülitlerin farklı çeşitleri bulunur. Selülitle savaşırken selülit çeşidini bilmek gerekir.

Selülit Neden Oluşur?

Selülit oluşumu nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Düzensiz yaşam şekli,
 • Fizyolojik farklılıklar,
 • Çok sıkı çamaşır giymek,
 • Yeterli düzeyde hareket etmemek,
 • Egzersiz yapmamak,
 • Hormonal değişiklikler,
 • Sürekli topuklu ayakkabı giymek,
 • Alkol ve sigara kullanımı,
 • Hayvansal yağ ve margarin tüketimi,
 • Fast food tüketimi,
 • Kahve, çay ve kolayı çok tüketmek,
 • Genetik faktörler,
 • Fazla karbonhidrat tüketmek,
 • Az su içmek selülite neden olabilir.

Cinsiyet, vücuttaki yağ oranı, yaş, cilt kalınlığı gibi faktörler de selülit oluşumuna neden olabilir.

Selülit Önleme Yöntemleri Nelerdir?

Selülit önleme yöntemleri sayesinde istenmeyen görüntüden kurtulabilirsiniz. Doğru beslenme selülitten kurtulmak için en güzel yöntemdir. Kişilerin fast food tüketmemeleri ve içinde bol tuz, yağ olan yiyeceklerden kaçınmaları gerekmektedir. Besleyici besinler, taze, yağsız besinler, bol lif içeren tahıllar, baklagiller, sebze ve meyveler bol miktarda tüketilmelidir. Şekerlerden ve hamur işlerinden ise uzak durmak gerekir.

Selülitten korunmak için selülit masajı yaptırılabilir. Düzenli masaj yaptırılması kan dolaşımının artmasını sağlayarak cildin canlanmasını sağlar. Egzersiz yapmak da benzer bir etkiyi yaratacaktır. Sürekli hareketsiz durumda olmak, deformasyona neden olur. Yer çekimi kan dolaşımını her zaman ayak bileklerine başta olmak üzere çeşitli yerlere toplayarak ödem yaratmaktadır. Genellikle selülit tedavisi için pilates, tenis, yüzme, koşma gibi sporların yapılması önerilmektedir.

Selülit Tedavisinde Su ve Beslenme

Selülit tedavisinde su ve beslenmenin önemi büyüktür. Su yağ dokularını, atık ve zehirli maddelerini vücutta uzaklaştırmaktadır. Cildin güzel görünmesi ve selülitlerden arınması için günde mutlaka en az 2.5 litre su içmek gerekir. İçilen suyun kalitesi en az içilen su seviyesi kadar önemlidir. Doğal ve minerallerden zengin olan suyu tüketmek gerekir. Özellikle fiziksel aktivitelerin çok olduğu ve çok fazla ter atıldığı dönemlerde daha çok su içmek gerekir. Kayıp edilen suyun geri yerine konması çok önemlidir. Beslenme içeriğinde mutlaka mineraller ve vitaminlerin olması gerekir. Onda Coolwaves Soğuk Dalga Terapisi de çok faydalıdır.

15 Dakika

1 – 3 Seans