Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme Nedir?

Şok diyetler bağışıklık sisteminizi durdurmak ve metabolizmanızı yavaşlatmak gibi dertlerin yanı sıra vitamin ve mineral eksikliğine yol açabilmekte; vücutta arzu edilmeyecek bir su ve kas kaybına neden olabilmektedir.

Örneğin yapılan araştırmalar, kahvaltı yapanların kilo kontrolünde daha başarılı olduğunu ortaya koyuyor ve bununla birlikte gün boyu zinde ve enerjik kalabilmek için sağlıklı ve besleyici bir kahvaltı ile güne başlamak büyük önem taşıyor. Sağlıklı kilo vermek ve yeniden kilo almamak için ise tüm öğünlerle barışmanız gerekiyor. Öğün atlamadan beslenmek, dengeli beslenme ve formda olmanın ilk kurallarından biri.

Kısacası amacımız ister kilo vermek, ister almak, ister de kilomuzu korumak olsun, dengeli ve sağlıklı beslenmenin önemi hayati önem taşıyor.Ve her zaman söylediğimiz gibi vücudunuzu kısa sürede arzuladığınız ölçülere kavuşturup şekillendirebilen cihazlarımızı, her zaman düzenli spor ve sağlıklı beslenmeyle desteklemeyi unutmamanız gerekiyor. Bunun için sizi mutlaka kliniğimize bekliyoruz!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir