Dövme Silme

Dövme yaptırdıktan sonra sildirmek mümkün. Q switch lazer teknolojisi sayesinde istenmeyen dövmeleri kolayca sildirebilirsiniz. Dövmenin cinsine uygun farklı dalga boylarında lazer ışınları kullanılmaktadır. Kişiler özellikle genç yaşlarında büyük bir heyecan ve istekle yaptırdıkları dövmeleri sonradan sildirmek isteyebilirler. Kalıcı dövmeler günümüz teknolojisi sayesinde başarılı bir şekilde siliniyor. Dövme silmek için çok farklı yöntemler kullanılabiliyor. Q switch lazer dövme sildirmede bilinen en etkili cihazlar arasında yer alıyor. Son derece tatmin edici sonuçlar almanızı sağlayan bu silme işlemi, dövmenin boyasını çıkarıp atmaya yarıyor. Dövme boyası birden değil, adım adım ortadan kalkıyor ve sonuç olarak kişi dövmesiz temiz bir cilde kavuşmuş oluyor. Kişiler farklı nedenlerden dolayı dövme sildirmek isteyebilir. Nedeni ne olursa olsun bizimle dövmelerinize veda edebilirsiniz.

Dövme Silme İşleminde Q Switch Lazer Nasıl Etki Ediyor?

Q Switch Lazer dövme silme işleminde derinin epidermis tabakasını geçiyor buradan doku altına kadar iniyor. Dokuda dövmeye rengini veren bileşenler tarafından emiliyor ve bu maddenin parçalanmasını sağlıyor. Koyu renkte olan dövmelerin silinmesi oldukça kolaydır. Açık renkte olan dövmelerin silinmesi için daha fazla çaba harcamak gerekiyor. Koyu renkte olan dövmeler lazer ışınlarını çok kolay absorbe ediyor. Bu nedenle en iyi koyu renkli olan dövmelerden sonuç alındığı bilinmektedir.

Dövme Silmeden Önce Anestezi Yapılır mı?

Dövme silmeden önce anestezi yapılması kişinin isteğine bağlı bir durumdur. Dövmenin büyüklüğü, rengi, vücutta nerede olduğu, kişinin acı eşiği gibi durumlara göre kişiler anestezi isteyebiliyorlar. Özellikle hassas bölgede dövmesi olanlar, acı eşiği düşük olanlar, çok koyu dövmesi olan kişiler dövme sildirme işleminden önce anestezi yapılmasını istiyorlar. Bu anestezi krem şeklinde geliyor. Uygulamadan hemen önce bölge temizlendikten sonra bu özel krem sürülüyor. Daha sonra 20-30 dk kadar bekleniyor. Bölge bu sırada uyuşuyor ve kişiler daha az acı hissediyorlar.

Q Switch Lazer ile Dövme Silme Başarısı Neye Bağlıdır?

Dövme silme başarısını etkileyen faktörler arasında şunlar yer almaktadır:

 • Dövmenin yapılış zamanı,
 • Kullanılan lazer sistemi,
 • Dövmenin uygulama derinliği,
 • Dövmenin yoğunluğu,
 • Dövmenin ve cildin rengi,
 • Ne tür boyaların kullanıldığına bağlı olarak dövme silimi sırasında elde edilen başarılar farklı oluyor.

Dövmelerden kimi silinmeye iyi tepki veriyor ve başarılı bir şekilde birkaç seansta bile silinebiliyor. Kimi dövmeler ise daha uzun sürede silinebiliyor. Burada belirleyici olan şey yukarıda sayılan etmenlerin bir araya gelmesi oluyor.

Kimler Dövme Sildirme İşlemi için Uygun Değil?

Dövme sildirme için uygun olmayan kişiler arasında şunlar bulunuyor:

 • Hamile kadınlar,
 • 18 yaş altında olanlar,
 • Skarı ve açık yarası olanlar,
 • Burun ve kulak içinde dövmesi olanlar,
 • Bazı cilt hastalığı olan kişilere işlem yapılması önerilmemektedir.

Dövme sildirme için uygun olup olmadığınızı merak ediyorsanız, uzmana muayene olabilirsiniz. Uzman kişi cilt özelliklerinizi ve dövmenizi analiz ederek sizlere gerekli olan bilgileri verecektir.

Dövme Sildirme İşlemi için Kaç Seans Gerekir?

Dövme sildirme için gerekli seans sayısı dövmeden dövmeye değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 3 ile 10 arasındadır. İşlemlerin aralıklı yapılması gerekiyor. İşlem 6 ile 8 hafta arayla uygulanmaktadır. Dövmenin rengi ve boyutuna göre seans sayısı belirlenmektedir. İstenilen sonuca büyük oranda ulaşmanızı sağlayan bir yöntemdir. Tedavi süresinin belirlenmesinde dövmenin ne zaman yapıldığı da önemli bir rol oynar. Bazı insanlar eski dövmelerin daha uzun sürede silindiği söylese de aslında bu inanış doğru değildir. Yeni yapılan dövmelerde de uzun süreli sonuç alınabiliyor. Burada pek çok farklı etmenin bir araya geldiğini unutmamak gerekiyor. Amatör dövmeler silinme aşamasında daha kısa sürede ortadan yok oluyor.

En Kolay Silinen Dövme Çeşitleri Nelerdir?

En kolay silinen dövme çeşitleri başında boyut olarak küçük olanlar geliyor. Küçük boyutlu dövmeleri silmek kısa sürüyor. Bunun dışında çizgisel dövmeler de rahat silinmektedir. Büyük çaplı olan dövmelerin silinmesi için genellikle daha çok zaman gerekiyor. Koyu renkli olan dövmeler açık renkli olan dövmelere göre daha çok seans sayısı gerektirir. Çok renkli olan dövmeler en zor silinenler arasında yer almaktadır. Lazer ışınlarının görmekte en zorlandıkları renkler şu şekilde sıralanabilir:

 • Sarı,
 • Mor,
 • Kırmızı.

Dövme sildirme işleminde avantajlı olan kişiler açık ten rengine sahip, koyu dövmesi olan kişilerdir. Bu şekilde lazer ışınları maksimum etki seviyesine ulaşır. Bronzlaşan, renkli dövmesi olan kişiler ise ne yazık ki sildirme işlemi için daha fazla seansa ihtiyaç duyarlar.

Dövme Silindikten Sonra İz Kalır mı?

Dövme silindikten sonra iz kalması az da olsa mümkündür. Genellikle bu iz bakıldığı zaman anlaşılmaz. Sadece dövmeyi sildiren kişi bildiği için belirgin olduğuna dair bir histe olur. Çok hafif bir kabarıklık şeklinde kendini belli eder. Hangi yöntemle ve ne şekilde olursa olsun bu az iz mutlaka kalacaktır. Yüzde yüz dövmeden kurtulmak mümkün değildir. Dövme sildirdikten sonra kalan bu hafif iz zamanla azalır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir