Zenginleştirilmiş Kök Hücre Tedavisi

Zenginleştirilmiş Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Zenginleştirilmiş kök hücre uygulaması, vücudun çeşitli bölgelerindeki kök hücrelerde uygulandığı gibi saç derisi için de uygulanabilmektedir. Son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalar ile kök hücrelerin yağ dokusunda 500 kat daha fazla miktarda olduğu tespit edildiği için, kök hücre tedavilerinde kişinin yağ dokusunun kullanılması yaygınlaşmıştır. Bu konuda en güncel ve kaliteli tedavi yöntemlerini uygulayan kliniğimiz, hastalardan herhangi bir doku örneği almadan, özel geliştirilmiş serumlar aracılığı ile zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi uygulamaktadır. Son derecede özenli ve uzmanların eşliğinde gerçekleştirilen bu uygulamalar zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi adı ile sunulmaktadır.

Zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi sayesinde daha hızlı iyileşme ve daha kısa sürede istenen sonuçlara ulaşma imkanı bulunmaktadır. Bilimsel açıdan kök hücre çoğaltımı hastalardan alınan yağ dokusunun çeşitli bölgelere uygulanması şeklinde gerçekleştirilirken, buna benzer bir uygulama saç derisine de yapılabilmektedir. Deneyimli uzmanlarımızın hizmet verdiği kliğimizde özellikle seyrek ve ince saçlara sahip, saç dökülmesi sorunundan şikayetçi olan hem erkek hem de kadın hastalarımız için zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Özel Serumlu Kök Hücre Tedavisi

Özel kök hücre tedavisi serumları sayesinde, kliniğimize başvuran hastalarımız en kısa sürede tedavi sonuçlarına ulaşabilmektedir. Zayıflamış saç tellerini ve saç derisini yeniden yapılandırmada kullanılan serumlar, bilimsel içeriği ve formülü ile özel olarak hazırlanmaktadır. Saç dökülme mezoterapisi uygulamalarında da profesyonel açıdan kullanımı mümkün olan bu özel serumlar arasında kliniğimizin zenginleştirilmiş kök hücre tedavisinde kullanılan ürünler şunlardan oluşmaktadır:

 • Stem C’rum HL
 • Dermaheal HL
 • Booster Hair

Her üç serum da uluslararası alanda test edilip onaylanmış ve zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi ile kişinin dökülen saçlarında pozitif etki yaparak saçın incelmesi ve dökülmesi sorunlarının önüne geçilmesine yardımı olduğu kanıtlanmış ürünlerdir. Birinci sınıf kalitedeki bu serumlar ile siz de saçlarınızda gözle görülür farklılığı yaşamak istiyorsanız kliniğimize gönül rahatlığı ile başvurabilir, muayene olduktan sonra uzman eşliğinde tedavinize başlayabilirsiniz.

Zenginleştirilmiş Kök Hücre Tedavisi Uygulama Alanları

Zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi uygulamaları, esasında gençleşme veya yaralanan dokuların iyileştirilmesi gibi pek çok tedavi yönteminde de gerçekleştirilmektedir. Estetik uygulamalarda da yoğun bir şekilde kullanılan zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi için kliniğimizde saç derisine yapılan uygulamalar öne çıkmaktadır. Saç folikülünde iyileşme ve beslenmeyi arttırarak incelen saç tellerinin yeniden güçlenmesini sağlayan bu uygulamalar, hem erkek hastalara hem de kadın hastalara uygulanabilmektedir.

Yağ dokusu kaynaklı kök hücre ekstraktı içeren serumlar sayesinde zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi doğrudan saç derisinde bulunan saç foliküllerine uygulanabilmektedir. Bu bölgede yeni bir hücre sentezini anında başlatan serumlar, en kısa sürede gözle görülür değişim sağlama konusunda etkilidir. Her bir büyüme faktöründe özel serum desteği sayesinde saç derisinin ve saç tellerinin yeniden güçlenip çoğalması mümkün hale gelmektedir.

Zenginleştirilmiş Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

Zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi yapılışı, herhangi bir şekilde ağrı ya da yan etkili bir süreçten oluşmamaktadır. Geleneksel kök hücre tedavisi yöntemlerinde hastadan yağ dokusu alınıp tedavinin uygulanacağı bölgeye aktarım gerçekleştirilmektedir. Ancak deneyimli uzmanlarımızın görev aldığı kliniğimizde gerçekleştirilen zenginleştirilmiş kök hücre tedavilerinde herhangi bir yağ dokusu alma işlemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla zayıflayan, güçsüzleşen ve dökülme hızı artan saçlarını tedavi etmek için kliniğimize başvuran kadın ve erkek hastalarımız zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi sayesinde yağ dokusu vermeden serumlar eşliğinde bu tedaviden maksimum verimli sonuçlar alabilmektedir.

Uygulama işlemi tamamen alanında suzman doktorlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Enjektör yardımı ile çekilen zenginleştirilmiş kök hücre serumlarının birbirleri ile karıştırılması ile uygulamaya başlanmaktadır. Bu serumlarla elde edilen karışım, hastanın saç bölgesinde desteklenmesi gereken saç foliküllerine uygulanmaktadır. Genellikle mikroiğneleme sistemleri ile gerçekleştirilen bu uygulamalar şiddetli ağrıya neden olmadan rahat ve faydalı sonuçlar elde etmeyi kolaylaştırmaktadır.

Zenginleştirilmiş Kök Hücre Tedavisinin Faydaları

Zenginleştirilmiş kök hücre tedavisinin saçlara yararları oldukça fazladır. Genellikle erkek tipi saç dökülmesi sorunu yaşayan erkek hastalarda, saçın hızla dökülmesinin önüne geçilmesi ve zayıflayan saç tellerinin güçlendirilerek hacminin artması mümkün olabilmektedir. Sadece saç tellerine değil aynı zamanda saç derisine de maksimum faydası bulunan zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi uygulamalarındaki özel serumların sunduğu avantajlar şunlardan oluşmaktadır:

 • Saç folikül hücrelerini canlandırır ve yeniler.
 • Saç köklerini güçlendirerek seyrekleşen bölgelerde yeni saç oluşumunu tetikler.
 • Dökülmeye başlayan saçlarda hacim artışı yaparak dökülmeyi engeller.
 • Zayıflamış saç tellerini ve saç derisini yeniden yapılandırır.
 • Saç dökülmesine karşı maksimum destek verir.
 • Vellüs tellerini besleyerek güçlendirir.
 • İncelen saç tellerini kalınlaştırır ve hacim verir.
 • Hızlı ve uygun maliyetli bir tedavi yöntemidir.

Her geçen gün sektördeki popülerliğini arttıran kliniğimize başvurarak siz de dökülen ve seyrekleşen saçlarınız için geç kalmadan etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. Saçınızın büyük bir bölümünü kaybetmeden önce, en doğru zamanda deneyimli uzmanlarımızdan destek alarak kısa sürede daha gür, canlı ve güçlü saçlara kavuşabilirsiniz. Bunun için özel kliniğimizde deneyimli güzellik uzmanları tarafından gerçekleştirilen memnuniyet odaklı zenginleştirilmiş kök hücre tedavisine başvurmanız yeterlidir.

Onaylı ve Sertifikalı Kök Hücre Tedavisi Serumları

Sertifikalı zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi serumları, kliniğimizde özel olarak kullanılan ve saç dökülmesini engellemede başarısı kanıtlanmış olan ürünlerdir. Tamamen zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi amacıyla üretilen bu serumlar, birbirleri ile karıştırılarak her saç folikülüne etki edecek şekilde ve başarıyla hastaların saç derisine uygulanabilmektedir. Bu alanda deneyimli ekibimize güvenerek herhangi bir sorun yaşamadan zenginleştirilmiş kök hücre tedavinizi tamamlayabilirsiniz. Bu tedavide kullanılan özel serumların her biri uluslararası standartlara uygun olarak üretilmiş ve gerekli testlerden geçmiştir. Kliniğimizde uzmanların eşliğinde hastalara uygulanan zenginleştirilmiş kök hücre tedavisinde bu serumlar kullanılarak en kısa sürede maksimum sonuçlara ulaşılabilmektedir. Ayrıca bu serumların, uzun vadede uygulama yapılan hastaların hem saç tellerine hem de saç derisine herhangi bir zararı olmadığı görülmüş ve onaylanmıştır.

Zenginleştirilmiş Kök Hücre Tedavisinde İyileşme Süreci

Zenginleştirilmiş kök hücre tedavisinin süreci, hastanın mevcut durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Yağ dolgusu almadan uygulanan ve sadece özel serumlarla saç derisine yapılan bu uygulamalar, maksimum verimde gerçekleşmektedir. Özel ürün kullanılarak yapılan zenginleştirilmiş kök hücre tedavilerinde kişinin kendi vücuduna uyum ve senkronizasyon süreci çok hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Bu sayede saç derisinde kök hücre üretimi de ömür boyu devam ettirilebilecek düzeyde kalabilmektedir.

Uzman Eşliğinde Zenginleştirilmiş Kök Hücre Tedavisi

Zenginleştirilmiş kök hücre tedavisinde uzman desteği alabilmek için siz de kliniğimize başvurabilirsiniz. Saç dökülmesi, saçların seyrekleşmesi, saç tellerinin incelmesi ve güçsüzleşmesi gibi şikayetleriniz varsa ve saçınızı kaybetmekten endişe duyuyorsanız uzman ekibimize danışarak özel serumlarla takviye edilen zenginleştirilmiş kök hücre tedavisinden yararlanabilirsiniz. Tamamen bilimsel ve son teknoloji ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen bu uygulamalarda herhangi bir sağlık sorunu ya da yan etki durumu söz konusu olmamaktadır. Hızlı ve güvenilir bir şekilde zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi alabilmek için siz de kliniğimize başvurabilirsiniz.

20 Dakika

8 Seans