Kaş Botoksu

Ameliyatsız kaş kaldırma işlemi, herhangi bir cerrahi işlemi uygulaması yapılmadan uygulanan bir işlemdir. Kaş botoksu işlemi, kliniğimizde Doktorlarımız tarafından uygulama yapılacak bölgeye toksinin enjekte edilmesi ile yapılır. Kaş bölgeleri düşük olan kimselere uygulanan bu yöntem sayesinde yüzde daha gergin ve genç bir görünüm elde edilir.

Botoks İle Kaş Ne Kadar Kalkar?

Botoks işleminden sonra kaşın kalkma seviyesi, birkaç milimetredir. Aşırı kalkmalar daha kötü görünümler oluşturabilmektedir.

Kaş Botoksu Ne Kadar Sürer?

Kaş kaldırma işlem süresi, yaklaşık olarak 10 dakikadır. Cerrahi bir işlem uygulanmadığı için de bu işlemi kaşlarına uygulatan hastalarımız günlük hayatına hemen geri dönüş sağlayabilirler.

Kaş Botoksu Göz Kapağını Da Kaldırır Mı?

Kaş botoksunun uygulanması, danışanlarımızın arzuları doğrultusunda göz kapağını da kaldırmaya yönelik olarak yapılabilir. Hem kaşlarının hem de göz kapaklarının düşmüş olduğundan memnun olmayan hastalarımıza aynı anda kaş ve göz kapağı kaldırma botoksu uygulaması yapılabilir.

Kaş Botoksu Göz Kapağında Şişme Yapar Mı?

Kaşa uygulanan botoks sonrasında göz kapağının üzerinde bir ödem oluşabilir. Bu durum dolayısıyla da göz kapağı hem biraz şiş hem de biraz düşük durabilir. Ancak bu etkiler, Botoks işleminin uygulanmasından yaklaşık 4- 5 gün sonrasında etkisini kaybeder. Vücudu hassas olan ve kaş botoksu yapmak isteyen danışanlarımıza botoks işlemini yaptırmalarından sonra çok sıcak ve soğuk yerlere gitmemelerini tavsiye ederiz. Isısı stabil bir yerde bulunmaları, kaş botoksu dolayısıyla yaşadıkları şişlik ve düşmelerin daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.

Kaş Botoksu Sonrası Şişlik Nasıl Geçer?

Botoks sonrası yaşanan şişliğin geçmesi için herhangi bir ilaç, krem veya buza ihtiyaç duyulmaz. Şişlikler ile beraber yaşanabilecek kızarıklıklar ve morluklar da kendiliğinden geçer. İyileşme süresi en fazla 1 haftadır ve herhangi bir müdahalede bulunmaya da gerek yoktur. Eğer şişlikler ve morluklar, 1 haftayı aşan sürede hala iyileşme göstermemişse, kliniğimize başvurmanızı ve doktorlarımızdan birine muayene olmanızı tavsiye ederiz.

Kaş Botoksunun Yan Etkileri Nelerdir?

Botokstan sonra oluşabilecek yan etkileri, botoksun yapıldığı bölgeye, botoks yapıldığı tarih itibari ile geçen süreye ve yaygınlık oranına göre şöyle sıralayabiliriz:

Toksinin iğne ile deriye uygulanmasından kaynaklanan yan etkiler:

 • Enjeksiyon yapılan yerde yanma, ağrı ve hafif batma hissi
 • Enjeksiyon yapılan yerde eritem oluşması
 • Enjeksiyon yapılan yerde ödem oluşması
 • Enjeksiyon yapılan yerde ve çevresinde hafif deri altı kanaması (3 ile 10 gün arasında devam edebilir ve herhangi bir tehlikesi yoktur.)

Uygulama tekniğine ve alanına bağlı olarak gelişen yan etkiler:

 • Kaş botoksunun sonrası hafif ancak geçici baş ağrıları
 • Botoksun uygulandığı yerde etkinlik alamama (uygulama sonrası herhangi bir değişiklik gözlenmemesi)
 • Kaş ve göz kapağı düşmesi
 • Görme bozuklukları (özellikle bulanık ve çift görme sorunları)
 • Gözyaşında azalma ve gözlerde kuruluk hissi
 • Göz kırpmamama ya da gözü kapatamama
 • Alt göz kapağının düşmesi
 • Göz çevresi ödemi
 • Alerjik reaksiyonlar

Kaş Botoksunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Yaptırılmış kaş botoksunun kullanım süresi, yaklaşık olarak 4-6 aydır. Belirlenen bu sürelerin geçmesinden sonra kaş ve göz kapağı gölgelerinden yeniden düşmeler ve kırışıklanmalar başlayabilir. Kaş botoksu işleminin 4-6 ay süre ile yapılması herhangi bir sağlık sorunu meydana gelmesine neden olmaz. Bu nedenle de botoks işlemlerinizi 4-6 ayda bir yenileyebilirsiniz.

PRP Tedavisi Sonrası Kaş Botoksu Yapılabilir Mi?

PRP işlemi sonrasında kaş kaldırma botoksunun yapılabilmesi için en az 3 haftalık zaman diliminin geçmesi kliniğimiz ve doktorlarımız tarafından önerilir. Bu bekleme süresinin uzun tutulması, müşterilerimizin sağlıklarının daha önemli olmasıdır. Özellikle de yaygın ya da yaygın olmayan birçok kaş botoksu yan etkisi ile daha sık karşılaşmaması için botoks randevuları daha ileri bir tarihte oluşturulmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir