Saç Tedavileri

Saç tedavileri kapsamında saç lazeri ve zenginleştirilmiş kök hücre tedavi hizmeti sunmaktayız. Saçlarınızın eskisi kadar gür olmadığını, canlılığını kaybettiğini düşünmeniz durumunda bizimle iletişime geçerek saç analizi yaptırmalısınız. Analiz sonuçlarına göre saç tedavileri arasında sizin için uygun olan tedaviyi uygulamaktayız. Herhangi bir ağrı veya acı hissetmeden, saçınızın ilgili bölümünün traş edilmesine gerek olmadan, günlük hayatınızdan ödün vermeden saç tedavisi görebilirsiniz. Saçlarınızın dökülme nedenini tespit ettikten sonra bu nedeni ortadan kaldırabilecek veya hafifletebilecek şekilde saç lazeri ya da kök hücre tedavisi uygulamaktayız. Saçların seyrelmesi ve saç tellerinin incelmesi gibi görülme olasılığı oldukça yüksek olan saç problemlerini hızlı ve güvenli tedavi yöntemlerimiz ile ortadan kaldırmaktayız.

Saç Tedavileri Kapsamında Verdiğimiz Hizmetler Nelerdir?

Saç tedavi uygulamalarımız 2 adettir:

  • Saç lazeri hizmetimiz ile saç çıkmayan bölgelerde saçın çıkması için gerekli tetiklemeyi lazer cihazları ile yapmaktayız.
  • Zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi ile saç kaybının olduğu bölgelerdeki kökleri uyararak saçlarınızın çıkmasını, daha sağlıklı olmasını sağlamaktayız.

Saç Tedavilerini Gerekli Kılan Sağlık Problemleri Nelerdir?

Saç kaybı yaşanmasına gerek olan durumlar aşağıda gibidir:

  • Modern yaşamın getirdiği sağlıksız yaşam şartları sonucunda saçlar güçsüzleşebilir ve dökülebilmektedir.
  • Saç kaybı yaşanmasının en sık karşılaşılan nedenlerinden biri strestir.
  • Genetik faktörler dolayısı ile saç kaybı yaşanabilmektedir.
  • İleri yaş saçların kaybedilmesi üzerinde etkili olan faktörlerden biridir.
  • Tiroit rahatsızlığı yaşayanlar saç kaybı ile karşılaşabilmektedirler.
  • Demir eksikliği sonucunda görülen saç eksikliği ile saç tedavisi olunması gerekebilmektedir.

Saç Lazeri Uygulaması Nedir?

Saç lazeri; hem erkek hem de kadın hastalarımıza uygulayabildiğimiz bir tedavi yöntemidir. Saçlarında dökülmeler olan, daha etkileyici görünüme sahip olmak isteyen ve saçlarının istediği şekle sokabileceği yoğunluğa sahip olmasını tercih edenler için saç lazeri tedavisi uygulamaktayız. Saçları güçsüzleşen veya saç kaybı yaşayan hastalarımıza günlük rutinlerini aksatmalarına gerek olmadan uyguladığımız bir tedavidir. İncelmiş olan saç telleri kalınlaşmakta ve saç dökülmeleri de durmaktadır.

Saç lazeri uygulaması ile saçların daha sağlıklı olabilmesini sağlamak için lazer cihazı kullanmaktayız. Günümüz teknolojisine uygun olan lazer cihazı ile saçınızın olmadığı bölgede deri altındaki kan dolaşımının artmasını sağlamaktayız. Bölgedeki saçlar tamamen dökülmemiş ise mevcut saçların daha güçlü olmasını, saçlar dökülmüş ise bölgede saç çıkmasını tetikleyen bir tedavidir. Etkili yöntemlerden biri olan saç lazeri ile sağlıklı ve güvenli şekilde eski saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Saç Lazerinin Saçlara Olan Etkisi Nedir?

Saç lazerinin saçlara etkisine bakıldığında; lazer ışınının saçlı derideki kan dolaşımını %54 oranında arttırdığı araştırma sonuçlarına göre bilinmektedir. Derideki kan dolaşımının artması ile beraber saç dökülmesinin de azaldığı görülmektedir. 670 nanometre ışın yayan bir diyot lazer kullanılarak saç lazer tedavisini uygulamaktayız. Saç lazeri tedavisi uygulanmış olan bir hastada temporal bölge ve vertekste saçların çıktığına dair araştırma sonuçları bulunmaktadır.

Saç lazer tedavimiz sayesinde hastalarımızın saçlı derilerinin kanlanmasına ya da mevcut saç köklerinin restore edilmesini önleyerek yeni saçların çıkmasını sağlamaktayız. Lazer cihazlarımız dokulara zarar vermeyecek düzeyde bir ısı üreterek saç dökülmesinin olduğu bölgede kan dolaşımının hızlanmasını sağlamaktadır. Hücre lazer ışığını emmekte ve bu ışık tarafından hücre metabolizması desteklenmektedir.

Saç Lazeri Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Saç lazeri tedavisi uygulanmadan önce uzman dermatologlarımız konsültasyon ve saç analizi yapmakta, buna göre saç lazeri uygulanmasının yapılıp yapılamayacağını ya da nasıl uygulanması gerektiğini belirlemekteyiz. Her hastamızın saç yapısı ve saç dökülme derecesi kapsamında uygulanması gereken seans sayısı ve bu seansların sıklıkları değişiklik göstermektedir. Saç ekilecek olan bölgeye ve saç analizine göre hastalarımıza saç lazeri için bir tedavi planı hazırlamaktayız. Saçların daha hızlı büyüyebilmesi ve beslenebilmesi için saç köklerine dermapenle küçük kanallar açmaktayız. Hazırladığımız serumu saç derinize masaj yaparak lazer cihazı ile atış yapma aşamasına geçmekteyiz. Saç derisinin altında bulunup işlevini yitirmiş olan kılcal damarlara lazer cihazı ile atış yapmaktayız. Bu sayede hastalarımızın saç bölgelerindeki kan dolaşımının arttığı görülmektedir. Saç lazeri uygulamasından daha verimli sonuç alınabilmesi için dermapen ve besleyici serum kullanılabilmektedir. Lazer ışınları açılan kanallar aracılığı ile cilde derinlemesine ulaşabilmektedir. Saç kökleri uyarıldıktan sonra protein sentezi yapılması ve hücre yenilenmesinin tetiklenmesi, saç lazerinden olumlu sonuç alınabilmesini sağlamaktadır.

Saç Lazeri Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Saç lazeri uygulamasının süresine bakıldığında; bu uygulamaya yeni başlayacak olan hastalarımıza haftada iki kere 20 dakikalık seanslar yapmaktayız. Her hastamız için bu süreler farklı olsa da haftada bir kere saç lazeri seansı yapmaktayız. 10 seans sonucunda gözle görülür bir fark ortaya çıkmaktadır. Minimum 6 aylık bir süreç geçtiğinde hastalarımız saç lazerinden bekledikleri etkiyi en net şekilde görebilmektedirler. Ağrısız, güvenli, konforlu bir şekilde hayal ettiğiniz gürlükte saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç lazeri uygulamasının çok daha etkili olabilmesi amacı ile bazı durumlarda saç ekim tedavisi ile beraber uygulanması mümkün olabilmektedir. Kombine tedavi ile saçlarının istediği hale ulaşmasını isteyenlerin saç ekimi yaptırmadan önceki 15 gün ya da 1 aylık süre içerisinde saç lazeri uygulaması yaptırmaları gerekmektedir. Saç ekiminden sonra saç lazer uygulaması yaptırmak isteyenlere ise; saç ekiminden bir ay sonra saç lazeri tedavisi uygulamaktayız. Saç lazer tedavisinden etkili ve ideal sonucu elde etmekteyiz. Bu nedenle ekilen saçların tutma olasılığının da daha yüksek olmasını sağlamaktayız.

Kadınlara Saç Lazer Tedavisi Uygulanır Mı?

Kadınlara saç lazerinin uygulanması, saç konusundaki çok sayıdaki sorunun çözülmesini sağlamaktadır. Kadın hastalarımızda saçlarının azaldığı ve hiç olmadığı durumlarda bu bölgelerdeki saç köklerinin hareketlenmesini sağlamaktayız. Saç lazeri ile saçlarının çok daha canlı, parlak ve kaliteli görünmesini sağlamaktayız. Ortalama %65 oranında genetik olan saç dökülmelerinin büyük ölçüde azalmasını sağlamaktayız.

Kadınlara saç lazer tedavisi uygulayabilmemiz için öncelikle saç dökülmelerinin nedenini ve eksikliklerini tespit etmekteyiz. Hormonal bir durum olup olmadığını araştırmakta ve hastalarımızın sağlık durumları konusunda tedavi sürecinde hassas olmaktayız. İhtiyaç duydukları saç tedavileri kapsamında lazer cihazı ile saç köklerini uyararak daha gür saçlara sahip olmalarını sağlamaktayız. Kadın hastalarımıza uyguladığımız saç lazer tedavisinde ortalama 6 aylık bir zaman içerisinde saçların kalitesi ve yoğunluğunda fark yaratacak değişiklik olduğu görülebilmektedir.

Saç Lazer Tedavisinde Ağrı Veya Acı Hissedilir Mi?

Saç lazer uygulamasında ağrı hissedilmesi durumu yaşanmamaktadır. Bunun nedeni ise saç lazerinde herhangi bir kesik atılması ya da cerrahi müdahale yapılması gibi bir durum olmamasıdır. İşlem sırasında kullandığımız lazer cihazları canınızı acıtmamaktadır.

Saç İçin Zenginleştirilmiş Kök Hücre Tedavisi Kimlere Uygundur?

Saça kök hücre tedavisi uygulanabilecek olanlar; 18 yaşından büyük olan kişilerdir. Cinsiyet veya yaş fark etmeksizin ihtiyaç duyan hastalarımıza kök hücre tedavisi uygulamaktayız. Kök hücre tedavisinden sonra saçlarınızda istediğiniz düzeydeki değişikliği görebilmeniz için ortalama 8 ay gibi bir süre geçmesi gerekmektedir. Kök hücreler devamlı olarak kendilerini yenileyip onarmaktadırlar ve saç hücreleri de zaman içerisinde kendilerini onarmaya başlayacaklardır. Kök hücre tedavisini tamamladığımızda, 3 ay sonrasında kök hücreler yenileyip onarmak için çalışmaya başlamaktadırlar.

Zenginleştirilmiş Kök Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kök hücre tedavisinin uygulanması için öncelikle vücudunuzdaki bir bölgeden yağ almaktayız. Yağların laboratuvar özel cihazlar ile kök hücrelerine ayrışmalarını sağlamaktayız. Saç derisine enjekte etmeden önce canınızın yanmaması amacı ile saç derinize lokal anestezi uygulamaktayız. Özenle saç diplerine kök hücrelerin enjekte edilmesini sağlamaktayız. Enjekte edilen kök hücreler zaman ile deriye tutunmaktadırlar ve saç bölgelerini uyarmaya başlarlar. Saç kökleri onarılmaya başlar ve hem güçlenen hem de canlanan saç kökleri artık dökülmeyi bırakmaktadır. Zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi uyguladığımız hastalarımız daha parlak ve gür saçlara sahip olmaktadırlar.

Zenginleştirilmiş Kök Hücre Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Saç için kök hücre tedavisinin artılarına bakıldığında; saç köklerinin güçlenip canlandıktan sonra daha sağlıklı ve hızlı şekilde çıkmalarını sağlayan tedavi yöntemidir. Zenginleştirilmiş kök hücre tedavisinde hastalarımızın kendi dokularından olan hücreler ile tedaviyi uyguladığımız için yan etkisi olmayan bir operasyondur. Tamamen organik olma özelliğini taşımaktadır. Hem sadece saç köklerinin daha güçlü olabilmeleri için kök hücre tedavisi uygulayabilmekteyiz hem de saç ektirmiş olan hastalarımızın saç köklerinin çok daha hızlı şekilde büyüyebilmesi için kök hücre tedavisi uygulayabilmekteyiz. Bilimsel olarak kök hücre tedavisinin saçın beyazlamasını geciktirdiğine dair bir kanıt olmasa da pigment kayıplarını engelleme etkisinin olduğu bilinmektedir. Bu nedenle kök hücre tedavisi uyguladığımız hastalarımızın saçları daha geç beyazlamaktadır. Cerrahi operasyon gerekmeyen pratik bir tedavi yöntemi olmasının yanı sıra tek seansta istenen sonuç alınabileceği için de saç tedavileri konusunda tercih edilmektedir.

Zenginleştirilmiş Kök Hücre Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Saç için kök hücre tedavisinin süresi; ortalama 1 ile 1.5 saat arasında olmaktadır. Kök hücre tedavisini tamamlayabilmemiz için gerekli olan yağı hastalarımızdan almaktayız. Bu işlem 20 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Aldığımız yağların laboratuvar ortamında kök hücrelerine ayrılmasını sağlamakta ve sonrasında bu kök hücreleri zenginleştirmekteyiz. Ayrışmaları ve zenginleşmeleri ortalama 1 saatlik bir süre almaktadır. Kök hücrelerin hastalarımızın saç derisine enjekte edilmesini ise 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlayabilmekteyiz. Tek seansta kök hücre tedavisi ile saçlarınızın ihtiyaç duydukları vitamin ve mineralleri alabilmelerini sağlamaktayız. İkinci bir seans veya işlem sonrasında uygulanması gereken özel bir bakım bulunmamaktadır. Zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi gören hiçbir hastamızın bu süreçte günlük rutinlerini aksatmalarına gerek olmamaktadır.

Zenginleştirilmiş Kök Hücre Tedavileri Sonrasında Alerjik Reaksiyon Ortaya Çıkar Mı?

Saça kök hücre tedavisi sonrasında alerjik reaksiyon gösterme durumu bulunmamaktadır. Hastalarımızın kendi vücutlarından aldığımız yağların işlemden geçmesi ile kök hücreleri elde ettiğimiz için bu hücrelerin saç derisine enjekte edilmesi herhangi bir risk içermemektedir. Saç kaybı miktarı, saç tipi ve saç kaybı nedenlerine göre kök hücre tedavisinden alınacak olan sonuç farklılık göstermektedir. Sürecin sizin için ne kadar uzun olacağı kişisel bir mevzudur ancak yan etki ya da alerjik reaksiyon gösterilmesine neden olabilecek bir durum yaşanmamaktadır.

Kellik Problemi Olanlar Zenginleştirilmiş Kök Hücre Tedavisi Olabilirler Mi?

Kel bireylerin kök hücre tedavisi görmesi durumuna bakıldığında; kel olanlara uygulanabilecek bir tedavi değildir. Yeni yeni başlayan saç kayıplarının, cansız ve güçsüz olan saçların daha canlı hale gelebilmesi için kök hücre tedavisinin uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak zenginleştirilmiş kök hücre tedavisi saç ektirme ile eşdeğer olmadığı için saç tedavileri arayışında olup kellik problemi olan hastalarımız kök hücre tedavisi ile bu problemlerine çözüm bulamamaktadırlar.