Regenera Activa

Regenera activanın tanımı “Sağlıklı ve güçlü saç köklerini özel bir süspansiyon ile hazırlayarak sorunlu olan saçlı deri bölgesine aktarmaya yarayan işlem” şeklinde yapılabilmektedir. Regenera activa sistemi sırasında ense ve kulak arkasında bulunan saçlı derideki genetik kodlar kullanılmaktadır. Uygulamada temel mantık, süspansiyon sayesinde cansız saç köklerine destek olmaktır.

İşlem sırasında kulağın arka kısmındaki saç köklerinden 3 adet ya da 4 adet alınmaktadır. Alınma esnasında bireyler herhangi bir acı ya da ağrı hissetmemektedir. Saç kökler, özel bir hücre süspansiyonuna dönüştürülerek kullanılmaktadır. Tedavide genellikle bir seans yeterli görülse de bazı durumlarda sayı artırılabilmektedir.

Uygulamada kişilerin otolog hücre süspansiyonlarından yararlanılmaktadır. Uygulama, andogenetik alopesi ve benzeri saç dökülmelerinin önüne geçmek için idealdir. Yenileyici prosedürler ile hastalardan alınan dokular, klinik ortamda özel hale getirilmekte ve vücuda yeniden verilmektedir.

Uygulamada yalnızca hastaların kendi vücutlarından alınan dokuların kullanılması ile olası problemlerin de önüne geçilmektedir. Enjeksiyon sonrası bölgede progenitor hücrelerde bir artış meydana gelmektedir. Bu oldukça yararlı bir gelişmedir.

Pek çok klinik çalışma sonucunda hücreler tek tek toplanmakta ve özel filtreleme prosedürlerinden geçmektedir. İşlemde, ölçülenmiş mekanik bir süreçten yararlanılmaktadır.

Prosedür esnasında konforlu bir anestezi gerçekleştirilmektedir. Kliniklerde lokal anesteziden yararlanılmaktadır. Bu nedenle bireylerin uygulama sonrasında zaman kaybetmeden eski hayatlarına geri dönmesi sağlanmaktadır.

Tedavide ilk aşamada kılcal damar yenilenmesi sağlanmaktadır. Bu etki 3 ya da 4 ay içerisinde görülmeye başlamaktadır. Net sonuçlar ise 6 ayın sonunda çıkmaktadır. Regenera aktiva, tamamen doğal bir yöntem olduğu için insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır. İnsanların kendi hücrelerinin kullanıldığı yöntemde mevcut saç yoğunluğunun iyileştirilmesi araştırılmaktadır. Bu sayede yeni saç folikülleri de kolay bir şekilde büyümektedir. Hem kadın hem de erkeklere uygulanabilen bu uygulamada hemen hemen aynı etki görülmektedir.

Regenera Activa Uygulama Aşamaları

Regenera activanın uygulanması sırasında kulak arkası bölgede bulunan saç köklerinden yararlanılmaktadır. Birkaç adet alınan kökler özel bir süspansiyon ile kullanılmaktadır. Tamamen insan dokusundan elde edilen yöntem, diğer saç dökülme tedavilerinden daha acısızdır. Genel olarak tek seans şeklinde uygulanan tedavi ikinci bir seans ile de uygulanabilmektedir. İki seans arasında bir ya da iki yıl vardır.

Oldukça rahat uygulanabilen bu tedavi sırasında kliniklerde lokal anesteziden yararlanılmaktadır. Uygulama sonrasında bireylerin sosyal hayatlarına hemen döndüğü gözlenmiştir.

Regenera activa sırasında kişiden punch biopsi kullanılarak alınan doku parçaları özel solüsyonla birleştirilmekte ve deri üzerinde uygulanmaktadır. İşlem için ortalama bir saat yeterli gelmektedir.

%100 doğal olan bu yöntemin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kişinin kendi hücrelerinin kullanıldığı yöntemde saçların daha yoğun hale getirilmesi hedeflenmektedir. Saç folikülleri de daha aktif büyüyebilmektedir.

Saç ekimi ile bir arada kullanılabilen bu yöntem iyileşmenin de daha hızlı tamamlanmasını sağlamaktadır. Çok kısa sürede etkili sonuçlar oluşabilmektedir. Uygulamada kadın erkek ayrımı gözetilmemektedir. Her iki cins de bu uygulamadan aktif şekilde yararlanabilmektedir.

Regenera Activa Faydaları

Regenera activanın yararları sayesinde insanlar bu yöntemi oldukça sık tercih etmektedir. Regenera activa yararları şu şekilde ifade edilebilmektedir:

 • Pek çok insanda saç dökülmesi oluşmaktadır. Bu durumun nedenleri arasında genetik yatkınlıktan strese, tiroid hastalıklarından demir eksikliğine, ilaç kullanımından kalitesiz beslenmeye kadar pek çok faktör sayılabilmektedir. Saç dökülmesi regenera aktiva ile azaltılabilmektedir.
 • Regenera activa, kadın ve erkeklerde başarılı sonuçlar verir.
 • Uygulama ile özellikle saç problemi yeni başlamış kişilerde dökülmenin azalmasını sağlamaktadır.
 • Uygulamayı kullanan insanlarda saçsızlık daha ileri yaşlara ö
 • Sistemin sonuçları bireylerin özelliklerine bağlı olarak değişmektedir.
 • Uygulama, saç ekimi yaptırmak istemeyenler için idealdir. Özellikle kadınlar ekim yaptırmayı düşünüp bu uygulamaya yö Bunun nedeni uygulamanın acısız ve ağrısız olmasıdır.
 • Regenera ile var olan saçlar korunmaktadır.
 • Zayıf saçlar ise kalınlaşarak dökülmelerin önüne geçilmektedir.
 • Tüysü saç tellerinin kalınlaşması ve hacimli bir görüntü oluşması uygulama sonucunda mümkündür.
 • Deri altındaki inaktif saçlar, aktif hale gelerek tekrar çıkabilmektedir.
 • Saç ekimi öncesinde, sonrasında ya da sırasında uygulanan regenera aktiva, işlemlerim başarını artırmaktadır.

Tedaviden Sonuç Alınması

Regenera activa tedavisinden sonuç elde edilmesi için gereken süre kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Genellikle 3 ay sonra görülen sonuçlar bazı durumlarda altı aydan sonra görülebilmektedir.

Eğer siz de kliniğimizden regenera activa yöntemi ile ilgili bilgi almak ve saç dökülmelerinize hızlı bir şekilde çözüm bulmak ister iseniz bizlere ulaşabilirsiniz.