Pb Serum

PB serumun tanımı “Son yıllarda estetik dünyasında sıklıkla kullanılan enzimatik bir tedavi seçeneğidir” şeklinde yapılabilmektedir. PB serum özellikle ciltte yenilenme söz konusu olduğunda akla gelen seçeneklerden biridir. Uygulama içerisinde 3 farklı enzimin etkisinden yararlanılmaktadır. Hyalüronik asitin enzimler ile uyumlu birlikteliği bu uygulamayı meydana getirmektedir. Bahsi geçen enzimler sağlıklı bir vücutta binlerce farklı reaksiyonu kontrol edebilmektedir.

İnsan biyolojik bir sistemin en önemli parçasıdır. Biyolojik sistemlerde her enzim yalnızca belli bir madde üzerine etki edebilmektedir. Maddelerin yapım ve yıkımı enzimler sayesinde belirli bir mekanizma altında sağlanmaktadır. İnsan vücudunda yer alan enzimler, genel olarak ilaç endüstrisine katkı sunmaktadır. Biyomühendislik alanı altında yüksek kalite standartlarında enzim üretimi yapılabilmektedir. Üretilen bu enzimler lipaz, liyaz, kolajenaz olmak üzere üç farklı türe ayrılmakta ve PB serum içinde kullanılmaktadır.

PB Serumun Vücut Üzerinde Etkisi

PB serumun etki mekanizması hyalüronik asit ve enzimlerle bir arada yürütülmektedir. Hem ayrı bir etkinlik sağlama hem de sinerji PB serumda etkilidir. Diğer maddelerin etkinliğini artırmak amacı ile PB serum önemli içeriklere sahiptir. Üründe ayrılmaz yapı taşlarından olan hyalüronik asit, enzimlerin daha kolay bir şekilde dokuya geçişini sağlamaktadır. Dokudaki geçirgenlik zaman içerisinde artmakta ve birlikte güçlü bir yenilenme oluşmaktadır.

Serum içerisinde yer edinmiş olan enzimlerden biri de kolajenazdır. Eskiyen, yıpranan ve yaşlanan dokulardaki kolajenlerin yıkılarak yeni ve taze bir kolajen yapımı bu madde sayesindedir. Ürün içerisinde bulunan liyaz enziminin görevi, dokularda oluşan geçirgenliği artırmaktır. Ayrıca ödem riski de bu sayede azalmaktadır. Fazla yağın biriktiği yağ hücreleri lipaz enziminden etkilenmektedir. Bu sayede yağ yıkımı sağlanmakta ve yağın doku hacmi küçülmektedir.

PB Serumun Kullanım Alanları

PB serumun kullanıldığı yerler genel olarak şu şekildedir:

 • Yanıklarda ve gözle görülen yara izlerinde
 • Ameliyat sonrasında oluşan izlerde
 • Sivilcelerin izlerinde
 • Cilt sıkılaşması
 • Bölgesel olarak birikim gösteren yağların azaltılması
 • Selülit ve çatlak görünümlerin ortadan kaldırılması
 • Cildin olduğundan daha parlak görünmesi için
 • Gözaltında oluşan torbaların giderilmesinde
 • Ciltteki ödemin azaltılması amacı ile
 • Ciltteki sarkmalarını tedavi edebilmek için
 • Bacak içi yağlanmaların giderilmesi sırasında

Yukarda yer alan sorunlar uygulamanın farklı formları sayesinde tedavi edilebilmektedir. Hangi formun hangi seans için kullanılacağı uzmanlarımız tarafından sizlere bildirilecektir. Tedavide doktorun ifadelerine göre bir uygulama yapılmaktadır. PB serumun etkisi ikinci seanstan sonra görülmeye başlamaktadır. Tedaviler genel olarak 2 seans ile 3 seans arasında sürmektedir. Bazı hastalarda tedavi için tek seans veya 3’den fazla seans gerekebilir.

PB Serum Türleri

PB serum çeşitleri genel olarak üç başlık altında toplanmaktadır. PB serum high, medium ve low olarak farklı kategorilerde incelenebilmektedir:

 • Low PB Serum: Bu uygulama sırasında amaç genel olarak gözaltı torbalarını azaltmaktır. Tüm cildin sıkı bir hale getirilmesi ve rejuvenuasyon için low serumdan da yararlanılmaktadır. Bazı durumlarda tek uygulama bölgesel tedavi için yeterli olabilecek iken bazı durumlarda ise birden fazla seansa ihtiyaç duyulabilmektedir. Uygulamanın seans sayısı cildin yapısına ve hasar durumuna bağlı olarak değişiklik gö
 • Medium PB Serum: Üründen en çok yağ dokuların azaltılması amacı ile yararlanılmaktadır. Yağ yakıcı dendiği zaman akla gelen bu ürün çene altından kollara, baldırlardan karna kadar pek çok kısımda etkilidir. Bu tür yalnızca yağlar üzerinde etki göstermekle kalmamakta aynı zamanda bölgenin toplarlanmasını da sağlamaktadır. Vücutta genel bir sıkılaşma oluşturmak için medium türden yararlanılabilmektedir. Tedavi süresi kişiden kişiye göre değişen ürün belirli aralıklar ile yeniden uygulanabilmektedir. Bu durum hastalığın evresine bağlıdır.
 • High PB serum: Serum çeşitleri içerisinde en fazla kolajenaz enzimi içeren türdür. PB serumla yara izleri giderilebilmekte ve ameliyat sonrası kalan izler düzeltilebilmektedir. Bunlara ek olarak çeşitli yanıklar, sarkmalar ve kırışmalar da aynı yöntem ile tedavi edilebilmektedir. Kolajenaz enziminde bölgenin onarımı önemlidir. Tedavi alan hastanın durumuna göre bir seans ile 4-5 seans arasında etki görülmektedir.

PB Serum Uygulaması

PB serumun uygulama aşamaları şu sıra ile yapılmaktadır:

 • İlk aşamada tedavi yapılacak alanlar belirlenmekte
 • İşlem anında oluşabilecek ağrı durumunu azaltmak için bölge üzerinde ağrı azaltıcı kremlerden yararlanılmaktadır.
 • Bu esnada enzim solüsyonu hazırlanmaktadır. Ucu ince olan iğnelerin yardımı ile serumun cilt içerisine verilmesi sağlanmaktadır.
 • Uygulama ortalama 15-30 dakika arasında sürmektedir. Ardından sosyal hayata devam edilebilmektedir.
 • Herhangi bir koruyucu ya da zararlı madde içermeyen PB serum tamamen saf bir üründür.
 • Doktorlarımız ürünü 18 yaş üstündeki sağlıklı insanların kullanması için önerir.
 • PB serum vücut ile girdiği etkileşimde pek çok değişime neden olmaktadır.
 • Tedavinin uygulama tekniklerine hakim bir uzman tarafından yapılması gerekmektedir.
 • Uygulama sırasında üç farklı enzimden bir kokteyl hazırlanmaktadır. Hazırlanan bu ürün iyileştirilmek istenen bölge içine ince uçlu iğneler ile uygulanmaktadır. Serumun türü tedavi bölgesine bağlı olarak değişiklik gö Bir seans ile 4-5 seans arasında vücut üzerinde bir etki görülecektir.
 • Uygulama sonrasında bireylerin bir süre güneşten korunması önerilmektedir. Yirmidört saat boyunca da egzersizden uzak durulmalıdır.

PB Serum ile Diğer Uygulamalar Arasındaki Fark

PB serum ve diğerleri arasındaki ayrımlardan ilki PB serumun çok daha uzun bir ömre sahip olmasıdır. PB serum tedavi edici olmasının yanı sıra mekanizmayı yeniden çalıştıran bir etkiye de sahiptir. Bu nedenle kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Buna ek olarak PB serum farklı özelliklerdeki enzimler içermektedir. Bu nedenle vücut üzerinde yapıcı bir etkisi söz konusu olur.

PB serum diğer uygulamalardan farklı olarak farklı enzimler kullandığı için farklı bölgelere hitap etmektedir. İhtiyaç duyulan kısımlara uygulanan ürün tedavi sonrasında etkisini kaybederek yeniden tedavi gerektirebilmektedir.

Pb Serum Yan Etkileri

Pb serumun yan etkileri söz konusu olduğunda ürünün fazla bir yan etkisi olmadığını söylemek en doğru olacaktır. 18 yaşını dolduran insanlarda kullanılabilen bu ürün, bazı hastalıkları olan kişiler için uygun değildir.

Serum uygulanan günlerde sauna, hamam ya da denize girmemek önem arz etmektedir.

PB serum özellikleri, uygulanışı ve buna benzer sorularınız için kliniğimize gelebilir ya da bizleri arayabilirsiniz.