Q-Switched Lazer

Q-Switched Lazer Nedir?

Q-Switched Lazer gelişmiş bir teknoloji ürünüdür. Çok güçlü atım yapması ile bilinir. Kısa süren bir tedavi yöntemi olması avantajları arasında yer alır. Leke tedavisinde bilinen en etkili yöntemler arasında yer alır. Her ne kadar leke tedavisi için çeşitli kremler kullanılsa da, bu lazer sistemi çok daha etkili sonuçlar verdiği için tercih edilir. Uygulama öncesinde mutlaka hekimler tarafından fizik muayeneden geçmek gerekir. Buna göre tedavi yöntemi belirlenir. Kişiler bu lazer sayesinde yaşlılık lekelerinden ve güneş lekelerinden kurtulabilir. Bunun için lazerin belli bir süre boyunca uygulanması şarttır. Kaç seans işlem yapılması gerektiği, işlem süresi gibi konuların hepsi uzman hekim tarafından belirlenecektir.

Q-Switched Lazer Dokulara Zarar Verir mi?

Q-Switched Lazerin zarar vermesi söz konusu değildir. Çevre dokulara zarar vermeden sadece işlem görmesi gereken yerleri hedef almasından dolayı tercih edilir. Çevre dokulara ısı kaçışı en az miktarda olur. Bölgesel olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Çok hızlı vuruş yapar. Etkileri sayesinde dövme silme, Moğol lekesi, yaşlılık lekesi, ota nevüs, ito nevüs ve güneş lekelesi gibi cilt sorunlarının tedavi edilmesinde kullanılan bir yöntemdir.

Q-Switched Lazer Kullanılarak Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Q-Switched Lazer kullanarak leke tedavisi sırasında dövme silme dışındalokal anestezi kullanılmaz. Genellikle Q-Switched Lazer tedavileri 10-15 dk kadar sürer. Kişiler ortalama 4-5 seans sonrasında tedavilerini bitirmiş oluyorlar ancak dövme silme seansları daha uzun olabilir. Kişiler için haftada 1 ya da daha uzun olacak şekilde seans planlaması yapılıyor. Bu seanslar bittiği zaman kişiler arzu ettikleri cilde sahip oluyorlar. Ne var ki tam sonuçların alınması için 6 aya kadar beklenmesi tavsiye ediliyor. İşlem yapıldıktan sonra hafif kızarıklıklar görülebilir. Bu kızarıklıklar da zaten kendiliğinden geçer.

Q-Switched Lazer Kullanarak Kimler Leke Tedavisi Yaptırabilir?

Q-Switched Lazer kullanarak leke tedavisi yaptırabilecek kişiler genellikle lekeleri ileri seviye olanlardır. Kremlerin kullanılması hafif lekeler için sonuç verse de, derinlemesine lekeleri olan kişilerin daha etkili yöntemlere başvurması gerekir. Kremler denediği halde sonuç alamayan kişiler  Q-Switched Lazer kullanarak lekelerinden kurtulabilirler.

Curas Q-Switched Lazer Hangi Alanlarda Kullanılır?

Curas Q-Switched Lazer kullanım alanları çok geniş olmakla birlikte en önemlileri şu şekilde sıralanabilir:

 • Karbon peeling,
 • Güneş lekeleri,
 • Yaşlılık lekeleri,
 • Tüy sarartma,
 • Soft peeling,
 • Epidermal lekeler,
 • Dermal lekeler,
 • Her renkte dövme silme,
 • Tırnak mantarı tedavisi için bu lazer türünden faydalanılmaktadır.

Q-Switched Lazer son derece etkili olduğundan bütün bu sorunlarda başarıyla kullanılır.

Curas Q-Switched Lazer Avantajları Nelerdir?

Curas Q-Switched Lazer avantajları arasında şunlar yer alır:

 • Lazer stabil enerji sağlar.
 • Çift lambalı ve çift rodlu lazer sistemi kullanılmaktadır.
 • Kolay ve güvenilirdir. Stabil atışlar yapılmasını sağlar. Kayıtlı tedavi parametreleri olduğundan kullanıcı hataları minimalize edilmiş olur.
 • Özel tasarlanmış 8 mm bal peteği şeklinde odak yuvası vardı Pico atış olanağı sağlar.
 • Tedavi sırasında uyulan acı en az seviyede olur. Kısa aralıklı çift atış sistemi ile çalışma sağlar.
 • Maksimum enerii minimal hasar ile hedefe ulaşılmış olur.

Curas Q-Switched Lazer Yan Etkileri Nelerdir?

Curas Q-Switched Lazer yan etkileri neredeyse yok denecek kadar azdır. İşlem yapılan bölgede işlemden hemen sonra kızarıklık görülebilir. Bu da zaten kendiliğinden sonra ortadan kalkar. Ödem de olabilir. Ancak bu yan etkilerin hiç biri kalıcı değildir. Tedaviden kısa süre sonra sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan ortadan kalktıklarına şahit olacaksınız. Hekim tarafından size söylenen önerilere uyduğunuzdan emin olun. Bu şekilde yan etkilerin daha kolay geçmesini sağlarsınız. Eğer yüksek doz tedavi uygulaması yapılırsa su dolu kabarcıkların oluşumu söz konusu olabilir. Morarma ve izlerin görüldüğü de bilinmektedir. Eğer bu durumlar söz konusu olursa mutlaka hekiminizle iletişime geçin.

Lazerle dövme sildirme işleminden sonra kişiler yara izi görülmesi konusunda endişe duyabilirler. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Oluşan kabuklaşmalar geçicidir ve yara değildir. Mürekkep bozulduğu için cilt açığa çıkar ve bu cilt yeni cilttir. Yara konusunda endişe etmeden dövme sildirme için lazer tedavisini denemeyi tercih edebilirsiniz.

Curas Q-Switched Lazer ile Dövme Silme için Kaç Seans Gerekiyor?

Curas Q-Switched Lazer ile dövme silme için gerekli seans sayısı dövme özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Lazerin pigment yükleri ve renkleri seans sayısına doğrudan etki ediyor. Genel olarak bu tedavi yöntemi 4 ile 8 seans arasında zaman alıyor. Bazı dövmelerde boyuta göre bu sürenin daha da artabildiği bilmektedir. Kişi tedavi aldıktan sonra parçalanan mürekkebin temizlenmesi için en az 6 hafta ara vermelidir. Bazı kişiler bir an önce dövmelerinden kurtulmak isteyebiliyor. Bu durumda kişilere daha yüksek dozda tedavi seçenekleri sunuluyor. Ne var ki bu seçenek kişilerin derilerinde hasara neden olabileceğinden önerilmiyor.

Q-Switched Lazer ile hangi tedavi yöntemini almak isterseniz isteyin, öncesinde işin uzmanı ile birlikte doğru tedavi süresi ve dozunu belirlemiş olduğunuzdan emin olun. Acele ederek cildinize zarar vermek yerine mutlaka uzman tavsiyelerini dinleyerek tedaviye başlayın.

30 Dakika

3 – 6 Seans 30 Dak / 3 – 6 Seans