Firming

Firming Mezoterapi

Sıkılaştırma, mezoterapi alanında yapılan uygulamalar arasında bulunur. Firming uygulaması ile danışanlarımızın özellikle yaşlanmaya bağlı oluşan sarkma problemlerini gideriyoruz. Sağlıklı yaşamı destekleyen kliniğimizde birbirinden farklı estetik uygulamaları yapılır. Bu uygulamalar, danışanlarımızın daha güzel ve daha sağlıklı olmaları için uygulanır.

Uzmanlarımızdan ve bugüne kadar elde ettiğimiz tecrübelerden güç alarak, tüm danışanlarımıza en iyi seçenekleri sunmaya devam ediyoruz. Güzel yaşamak ve güzel yaş almak isteyen herkes hizmetlerimizden sorunsuz şekilde yararlanabilir. Profesyonel şartları sağlayan kliniğimizde, Türkiye’nin en titiz işlemleri yapılmaktadır. Firming mezoterapi yaptırmak isteyenler doğrudan kliniğimiz ile iletişime geçerek, uzmanlarımız ile görüşebilir.

Firming Mezoterapi Nedir?

Firming mezoterapi bir estetik yöntemidir. Ağrısız, ameliyatsız ve yüksek etkili yöntemler arasında bulunur. Cildin ihtiyacı olan tüm besin değerleri sağlanırken aynı zamanda nem ihtiyacı da giderilir. Firming mezoterapi uygulaması günümüzde birçok kişiye rahatlıkla yapılabilen işlemlerimiz arasında yer almaktadır.

Firming mezoterapi esnasında cildin ihtiyaç duyduğu bileşenler enjeksiyon yöntemiyle kullanılır.

Firming Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Firming mezoterapi uygulaması profesyonel olarak gerçekleştirilen işlemler arasındadır. Uzmanlarımız uygulamaya geçmeden önce danışanlarımız ile ön görüşme düzenler. Ön görüşme esnasında danışanların beklenti ve ihtiyaçlarıyla birlikte cilt yapıları da incelenir. Cilt sıkılaştırma uygulamaları farklı yöntemler ile yapılabilmektedir.

Firming’in kolajen etkisi cildi toplarken bir yandan da peptidler, vitamin, mineral ve hyalüronik asit nem ihtiyacını karşılar. İçinde bulunan DMAE denilen maddede kasların kasılmasını sağlayarak ciltteki gerginlik hissini arttırır. Uzmanlarımız tarafından uygulanan süreç birkaç seans içerisinde etkisini gösterir.

Firming Vitamin Desteği Sağlar Mı?

Firming bileşenleri içerisinde peptidler, vitaminler, mineraller ve cildin ihtiyacı olan tüm değerlere yer verilir. Firming uygulamasında kullanılan tüm bileşenler cildin daha canlı, parlak, genç ve estetik görünmesine neden olur. Kronik yorgunluğa dönüşen kuru ve mat görünüm gibi etkenler de ortadan kaldırılır.

Firming ile vücuda vitamin, mineral ve nemin yanı sıra aminoasit takviyesi de yapılır. Hücrelerin yeniden harekete geçmesini ve tazelenmesini sağlayan firming yöntemi ile cildin onarılması da mümkündür. Sıkılaştırma mezoterapisi ismi ile de bilinen firming, cilt için vazgeçilmez ögeleri bir araya getirerek tazelik hissi yaşatır.

Firming’in Yararları Nelerdir?

Firming seanslarının avantajları arasından en önemlisi cildin beslenmesidir. Cilt bakımı doğru yöntemler ile yapıldığında hem yaşlanma karşıtlığı desteklenir hem de cildin onarılması sağlanır. Dolayısı ile firming’in etkileri hem gençleşme hem de onarım olarak temel alınabilir. Kliniğimizde profesyonel koşulları gözeterek gerçekleştirdiğimiz tüm firming uygulamaları, danışanlarımızın ihtiyaçlarına göre şekillendirilir. Firming yaptırmanın avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Cildin sıkılaşmasını sağlar.
  • Cildin parlak görünmesine neden olur.
  • Cildin daha genç görünmesin sağlar.
  • Hücre yenilenmesini destekler.
  • Cildin onarılmasını sağlar.
  • Cildin elastikiye seviyesi artar.
  • Gözenekler sıkılaşır ve temizlenir.
  • Nem oranı arttırılır.

Etkileri son derece olumlu olan firming ile seanslar tamamlandıktan sonra tazelendiğinizi hissedeceksiniz. Yeni ve sağlıklı bir görünüme kavuşmak isteyen herkes çoklu seanslar bittikten sonra yılda ortalama 2 kere firming yaptırarak, karşılaştıkları etkiyi sürdürülebilir kılabilir.

Firming’i Kimler Yaptırabilir?

Firming yaptıranlar cilt yenilenmesine ihtiyaç duyan kişilerdir. Çoğunlukla 18 yaşından büyük kadın ve erkeklere uygulanan bu işlem içerisinde kesi açılması gibi yöntemler yer almaz. Kısa süre içerisinde tamamlanan seanslar ile cildin yenilenmesi sağlanır. Yaşlılığa bağlı oluşan kırışıklıkların giderilmesini isteyenler de kliniğimizden hizmet alabilir.

Danışanlarımız arasında birçok farklı yaş grubundan ve cinsiyetten kişiler yer almaktadır. Uygulama profesyonel yöntemler ile gerçekleşir ve yan etkisi neredeyse yoktur. Bu sebep ile de cildinde tazelenme, canlanma ve parlaklığa ihtiyaç duyanlar sıkılaştırma mezoterapisi yöntemleri için kliniğimize başvurabilir.

Firming Kaç Seans Yapılır?

Firming seanslarından gereken etkiyi alabilmek için ortalama 3-4 uygulama yapılması tavsiye edilir. Uygulamanın etki edebilmesi ve etkisini ortaya çıkarabilmesi için tek seans yeterli değildir. Düşük ücretler ile seans düzenleyen ve uygun firming ürünlerini kullanmayan yerlerden uzak durulması önerilir.

Seansların ardından danışanlarımızın da beklentilerine bağlı olarak seans sayısının uzatılmasına uzmanlarımız ile karar verilir. İlk periyot tamamlandıktan sonra danışanlarımız eğer ihtiyaç duyarsa ortalama 6 ay içerisinde yeniden firming uygulamaları tekrar yaptırabilir. Seans sayısı, seans uzunluğu ve tazeleme seansları tamamen danışanlarımıza özel planlanır. Her seans özeldir ve danışanlarımızın ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamak için uzmanlarımız tarafından süreç profesyonel olarak yönetilir.

Firming Sonrası Nelere Dikkat Edilir?

Firming sonrası bakım önerilerine dikkat etmek gerekir. Uzmanlarımız tarafından önerilen takviyeler firming sonrasında güvenle kullanılabilir. Tüm danışanlarımızın günde en az 3 litre su içmesi, sağlıklı ve hafif beslenmeleri de önerilir.

30 Dakika, 2 Haftada 1, 2 Seans

2 Seans