Klasik Cilt Bakımları

Cilt bakımı profesyonel bir şekilde yapıldığı zaman yarar sağlayan bir uygulamadır. Klasik cilt bakımları sayesinde en iyi ve en doğru şekilde bakım almak mümkündür. Cildi derinlemesine temizleyen bu uygulama, neme doygunluğu da ayarlamaktadır. Gençliğine ve güzelliğine ciddi bir yatırım sağlamak isteyen kişiler klasik cilt bakımlarını tercih edebilmektedir.

Bu uygulama sayesinde yüz ışıl ışıl bir görünüm alacaktır. Derinlemesine yapılan temizlik ve kan dolaşımının hareketlenmesi de uygulamanın yararları arasındadır. Cilt bakımı sırasında cildin tüm katmanları nefes alabilmektedir. Bu sayede en ufak gözenekler bile temizlik şansını yakalayabilmektedir. Cildin ihtiyaç duyacağı tüm uygulamaları içerisinde barındıran cilt bakımı, cildi olumlu şekilde etkilemektedir.

Uygulama sırasında ilk olarak üst katmandaki deri etkilenmektedir. Bu derinin üzerinde yapışıp kalan kirlerden arındırılması ve nemlendirilmesi uygulama sırasında olacaktır. Uygulama sayesinde sebum dengesi de yeniden kurulacaktır.

Uygulama sırasında dermatolojik bazı ürünlerden yararlanılmaktadır. Cildin tipi, kişinin yaşı, mevcut cilt problemleri, vücudun ihtiyaç duyduğu gereksinimler dermatolojik ürünleri etkileyebilmektedir. Her yaş grubundan kadın ve erkek cildin sağlığını korumak amacı ile klasik cilt bakımından faydalanmaktadır. Herhangi bir yan etkisi olmayan ürünler, yaşlanmaya karşı kişileri korumaktadır. Güzellik sırlarının liste başında gelen cilt uygulamaları cildin yaşlanmasını yavaşlatmakta ve esnekliğini geri kazanmasına da yardımcı olmaktadır.

Derinin en üst katmanında yoğun miktarda kir ve makyaj birikmektedir. Epidermiste oluşan bu artıklar cildin yağı ile birleştiğinde gözeneklerin yoğun şekilde tıkandığı görülmektedir. Nefes alamayan deri, zaman içerisinde kendini temizleyemez duruma gelecektir. Sebum dengesinin bozulması, cilt problemlerine neden olan en önemli faktörlerden biridir. Yüksek yağlanma, kuruma ve buna benzer yaygın cilt sorunları yaşlanmanın etkisini daha da artırmaktadır. Sebum dengesini kaybeden ciltler çok daha kolay ve hızlı kırışabilmektedir.

Klasik Cilt Bakımları Faydaları

Cilt bakımının kişiye sağladığı yararlar arasında kan dolaşımını hızlandırmak da yer almaktadır. Lenf drenaj sisteminin aktif olması, cildin kendini yenilemesine yardımcıdır. Cildin üst kısımlarda bakımına ihtiyaç duyulmaktadır. Cilt bakımının faydaları şu şekilde ifade edilebilmektedir:

 • Yaşlanma karşıtı koruma sağlayarak cildin güzelleşmesine katkıda bulunmaktadır.
 • Gözenek temizliği sayesinde cilt kolay bir şekilde nefes alabilmektedir.
 • Lenf sistemi ve kan dolaşımı aktif hale gelmektedir.
 • Ciltte meydana gelen elastikiyet kaybının önüne geçmektedir.
 • Cildin lekelerine karşı yoğun bir koruma sunmaktadır.
 • Sebum dengesi bu uygulamalar sayesinde korunmaktadır.
 • Uygulama sırasında yalnızca cildin tipine en çok uyan ürünlerden yararlanılmaktadır. Uzmanlarımız tarafından belirlenen ürünler cildinizi tahrişten koruyacaktır. Yanlış kozmetik ürünlerden kaynaklı uygulamaların oluşturduğu lekeler klasik cilt bakımı ile giderilebilecektir.

Klasik Cilt Bakımının Yararları

Cilt bakımının yararları arasında cildin derinlemesine temizlenmesi de yer almaktadır. Klasik cilt bakımına ihtiyaç duyan ciltler, en etkili serum ve yenileme sistemlerinden yararlanarak tahrişsiz bir şekilde temizlenebilmektedir. Cildin yalnızca bazı katmanlarına değil her bir katmanına ulaşan temizlik sayesinde gözenekler açılacaktır. Medikal cilt bakımının yararları aşağıdaki maddelerde özetlenmiştir:

 • Ciltte elastikiyet kaybına neden olan sorunlar bu yöntem ile giderilebilmektedir.
 • Ciltte biriken ölü deriler nazik bir şekilde soyulmaktadır. Bu sayede cilt yenilenmektedir.
 • Cildin iletkenlik katsayısını artıran vitamin ve serumlar bu uygulama sayesinde cilde entegre edilmektedir.
 • Cildin esneklik kaybına neden olan dolaşım sorunlarının önüne cilt bakımı ile geçilebilmektedir.

Klasik Cilt Bakımının Seansları

Cilt bakımı seanslarında yoğun akneye sahip olan bölgeler için daha hassas davranılmaktadır. Klasik cilt bakımları siyah nokta ve sivilce gibi istenmeyen durumların önüne geçmek için idealdir. İlk aşamada birkaç seans boyunca yapılan uygulamalar zamanla daha geniş bir alana yayılabilmektedir.

Yoğun makyaj uygulaması yaparak cildinde tahrişe neden olan insanlar için 21 günlük periyotlarda uygulamalar yapılabilmektedir. Düzenli cilt bakım rutinlerinde ideal olan, cildin ihtiyaçlarına en uygun aralıklarda seanslara gitmektir. Klasik bakımlar ile medikal bakımların kombine edilmesi cildin daha verimli şekilde iyileştirilebilmesine katkıda bulunacaktır.

Klasik Cilt Bakımı Uygulaması

Cilt bakımının yapılışı klinik bir ortamda uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Profesyonel şekilde uygulanması gereken cilt bakım aşamaları şu adımlardan yararlanılarak tamamlanmaktadır:

 • Cildin yüzeyine en uygun ürünler kullanılarak derinin temizlenmesi sağlanmalıdır.
 • Gözeneklerin nazik bir şekilde temizlenmesi için buhar terapileri uygulanmalıdır.
 • İşlem sırasında hem siyah noktalar hem de sivilceler temizlenmektedir.
 • Cildin tamamında beliren gözenekler nazik bir şekilde temizlenmektedir.
 • İşlem sırasında ayrıca nemlendirmek de esas alınmaktadır.
 • Maske, radyofrekans ve diğer uygulamalar ile birlikte kullanılabilen cilt bakımı cildin kolajen üretimini desteklemektedir.

Cilt Bakımında Mini Konsültasyon

Cilt bakımında konsültasyon aşamasında uzmanlarımız sizlerin sorunlarını dinleyerek cildin yapısı hakkında detaylı bir bilgi sahibi olmaktadır. Cilt bakımından beklentilerin ne olduğunu iyi anlamak bu kısımda önem arz etmektedir. Örnek olarak insanlar sıkılaşmak gibi bir beklentisi var ise bu beklentinin karşılanması için kolajen üretimini destekleyen uygulamaların öne çekilmesi gerekebilmektedir. Cildinde yer edinen akneler ya da skarlardan kurtulmak isteyenler bu işleme yönelik uygulamaları cilt bakımı ile kombine yapabilmektedir. Her yaş grubuna ve cinsiyete hitap eden cilt bakımının konsültasyon aşaması şu maddelerden oluşmaktadır:

 • Cilt tipi analizi
 • Cildin yaşına uygun ihtiyaç analizi
 • İstek durumunda kullanılabilecek cilt bakımlarının belirlenmesi
 • Medikal ürünlere karar verme

Cilt Bakımının Aşamaları

Klasik bakımda aşamalar aşağıda ifade edilmiştir:

 • Epidermis temizliği için peeling hazırlığı: Cilt bakımında yumuşak bir yapıya sahip olması istenen cildin peelingle temizlenmesi gerekmektedir. Bu sebeple cilt tipine uygun ürünler kullanılmaktadır. Ürünler giderek derinleşen ve arınan bir cilt yapısını hazırlayacaktır.
 • Ölü hücrelerden arındırma: Cildin tipine uygun şekilde seçilen ürünler ya da cihazlar bu işlemdedir. Tıkanan gözeneklerin temizlenmesi bu aşamada sağlanmaktadır. Zaman içerisinde ölü hücreler ve kirler ile baş etmek zorunda kalan cilt, hızla canlanmaya başlamaktadır.
 • Cilde yapılan buhar terapisi: Yağ butonlarının nazik bir şekilde tahliye edilmesi için buhar terapisi büyük bir öneme sahiptir. Gözenekler bu terapi ile gittikçe daha fazla açılacaktır.
 • Siyah ve beyaz noktaların giderilmesi: Gözeneklerin kendi yapılarına zarar vermeden manuel cihazlarla ya da otomatik sistemlerle temizlenmesini kapsamaktadır. Bu işlemde yağ butonları boşaltılmakta, komedon yoğunluğu ayarlanmaktadır. İşlem sırasında hafif düzeyde acı hissi normaldir.
 • Dezenfeksiyon: Siyah noktaların temizlenmesi cildin kalıntılarından arındırılması için dezenfeksiyon büyük bir öneme sahiptir. Açık ve boş olan gözenekler derin bir katmana erişecek şekilde kirlenebilmektedir. Bu kirlerin arındırılması, cildin sağlıklı görünümüne kavuşmasını sağlayacaktır.
 • Cildin beslenmesi: Klasik cilt bakımının son aşamasını oluşturmaktadır. Bu işlem sırasında oksijen terapilerinden serumlara, vitaminlerden maskelere, kremlerden nem bombardımanlarına kadar pek çok üründen yararlanılmaktadır. Cildin derinlemesine nemlenmesi bu aşamadadır. Klasik cilt bakımları ürünlerinin kalitesinden de etkilenerek daha güçlü sonuçlar doğurabilmektedir.

İstediğiniz klasik cilt bakımlarını kliniğimizde profesyonel olarak almak isterseniz hemen şimdi bizlere ulaşabilirsiniz.