Göz altı Işık Dolgusu

Göz altı Işık Dolgusu Nedir?

Sizler de göz altı ışık dolgusu yaptırarak göz altında yer alan çukurlardan kurtulabilirsiniz. Işık dolgusu içinde cilt için çok yararlı olan vitaminler, antioksidanlar ve vitaminler yer almaktadır. Cilt özellikle yaş alma, hava koşulları, cilde bakmama, stres ve buna benzer pek çok etmene bağlı olarak eski parlaklığını kaybeder. Bu işlem göz altının eskisi gibi parlak, canlı ve diri olmasını sağlar. Gözaltında morlukların tedavisi için tercih edilen bir uygulamadır. Genellikle kadınlar tarafından rağbet görse de, hem erkeklere hem de kadınlara uygulanması mümkündür. Göz altı sorunlarının çözülmesi için gözaltı ışık dolgusuna başvurabilirsiniz. Bu dolgular kısa sürede etkisini gösterir ancak belli bir süreye kadar etkisini devam ettirir. Bu nedenle yenilenmeleri gerekir. İşlem konforludur ve kişilerin kendilerini rahatsız hissetmesine neden olmaz. Bu sayede herkes güvenle yaptırabilir.

Neden Göz altı Işık Dolgusu Yaptırmalıyım?

Gözaltı ışık dolgusu yaptırma nedeni her insan için farklı olabilir. Kimi insan göz altındaki morluktan şikayetçiyken kimi insan göz altı torbalanmasından şikayetçi olacaktır. Farklı nedenlerden dolayı gözaltında sorunlar meydana gelir. Bu sorunlar arasında şunlar yer alır:

  • Yetersiz uyku,
  • Yetersiz ve sağlıksız beslenme,
  • Alerjik reaksiyonlar,
  • Alkollü içeceklerin sık tüketimi,
  • Kötü beslenme,
  • Sigara içme gibi durumlardan dolayı yaşanan göz altı sorunları için ışık dolgusu yapılması gerekebilir.

Gözün altında septum adı verilen özel bir bağ dokusu bulunmaktadır. Bu doğal bariyer gözü korur. Ancak yaş ve yukarıda sayılan faktörler bu bariyerin zarar görmesine neden olur.

Kimler Göz altı Işık Dolgusu Yaptırabilir?

Gözaltı ışık dolgusu yaptırabilecek kişiler göz altından şikayetçi olan herkes olabilir. Gözünün altındaki morluk, şişlik, kararma, lekelenme ve buna benzer durumlardan şikayetçi olan herkes, göz altı ışık dolgusu için uygun adaydır. Herhangi bir cinsiyet ya da yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Uzman eşliğinde öncesinde göz altı analiz edilir. Yapılan analize göre işlem için uygun olup olmadığınız belirlenir. Sonrasında seans planlaması yapılır.

Göz altı Işık Dolgusu Etkisini Ne Kadar Süre Boyunca Gösterir?

Göz altı ışık dolgusunun etki süresi belirli bir süreyle sınırlıdır. Yani bir kere göz altı ışık dolgusu yapıldığı için kişiler ömürleri boyunca bu sorundan kurtulmuş olmazlar. Kalıcı bir tedavi olmadığı için kişilerin belli aralıklarla yenilemesi gerekir. Etkisi ortalama 8 ay ile 12 ay arasında devam etmektedir. Bu süre kişiden kişiye değişir. Kimi insanlarda daha uzun süre bile ışık dolgusu dayanabilir. Bu durum kişinin cildine ne kadar iyi baktığı ve yaşam tarzı gibi konularla doğrudan ilgilidir. İşlemin daha uzun süre etki etmesini isteyen kişiler göz altı ışık dolgusunu düzenli olarak yenileyebilirler. Örneğin ilk yaptırmadan sonra hemen yenileme yapılırsa, bir sonraki dolgunun kalma süresi otomatik olarak uzayacaktır. Ancak araya zaman girdiği zaman cilt sıfırdan dolgu emer gibi sonuç verecektir. Bu nedenle etkisi gittikten hemen sonra yeni uygulama yapılması önerilmektedir.

Göz altı Işık Dolgusu Yan Etkileri Var mı?

Göz altı ışık dolgusunun yan etkileri olabilir. Uzman ellerde yapılmış olması halinde kişiler hiçbir sorun yaşamıyorlar. İğnelerle göz altına enjekte edilen bu dolgu malzemesinin dikkatli bir şekilde uygulanması yan etkilerin görülmemesi açısından önem taşır. Uygulama esnasında dolgunun çok yavaş verilmesi gerekir. Dolgunun içinde lokal anestezik madde vardır. Yani kişiler dolgu verildiği sırada ağrı acı hissetmezler. Süreç nispeten rahat geçer. İşlemin daha konforlu olması için kişiler anestezik krem sürülmesini talep edebilirler. Özellikle acı eşiği düşük olan kişiler için bu durum söz konusudur. Bu güvenli yöntem sonrasında kişilerde hafif ödem olabilir. Bu tamamen normal bir durum olup kişilerin endişe etmesini gerektirmez. Zaten ödem zamanla kendiliğinden geçer.

Göz altı Işık Dolgusu Anti Aging Etkiye Sahip midir?

Göz altı ışık dolgusunun anti aging yani yaşlanma karşıtı özelliği vardır. Uygulamayı yaptırdıktan sonra anında daha genç bir görünüme kavuşursunuz. İnsanlar size ne kadar genç göründüğünüzü söylerler. Göz bölgesindeki kırışıklıklarda da düzelme sağlayabilecektir. Ayrıca göz altı bölgenizin doğrudan rengi açılır. Dolgu sayesinde daha genç bir göz altı derisine sahip olabilirsiniz. Dolgu formülü içinde yer alan amino asitler, vitaminler ve anti oksidanlar bu etkinin yaratılmasını sağlar. Bu maddeler sayesinde cilt otomatikman yaşlanmaya karşı daha dayanıklı bir hale gelecektir.

Göz altı Işık Dolgusu Topaklanma Yapar mı?

Göz altı ışık dolgusunun topaklanma yapması söz konusu değildir. Eskiden yüz bölgesinde kullanılan dolgular başka malzeme olmadığı için göz altında da kullanılıyordu. Bu durum göz altındaki dolgularda topaklanmaya neden oluyordu. Ancak şimdi teknolojinin de gelişmesi ile birlikte bu dolguların kullanılmasına son verildi. Kullanılan dolgular kesinlikle topaklanma yapmaz. Göz altında pürüzsüz, sağlıklı ve doğal sonuç verirler. Eskiden dolgulardan elde edilen kullanıcı memnuniyeti düşüktü. Ancak şimdi her 3 kadından 2 si dolgu yaptırıyor ve yaptırmış olduğu dolgudan memnun kaldığını dile getiriyor. Hasta memnuniyeti oldukça yüksek olan bir uygulama olduğundan siz de gönül rahatlığı ile göz altı sorunlarınıza veda etmek için göz altı ışık dolgusu yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

30 Dakika

1-1,5 Yılda 1 Seans