Selülit Mezoterapisi

Selülit mezoterapisi, mikro dolaşımı düzelten ve dokuda ödem oluşumunu önleyen bir tedavi yöntemidir. Merkezimizde en hijyenik koşullar altında uyguladığımız bu yöntem yağları parçalayıp yağ nodüllerinin küçülmesini sağlamaktadır. Bozulmuş bağ dokusunu yeniden yapılandırarak selülit görünümünü düzeltir.

Günümüzde kadınların yaklaşık %85’inde çeşitli nedenlerden dolayı selülit görülür ve selülit sahibi olan bu kadınlar tedavi için mezoterapiden yararlanır. Vücutta bölgesel fazlalıklar özellikle bacaklar ve kalçada selülite bağlı dalgalanmalar oluşmaktadır. Selülit mezoterapisi uygulaması mezoterapi tabancası ile gerçekleştirilen bir yöntemdir ve radyofrekans, vakum, infrared kombinasyonundan oluşan cihazlarla kombine edilebilmektedir.

Selülit Nedir?

Selülit her yaştan erkek ve kadınlarda görülebilen bir dolaşım bozukluğu sorunudur. Genellikle hormonal faktörlere bağlı olarak ortaya çıkar. Asıl sebebi cildi tutan, yağı hapseden ve böylece çukur etkisine neden olan bağ dokusu bantlarıdır.

Selülit formülü ile kullanılan mezoterapi iğneleri bağ doku bantlarını değil yağ hücrelerini yok etmeye yarar. Yağ depozitleri eritilerek sertleşmiş bağ doku düzeltilmektedir. Böylelikle ortaya çıkan selülitli ve pürüzlü görünümün yerine lekesiz ve pürüzsüz bir görünüm elde edilir.

Selülit Neden Oluşur?

Selülit oluşumunun nedenleri birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Genel olarak oluşum nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Genetik faktörler
 2. Hormon bozuklukları
 3. Dolaşım bozuklukları
 4. Bağ doku zayıflığı
 5. Yanlış beslenme
 6. Aşırı yağlı ve yüksek karbonhidrat içeren yiyecekler yeme
 7. Aşırı şekerli ve kafeinli içecekler tüketme
 8. Alkol kullanımı hareketsizlik
 9. Ergenlik dönemindeki hızlı yağ doku depolanması
 10. Gebelik

Selülit Mezoterapisi Nedir?

Selülit mezoterapisi; vitaminler, mineraller, aminoasitler, homeopatik ilaçlar, medikal ilaçlar ve bitki bileşimlerinin özel bir karışımı olan enjeksiyonlardan meydana gelen tedavi yöntemidir. Yapılan bu karışım selülitinizin en belirgin olduğu bölgede derinin altına yerleştirilir.

Mezoterapi tedavisi, vücut yağını azaltır ve ciltteki düzensiz selülit görünümünü yok eder. Ayrıca gevşemiş olan bölümlerde sıkılaşma sağlar. Mezoterapi, kolejen yapısının onarılmasını ve vücudun yeniden yapılandırılmasını sağlar.

Başlangıç olarak bu terapi ağrı, iltihaplanma ve cilt hasarı gibi sorunları düzeltmek için cilde iyileştirici maddeler enjekte etmeyi amaçlıyordu. Aynı fikirden yola çıkarak şimdi ise selülit önleyici bir tedavi olarak kullanılmaktadır. Yağ dokusunun depolandığı ana alanları hedef alır ve bu bölgedeki selülitleri yok eder.

Selülit mezoterapisinde kullanılan ilaçlar yağ hücresinin zarının ve yağları bir arada birden yapılarını bozar. Bu ilaçların yağların yapısını bozucu etkiye sahip olması içinde protein ve enzimlerin bulunmasıdır. Yıkılan yağlar daha sonradan vücut tarafından metabolize edilir, hatta bazıları karaciğer tarafından yeniden kullanılabilir. Bazıları ise hücreler tarafından sindirilir ve geri kalanlar da böbrekler tarafından atılır. Tek bir seansta dahi birçok yağ hücresi yok edilmektedir ve eritilmektedir.

Selülit Tedavisinde Mezoterapi Etkili Midir?

Selülit tedavisinde mezoterapinin etkisi en yüksek olarak verim alınmış yöntemlerden biridir. Mezoterapi aslen orta deri tedavisi demektir. Oral yol ile ya da enjeksiyon ile vücuda alınan ilaçlar sorunlu olan bölgede yeterli konsantrasyonlara ulaşamadığı gibi sistemik yan etki potansiyeli de oluşturur. Mezoterapi sorunlu bölgeye küçük enjeksiyonlar ile yapılan bir işlem olduğu için sorunlu olan yere tedavi edecek dozda ilacı sistemik bir yan etki olmadan uygulama imkanı sağlar. Böylece hem yan etki olmadan hem de direkt olarak sorunlu bölgeye enjekte edilen ilaç sayesinde selülit mezoterapisi yöntemi, selülit tedavisinde oldukça etkili olan bir yöntemdir.

Selülit Mezoterapisi Ne İşe Yarar?

Selülit mezoterapisinin işlevi hazır ilaç karışımları kullanılabileceği gibi hastamızın durumuna göre de oluşturulabilecek ilaç kokteyli sayesinde kan dolaşımını hızlandırmak, düzenlemek, yağların parçalanmasının sinyallerini iletmek ve bağ dokusunun organizasyonunu düzenlemektir. Tüm bu etkilerden dolayı mezoterapi mikro dolaşımı düzeltir ve dokuda ödem oluşumu oluşumunu engeller. Yağları parçalar ya da yağ nodüllerinin küçülmesini sağlar. Bağ dokunun görünümünü düzeltir.

Selülit Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Selülit mezoterapisinin uygulanışı mikro dolaşımı harekete geçirecek ve bağ dokuyu düzenleyecek olan etken maddelerin karıştırılması sonucunda, bu etken maddelerin ince ve kısa iğnelerle olan bölgeye uygulanmasıdır. Selülit mezoterapisinde enjekte edilecek olan dozların sayısı tedavi edilecek alanın büyüklüğüne, sorununun çokluğuna ve lokalizasyonuna göre değişebilmektedir. Mikro dolaşımı harekete geçirecek ve bağ dokuyu düzeltecek olan maddeler ince, küçük iğneler yardımıyla sorunlu bölgeye enjekte edilir ve buradaki görünümün düzeltilmesi sağlanır. Selülite sebep olan yağların vücuttan atılmasına yardımcı olur. Derideki deformenin giderilmesini sağlayarak görünümü düzeltir.

Selülit Mezoterapisinin Yan Etkisi

Selülit mezoterapisinin yan etkisi oldukça hafif bir ağrıdır. Enjekte ettiğimiz ilacın ise sistemik dolaşıma geçişi yok denecek kadar az seviyededir. Selülit mezoterapisi işlemini uyguladığımızda oluşan çok hafif kızarıklık ve sonrasında oluşması muhtemel olan morluklar ise tamamen geçicidir.

Selülit Mezoterapisi Seans Sayısı

Selülit mezoterapisinin seans sayısı, selülitin evresine ve uygulama yapılacak olan hastamızın yapısal özelliklerine göre belirlenmektedir. Genellikle yaptığımız bu tedavide 10 seanslık kür yeterli olmaktadır. Fakat unutulmaması gereken bir husus da şudur ki selülit tedavisi süreğendir. Dengeli beslenme, düzenli şekilde egzersiz yapma, zararlı alışkanlıkların bırakılması ile beraber belirli aralıklar ile tekrarlanan selülit mezoterapisi düzgün görünüme sağlanan kavuşmayı sağlamaktadır.

Selülit Mezoterapisinin Faydaları Nelerdir?

Selülit mezoterapisinin faydası, selülit olan bölgede kan dolaşımını hızlandırmak, dolaşımı düzenlemek, yağların parçalanmasını sağlamak ve bağ dokusunun organizasyonunu düzenlemektir. Tüm bu faydaları mezoterapide kullanılan ilaç karışımı sağlamaktadır. Bu ilacın içinde selülitli olan bölgedeki sorunu düzeltecek olan proteinler, aminoasitler, mineraller ve bitkisel kaynaklı ilaçlar gibi birçok faydalı içerik bulunmaktadır.

Küçük ve kısa iğneler yardımı ile selülitli olan bölgeye enjekte edilen bu ilaç mikro dolaşımı düzeltecek ve dokuda ödem oluşumunu engelleyecektir. Yağları parçalar ve yağ nodüllerinin küçülmesini sağlar. Bozulmuş bağ dokusunu düzelttiği için dolayısı ile selülitli görünümü de ortadan kaldırır. Çok daha genç ve çok daha sağlıklı bir vücuda kavuşturmuş olur.

Selülit Mezoterapisi İle Hangi Bölgeler Tedavi Edilir?

Selülit mezoterapisi ile tedavi edilen bölgeler; karın bölgesi, sutyen şişkinliği alanları, iç uyluk ve dizler, kalçalar, bacaklar, üst kollar ve çenede bulunan yağ depolarıdir. Bu yağ depolarında meydana gelen selülit oluşumu mezoterapi yöntemi ile tedavi edilebilmektedir. Selülit mezoterapisi işlemi ameliyat ile tedavi olmak istemeyen hastaların kolaylıkla başvurabileceği etki oranı çok yüksek olan bir tedavidir. Etkisi bir seansta bile rahatlıkla görülebilecek olan bu sağlıklı tedavi yöntemi, ameliyat yan etkilerini de tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Selülit Mezoterapisi Kimlere Uygulanmaz?

Selülit mezoterapisinin uygulanamayacağı bazı yaş grupları ve hastalar bulunmaktadır. Selülit mezoterapisi uygulamasını yapamayacağımız kişiler şu şekilde sıralanabilir:

 1. Kalp yetmezliği bulunan kişiler
 2. Diyabet hastalığına sahip olanlar
 3. Obezite hastaları
 4. Karaciğer ve böbrek rahatsızlığı bulunan kişiler
 5. Hamilelik ya da emzirme dönemindeki kadınlar
 6. Antikoagülan tedavisi gören hastalar

Pb Serum

Pb serum aktif maddeleri enzimler olan bir serum çeşididir. Enzimler farklı bir sağlıklı bir insanın biyolojik sisteminin bir parçasıdır ve gerektiği yerde vücudu yeniden yapılandırmaya yarar ayrıca vücuda onarır ve gençleştirir.

Pb serum ise İspanyol kökenli bir ilaçtır ve sadece enzim tedavisinde değil birçok hastalığın tedavisinde de etkilidir. Daha çok yağ dokuları düzeltmek için ve yağları yakmak için kullanılan bir serumdur.

Celluphase Tedavisi

Celluphase tedavisi gıdı bölgesinin sarkmasını ve büyüklüğünü ortadan kaldıran tedavi yöntemidir. Ameliyatsız bir yöntemdir ve çok fazla ilgi görmektedir. Uygulama sonrasında kısa sürede sonuçlar gözle görülür olmaktadır.

Selülit Mezoterapisi Ağrılı Bir İşlem Midir?

Selülit mezoterapisi işleminin ağrısı yaptıran kişinin dayanamayacağı kadar büyük bir ağrı değildir. Zaten kısa ve küçük iğnelerle çalıştığımız için çoğu iğnenin etkisi hissedilmeyecektir. Ayrıca uygulama esnasında hastanın konforunu sağlamak amacıyla uygulama yapılacak olan bölge lokal anestezik kremler kullanmaktayız.

Selülit mezoterapisi yan etkisi yok denecek kadar az olan fakat işlevi selülit bulunan bölgede önemli olumlu geri dönüşler aldırtan bir tedavi yöntemidir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir