Cosmelan / Dermamelan

Cosmelan – Dermamelan Leke Tedavisi

Leke tedavisi için son derece önemli olan ve pürüzsüz, sağlıklı bir cilt yapısına kavuşmak isteyenler için tercih edilen Cosmelan – Dermamelan tedavisi merkezimizde güvenli, hızlı ve hijyenik bir şekilde yapılmaktadır. Siz de bu etkileyici tedavi yöntemi ile birlikte pürüzsüz bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz.

Cosmelan – Dermamelan Tedavisi Nedir?

Cosmelan – Dermamelan tanımı itibariyle içeriğinde bulunmakta olan soyucu ve baskılayıcı enzimsel maddelerin cilde nüfuz etmeleri sonucunda leke tedavisinde son derece başarılı olan bir tür peelingdir. Cosmelan – Dermamelan özellikle dermatologlar tarafından tavsiye edilen ve topikal tedavinin bir parçası olarak kullanılan bir yöntemdir. Özellikle el, yüz, boyun ve dekolte bölgesi başta olmak üzere kol ve bacak kısımlarını da içeren tedavi bu bölgelerdeki lekelerin giderilmesi için tercih edilmektedir.

Cosmelan – Dermamelan tedavisi cildin, asıl cilt tonu ile eşitlenmesine ve melanin üretiminin de engellenmesine neden olur. Böylece bu özel tedavi deride bulunmakta olan melanin miktarının azaltılmasını sağlar ve leke oluşumunun da önüne geçer. Özellikle amelazma ya da güneşe maruz kalmalardan kaynaklı olarak oluşan lekelerin tedavisinin giderilmesi için son derece etkilidir.

Cosmelan – Dermamelan Tedavisi Niçin Kullanılır?

Cosmelan – Dermamelan tedavisinin kullanımı ciltteki koyu lekelerin giderilmesidir. Ciltte yaygın olarak görülen koyu lekelere yaygın olarak yaş noktaları ya da siyah lekeler ismi verilmektedir. Bu lekeler yüz, boyun ve dekolte kısımlarında sıklıkla görüldükleri gibi aynı zamanda kol, bacak ve karın bölgelerinde de görülebilmektedirler. Sadece siyah tonlarında olmayıp kırmızı, kahverengi ya da gri tonlarında da görülebilmektedirler. Bu türden lekeler cildin rengini sağlayan pigment olan melaninin aşırı salgılanması sonucunda ortaya çıkmaktadırlar. Bu lekeler gölge ve ebat açısından farklılık taşısalar da hepsinin ortak noktası kişilere estetik açıdan rahatsızlık vermeleri ve kötü bir görünüm oluşturmalarıdır. Genelde makyaj gibi yöntemler ile bu türden lekeler giderilmeye çalışılsa da bu yöntemler kalıcı olmadığı ve makyaj malzemelerinin de cilde verebilecekleri zararlar göz önünde tutulduğunda Cosmelan – Dermamelan tedavisi yaptırmak son derece yararlıdır.

Cosmelan® yüzeysel lekeler, Dermamelan® ise daha derin ve yoğun lekeler için uygulanmaktadır.

Cosmelan – Dermamelan Tedavisi Ne Kadar Başarılı Olur?

Cosmelan – Dermamelan tedavisi başarı oranı oldukça yüksektir. Uzmanlar tarafından yapılan tedavi kapsamında cilt lekelerinin en aza indirgenmesi ve hatta ortadan kaldırılması mümkün hale geldiği gibi aynı zamanda daha sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak da olanaklıdır. Cosmelan – Dermamelan tedavisi ciltte oluşan lekeler için kimyasal peeling yönteminde olduğu gibi soyulma ile birlikte lekelerin ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Güneşte fazla kalma sonucunda oluşan lekeler özellikle çok uzun süreler ciltte yer edebilmektedirler. Bu türden lekeler için de Cosmelan – Dermamelan tedavisi son derece başarılı bir yöntem olmaktadır.

Ciltte Koyu Lekeler Niçin Oluşur?

Ciltte koyu leke oluşumu için pek çok neden bulunmaktadır ve herkes için bu lekeler söz konusu olmaktadır. Cilt lekelenmelerinin tam oluşum nedenleri kesin bir şekilde bilinmemektedir. Ancak yaygın olarak güneşten gelen zararlı UV ışınları, ampul gibi eşyalardan gelen güçlü ışınlar dahi derideki pigment üreten hücrelerin ya da melanıistlerin stimüle olmasına neden olurlar. Koyu renge sahip olan kimseler, açık renge sahip ciltlere göre daha aktif bir melanoist yapısına sahiptirler. Normal koşullar altında bu melanositler yüksek oranlarda pigment üretmektedirler. Ancak bu üretim çoğalmış hormon seviyesindeki bir artış ya da ışık etkisiyle daha da artmaktadır.

Bu türden lekeler her yaşta ve herkeste görüleceği için Cosmelan – Dermamelan tedavisi bu türden lekelerin giderilmesi için son derece etkili olmaktadır. Zararlı ışınlardan kaynaklanan lekeler başta olmak üzere gebelik lekeleri, yaşlılık lekeleri, cildin hassasiyetinden kaynaklı lekelenmeleri ve diğer oluşum sebeplerine göre etkili sonuçlar vermektedir. Cosmelan – Dermamelan tedavisinin asıl etkisi ise deri renginin özellikle belirli bölgelerde koyu bir renge dönüşmesine neden olan mekanizmanın içinde aktif rol oynayan tyrosinase isimli enzimin baskılanmasını sağlaması olmaktadır. Bu enzimin baskılanma sonucunda derideki melanin oluşumu azalmakta ve cildin koyulaşmış bölümlerinin de rengi açılmaktadır. Bundan kaynaklı olarak da lekelerin etkin tedavisi sağlanmaktadır.

Cosmelan – Dermamelan Tedavisi Hangi Cilt Türlerine Uygulanır?

Cosmelan – Dermamelan cilt tipi bakımından her türlü cilde rahatlıkla uygulandığı için merkezimizdeki hijyenik ve sağlıklı uygulama ile birlikte sağlıklı, canlı ve temiz bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz. Her mevsim uygulanabildiği için de herhangi bir mevsim farkı gözetilmesine gerek bulunmamaktadır. Aynı zamanda ciltte yara oluşturmayan tedavi yöntemi günlük işlemlerinizin de aksamasının önüne geçer ve günlük yaşamanıza devam etmenizi mümkün kılar. Böylece okul ya da iş yaşamından geride kalmazsınız. Cosmelan – Dermamelan tedavisi ile birlikte kurtulacağınız leke türleri de şu şekildedir;

 • İleri yaşa bağlı olarak görülen lekeler,
 • Melazma lekeleri,
 • Deride oluşmuş koyu lekeler,
 • Akne lekeleri,
 • Güneşten ve benzeri zararlı ışınlardan oluşan lekeleri gidermek için Cosmelan – Dermamelan tedavisi uygulayabilirsiniz.

Cosmelan – Dermamelan Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Cosmelan – Dermamelan tedavisi uygulama bölgeleri farklılık göstermektedir. Vücudun pek çok bölgesinde lekelenme oluşacağı ve bu lekelerin rahatsızlık yaratabileceği için Cosmelan – Dermamelan tedavisini farklı bölgeler için tercih edebilirsiniz. Cosmelan – Dermamelan tedavisi yapılacak bölgeler;

 • Yüz bölgesi,
 • Boyun ve dekolte bölgesi
 • Karın bölgesi
 • Bacak, kol ve el bölgeleri tedavisi kapsamında olmaktadır.

Özellikle doğum sonrasında karın bölgesinde görülen lekelenmelerin giderilmesi için de Cosmelan – Dermamelan tedavisi etkili olmaktadır.

Cosmelan – Dermamelan Tedavisi Faydaları Nedir?

Cosmelan – Dermamelan faydaları uygulamayı yaptıranlar için pek çok açıdan görülmektedir. Cosmelan – Dermamelan tedavisi yararları şu şekilde sıralanabilir;

 • İşlem sonrasında ciltte herhangi bir yara oluşmaz, bu sayede işlem sonrasında ağrı ya da günlük yaşamı etkileyecek bir durum söz konusu olmaz.
 • Çok hassas cilt yapısına sahip olan ciltler için de uygun olup rahatlıkla uygulanabilir.
 • İşlem sonrasındaki bir ay içerisinde cilt yumuşar ve lekelerinden de arınmaya başlar.
 • Herhangi bir yan etkisi yoktur.
 • Cilde zarar verebilecek kimyasal madde içermez.
 • Cilt renginin eşitlenmesini sağlar.
 • Özellikle derin lekelerin giderilmesi için etkilidir.
 • Sıkı duran, sağlıklı bir şekilde ışıltıya sahip olan cilt görünümü elde etmeniz için etki eder.
 • Cildin yenilenmesini sağlar ve böylece ölü derilerin de giderilmesine neden olur.
 • Her mevsim uygulaması mümkün olduğundan istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz.
 • İşlemin içeriğinde TCA gibi soyucu asitler yer almaz.

Bu faydaları ile birlikte Cosmelan – Dermamelan tedavisi uygulamak sağlıklı, kolay ve pratik bir şekilde merkezimiz tarafından sizlere sunuluyor.

Cosmelan – Dermamelan Tedavisi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Cosmelan – Dermamelan tedavisi uygulaması tek seansta yapılmaktadır. Bu bakımdan zaman açısından da tasarruf yapmanız mümkün olmaktadır. Doktor ve uzmanların gözetiminde yapılacak olan cilt analizi sonrasında hangi kitin uygun olup olmadığını belirlenmesi için karar verilmektedir. Her kit tek kişiye uygulanacaktır ve kişiye özel olarak kullanılmaktadır.

Cosmelan – Dermamelan işlemi uygulama aşamasında ise 2 aşama taşımaktadır. İlk aşamada maske uygulaması yapılmakta, diğer aşamada ise devam kremi kullanımı mümkün olur. Maske uygulamasında mutlaka uzman tarafından uygulama yapılmalıdır. Merkezimizde yapılan tüm uygulamalarda uzmanlar tarafından uygulama yapılmaktadır.

Maske cilt yapısına göre ortalama olarak 8 – 12 saat boyunca bekletilmektedir. Maskenin kalış süresinin belirlenmesinde ise cilt tipi ve leke yoğunluğu etkili olmaktadır, bu süre cilt yapınıza göre uzmanlar tarafından size söylenecektir. Belirlenen sürenin tamamlanması sonrasında cildin ılık su ile yıkanması gerekmektedir. Cosmelan – Dermamelan maskesi yıkandıktan sonra gelen ikinci aşamada ise bir tür bakım aşamasıdır. Bu kapsamda kişi devam kremini düzenli olarak uygulama gördüğü bölge üzerine uygulamalıdır. Leke tedavisinin etkisini göstermesi için düzenli olarak kremin kullanılması gerekmektedir.

Cosmelan – Dermamelan Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Cosmelan – Dermamelan tedavisi etkisini göstermesi cilt yapısına göre her kişi için farklılık gösterebilmektedir. Cosmelan – Dermamelan etki süresi genel olarak 1 hafta içerisinde gözle görünür bir şekilde kendisini ifade edecektir. 2 ile 3 hafta arasında ise cilt çok daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşmuş olacaktır. Deri renginin koyuluğuna ve derideki lekelerin tamamının yok olması ise bu süreler kapsamında gerçekleşmiş olmaktadır. Ancak ilgili süreler dahilinde cildiniz sağlıklı bir görünüme kavuşacak ve lekelerden kurtulmuş olacaksınız.

Cosmelan – Dermamelan Cilde Zarar Verir mi?

Cosmelan – Dermamelan tedavisi zararlı bir yöntem olmayıp sağlık açısından hiçbir engeli bulunmamaktadır. Ancak işleme bağlı olarak işlem sonrasında ciltte küçük çaplı kızarıklıklar meydana gelebilirler. Şayet hassas cilde sahip olanlar için kısa süreli kaşınma da söz konusu olabilmektedir. Kaşınma hissinin yanında nadir olarak yanma da görülebilmektedir. Ancak bu belirtiler küçük çapta olup tüm belirtiler en geç 72 saat içinde herhangi bir müdahale gerektirmeden kendiliğinden geçmekte ve işlem sonrasında cilt normal ve sağlıklı yapısına kavuşmaktadır.

Cosmelan – Dermamelan Tedavisinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cosmelan – Dermamelan uygulamasında dikkat edilecekler oldukça önemlidir. Merkezimiz tarafından sunulan tedavide tüm aşamalar titizlikle yürütülmektedir. Ancak tedavinin uygulanacağı kişinin de belirli noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. Uygulama öncesinde ve sonrasında bu noktalara dikkat etmek uygulamanın daha sağlıklı olmasını sağladığı gibi olumsuz durumların da önüne geçmek adına önemlidir.

Erkek hastalar uygulama öncesinde en az iki gün öncesinde tıraş olmayı bırakmalıdırlar. Maske temizlenmesi sonrasında da uzmanlar tarafından sunulacak olan önerilere dikkat edilmelidir. Uygulama sonrasında görülebilecek kızarıklık hissinden ötürü endişe duyulmamalı ve bu türden belirtilerin geçmesi beklenmelidir. Uygulama sonrasında başka gerekçeler ile lazer gibi yöntemlerin uygulanması gerekiyorsa bu uygulamalara ara verilmeli ve bekletilmelidirler. Özellikle çok sıcak mevsimlerde güneşin yakıcı ışınlarından korunmalı, dışarıya çıkılması gerekiyorsa mutlaka güneş koruyucu kremleri kullanılması gerekmektedir.

Cosmelan – Dermamelan Tedavisi Kimler İçin Yapılmaz?

Sağlık gerekçeleri nedeniyle Cosmelan – Dermamelan tedavisi uygun olmayanlar bulunmaktadır. Bu kimseler;

 • Uygulama yapılacak olan bölgede açık yara bulunanlar,
 • Kronik cilt hastalığı bulunanlar,
 • Gebelik döneminde olanlar,
 • Emziren anneler,
 • Karışımın içeriğinde bulunmakta olan maddeye karşı alerjisi olanlar,
 • Ciltte uygulama bölgesinde aktif reaksiyon gösterecekler bu tedaviyi söz konusu durumları geçinceye kadar yaptırmamalıdır.

Cosmelan – Dermamelan İşlemi Yan Etki Gösterir mi?

Cosmelan – Dermamelan işlemi yan etki bakımından herhangi bir belirti göstermez. Bu bakımdan gerekli koşulları taşıyan hastalar için son derece rahatlıkla uygulanmaktadır. Fakat alerji gibi durumları olan kimselerin yine de uygulama öncesinde gerekli olan testlerden geçmeleri tavsiye edilmektedir.

İşlemin yan etkileri olmamasına rağmen bu durum ancak uzmanlar tarafından gerçekleştiğinde doğru şekilde sonuçlanmaktadır. Bu bakımdan merkezimizi tercih ederek yan etkileri hiçbir koşulda oluşturmaz ve sağlıklı bir şekilde işlemi yaptırabilirsiniz. Cilt yapınıza ve lekelere göre belirlenecek olan süreç içerisinde uzman kadromuzdan destek alabilir ve kusursuz bir cilt görünümüne Cosmelan – Dermamelan tedavisi ile birlikte rahatlıkla kavuşma olanağını güvenli bir şekilde elde edebilirsiniz.

60 Dakika

6 Aylık Kür