Mint Lift

Mint lift yaptıranlar tarafından günümüzde bu yöntem çok sık önerilen bir estetik uygulama olarak öne çıkmaktadır. Özel dokusu sayesinde biyolojik olarak eriyebilen iplik sayesinde kişilerin yüz kaldırma işlemleri yapılmaktadır. Polidioksanon adı verilen özel bir ürün olan iplik, sahip olduğu özellikleri ile yüz kaldırma işlemlerinde her zaman ilk sırada yerini almayı başarmaktadır. İnsan sağlığına herhangi bir zararı olmayan eriyebilir iplik, patentli yapısıyla üretilmiştir.

Etkili ve uzun ömürlü bir yüz germe işlemi için tercih edilen uygulama, artırılmış çekme ve sabitleme gücü sayesinde çok daha genç bir yüz hatlarına sahip olmak isteyenler için en iyi seçenekleri sağlamaktadır. Anında etkili ve doğal sonuçların elde edildiği bir estetik yöntemi olarak mint lift Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından da onaylıdır.

Alanında uzman hekimler tarafından uygulanan etkili bir estetik yöntemi olarak günümüzde yaygın olarak dünya genelinde tercih edilmektedir. Mint Lift uygulamasında iplerin patentli ve kılçıklı yapısı çekme kuvveti ve kolajen oluşumunun uyarılması konusunda da doğal sonuçlar vermektedir.

Mint Lift Nedir?

Ameliyatsız yüz kaldırma işlemlerinde iple uygulanan yöntemler ufak cerrahi yöntemleri içerse de çok daha kolay ve başarılı sonuçlar vermektedir. Bunlardan biri olan Mint Lift, insan biyolojisi ile tamamen uyumlu eriyebilir, patentli kılçıklı yapısı ile kaplama teknolojiye üretilmiştir. PDO ya da daha geniş ifadeyle polidioksanon ipler sayesinde etkili ve uzun ömrülü bir yüz germe işlemidir. Yüz germe işlemleri için çekme ve sabitleme gücüne sahip yapısı, kısa sürede sonuç almak ve etkilerinin uzun süre devam etmesinin sağlanması açısından önemlidir.

Anında etkili ve doğal sonuçların alınmasında önemli bir noktada yer alan Mint Lift, PDO adı verilen ve sorunsuz şekilde eriyebilen bir malzemeden üretilmektedir. Sahip olduğu özellikleri ile kademeli olarak daha iyi bir kaldırma etkisine sahiptir.

Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan sarkma ve kırışma sorunlarının ortadan kaldırılmasında verimli bir çözüm sağlayan uygulama, benzer yüz germe seçeneklerine göre söz konusu sorundan kurtulmak isteyenler için daha kolay uygulanabilir bir işlemdir. 

Mint Lift Nasıl Yapılır?

Mint Lift yüz kaldırma işlemlerinde uzman bir hekimin uygun metotlar ile uygulama yapması gerekecektir. Yaşlanmaya bağlı olarak yüzde görülen gevşeme ve sarkmalara karşı yüz germe uygulamaları için ciltle tam uyumlu PDO ipler sayesinde işlem yapılır. Özel ipler kullanılarak yapılacak germe işlemi sonrasında görünüşün önemli ölçüde iyileştiği görülecektir. Ameliyat olmadan yaşlanma belirtilerinin azaltılabildiği en önemli yöntemlerden biri olarak dikkat çeker.

Hastalarda işlem sonrasında herhangi bir iz kalmaması da bu yöntemin yaygınlaşmasında önemli bir unsurdur. İşlemden hemen sonra hastanın günlük yaşamına geri dönmesi ve tedavinin etkili sonuçlarından faydalanması da mümkündür. Mint Lift uygulaması özellikle cerrahi ve dolgu ile yapılan yaşlanma karşıtı tedavilerin arasında önemli bir noktada yer almaktadır. Uygulama başarısı doğrudan hekim deneyimi ve uzmanlığına ve klinik olanaklarına bağlıdır. Mint Lift uygulaması başta olmak üzere yaşlanma karşıtı uygulamalar ve estetik işlemlerde kliniğimizi güvenle tercih edebilirsiniz.

Mint Lift Ne Kadar Sürede Yapılır?

Yüz kaldırma işlemleri kapsamında öne çıkan bir tedavi yöntemi olan Mint Lift, kısa süre içinde uygulanabilir olması ve işlem sonrasında hastaların gündelik yaşamlarına erkenden dönebilmeleri sayesinde popülerliği artan bir uygulama olmayı başarmıştır. Uygulama yöntemlerine göre farklı sürelerde işlem gerçekleştirilebilir. Nazolabial kıvrımlar ve kukla kıvrımlarında Mint Lift ile iyileşme sağlanması tedavinin temel hedefleri arasında yer alacaktır.

Hastaların tedavinin uygulanmasının hemen ardından günlük hayatlarına dönebiliyor olması da ameliyatsız yüz kaldırma işlemleri arasında yer alan Mint Lift uygulamalarına ilgiyi artmıştır. Mevcut durumunda kırışıkları ve kıvrımları iyileştirmemek yerine, doku sarkmasının önlenmesine ve yaşlanma etkisine karşı süreci geciktirmesi açısından da etkili bir konumda yer almaktadır. Mint Lift uygulaması ile yaşlanma etkilerine karşı kısa sürede çözüm bulabilir ve kliniğimizden destek alarak yeni nesil estetik yöntemlerle en etkili sonuçları alabilirsiniz. 

Mint Lift Kimlere Uygulanır?

Mint kaldırma ile özel ipler kullanılarak yapılacak germe ve gençleştirme işlemleri hemen hemen her yaş grubundan kişiye uygulanabilir. Bu tür tedavilerde dikkate alınan temel unsur ise kişilerin genel sağlık durumunun uygun olması ve tedaviden olumsuz yönde etkilenmeyecek olmalarıdır. Yetişkin kadın ve erkek her kesimden kişiye uygulanabilen Mint Lift, sahip olduğu özel yapısı ile insan sağlığına da hiçbir zararı bulunmamaktadır. Bu sayede günümüzde ameliyatsız olarak tercih edilen en yaygın yüz kaldırma uygulamaları arasında yer almaktadır. 

Mint Lift Faydaları Nelerdir?

Mint Lift faydaları oldukça fazladır. Alışılageldik estetik yöntemlerin yanı sıra Mint Lift uygulaması ile hastaların kısa sürede ameliyatsız olarak en etkili sonuçları elde etmeleri sağlanır. Bu kapsamda elde edilen başlıca faydalar ve avantajlar ise şöyle özetlenebilir:

  • İnsizyon bölgesi gerektirmediğinden herhangi bir iz bırakmaz.
  • Hastalar işlem sonrası normal hayatlarına hemen dönebilir.
  • İplerin patentli kılçıklı yapısı çekme etkisi ve kollajen oluşumunun uyarılmasında doğal sonuçlar verir.
  • En iyi kaldırma ve genç bir görünüm etkisini sağlar.

Mint Lift ipleri ile ameliyatsız olarak gerçekleştirecek yüz kaldırma işlemlerinde hastaların beklentileri ve talepleri de oldukça önemlidir. Genel sağlık durumu elverişli olan tüm yetişkinler için Mint Lift ile en etkili yüz kaldırma işlemi uygulanmaktadır.

Mint Lift Zararları Var Mıdır?

Mint Lift zararları yok denecek kadar azdır. İnsan biyolojisi ile uyumlu ve kendiliğinden eriyebilen ipleri sayesinde uzun vadede de herhangi bir soruna neden olmaz. Ameliyatsız yüz germe işlemlerinde tercih edilen etkin yöntem olan eriyebilen ipler, yeni nesil teknolojiler sayesinde zararsız bir hale getirilmiştir.

Zararları bilinçsiz ve yanlış uygulamalar sonrasında ortaya nadiren çıksa da kullanılan iplerin kalitesine göre uzun vadede en zararsız uygulamalar arasında yer alır. Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmemesi sayesinde de hastaların beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktadır. Hastaların en kısa sürede işlem sonrasında gündelik yaşamlarına da dönebiliyor olmaları da tedavinin başarısının bir göstergesi olarak değerlendirilebilir.

Mint Lift Kalıcı Mıdır?

Mint Lift etki süresi eriyebilen iplerin üretildiği malzemenin kalitesine göre değişecektir. Eriyebilir forma sahip iplerin imal edildiği malzemelere göre ortalama olarak 18 – 24 ay arasında değişen sürelerde önemli ölçüde etkisini gösterecektir.

Dolgu ya da ameliyatlı yüz germe işlemlerine göre hem etki süresi hem de faydaları açısından birçok farklılık gösterecektir. Mint Lift yöntemleri ile yaşlanmaya karşı cildinizde meydana gelen bozulmaları ortadan kaldırabilir ve çok daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kliniğimizi ziyaret ederek en iyi estetik sonuçlarla tanışabilirsiniz.