Morpheus8

Morpheus8 son zamanlarda cilt yenileme için en sık kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Kırışıklıkların azalmasını sağlar ve yaşlanma sürecini yavaşlatır. Kişilerin daha genç bir görünüm kazanmasını sağlar. Dokuların yeniden yapılanmasına destek olur. Kısaca cilt gençleştirme prosedürü olarak tanımlanması mümkündür. Mikro iğnelerin radyo frekans teknolojisi ile bir araya gelmesidir. Uygulama sonrasında kişiler daha sıkı bir cilde sahip olurlar. Vücudun doğal iyileşme mekanizması kullanılmaktadır. Yeni kolajen ve elastin üretimi teşvik edilmektedir. Cilt yüzey altına derinlemesine RF enerjisi verilmesi için çok sayıda minik iğneler kullanılmaktadır.

Morpheus8 Etkileri Nelerdir?

Morpheus8 etkileri sayesinde en çok tercih edilen cihazlardan bir tanesi olmayı başarmıştır. Etkiler arasında şunlar sıralanabilir:

  • Gevşek cildin sıkılaşmasını sağlar.
  • İnce çizgileri giderir.
  • Cilt nemini artırır.
  • Cildin daha genç görünmesini sağlar.
  • Ciltteki renk düzensizliklerinin eşitlenmesine yardımcı olur.
  • Pürüzlü cilt dokusunu yeniler.
  • Sivilce izlerinin ortadan kalmasını sağlar.
  • Çatlakları azaltır.
  • Genel görünümü iyileştirir.
  • Cildin eşit ve parlak görünmesine katkıda bulunur.

Bütün bu etkileri uzman ellerde Morpheus8 işlemi görmeniz halinde siz de elde edebilirsiniz. Zamanla, yer çekimi ve diğer çevresel etmenlerle birlikte ciltte çeşitli sorunlar görülebilir. Ancak bunları sorun etmenize gerek yok. Morpheus8 sayesinde cilt sorunlarına veda ederek genç ve güzel bir cilde sahip olacaksınız.

Morpheus8 Hangi Bölgeler için Kullanılabilir?

Morpheus8 in kullanıldığı bölgeler vücudun her yeri olabilir. Vücutta akla gelen herhangi bir yerde kullanılmasında sorun yoktur. İnsanlar en sık yüz ve çene hattı için bu işlemi tercih etmektedir. Bununla birlikte boyun, kalça, karın, çene ve diğer vücut bölmeleri için de Morpheus8 harika sonuçlar çıkarmaktadır. Vücudun hangi bölgesinde kullanılırsa kullanılsın bu cihaz her bölgede kişilerin harika sonuçlar almasını sağlar.

Morpheus8 Kaç Seans Kullanılmalıdır?

Morpheus8 seans sayısı herkes için değişiklik gösterecektir. Uygulama yapılacak olan bölge, bölgedeki cilt sorunu, bu sorunun ne kadar derin olduğu gibi pek çok farklı etmene göre kullanım gereken seans sayısı değişiklik gösterir. Ne var ki uzmanlar en az 3 seans işlem yapılması gerektiğini dile getirmişlerdir. Eğer kişiler çatlak problemi için Morpheus8 işlemini yaptırıyorlarsa genellikle daha uzun seans sayıları gerekli olmaktadır. Çatlak ne kadar derin olduğu, hangi türden olduğu, derinin özellikleri gibi etmenlere göre bir analiz yapıldıktan sonra seans süresi planlanmaktadır.

Seans süresi önceden planlansa da vücudun Morpheus8 etkisine nasıl bir tepki gösterdiği de çok önemlidir. Kimi zaman uygulama yapıldıktan sonra bazı ciltler çok çabuk tepki vermekte ve çabuk iyileşme sürecine girmekte, kimi ciltler ise daha uzun süreye ihtiyaç duymaktadır. Uzman kişi Morpheus8 işlemini yaptıktan sonra cildin verdiği tepkilere de bakarak seans planlaması yapacaktır.

Morpheus8 Sonuçlarını Ne Zaman Görebilirim?

Morpheus8 sonuçlarını görmek için gerekli zaman herkesin cildine göre değişir. Ne var ki uygulama yaptıktan bir iki gün sonra kişiler ciltlerinde meydana gelen olumlu değişikliklerin farkına varabilirler. Sonuçların en ideal şekilde görülmesi için 3 hafta beklemek gerekir. Tipik olarak 3. haftada en iyi sonuçlar alınmaya başlanır. Sonuçlar arasında cildin gençleşmesi, cildin kırışıklıklarının açılması, renk tonu eşitlenmesi ve nemine kavuşması yer almaktadır. Kişi uygulama sonrasında her gün biraz daha cildinin olmasını istediği şekle gelmeye başladığını görecektir. Planlanan seans süresi bittikten sonra kişi en başta hedeflediği cilt özelliklerine kavuşacaktır.

Morpheus8 Sonuçlarının Daha Etkili Olması için Neler Yapılabilir?

Morpheus8 sonuçlarının daha etkili olması istendiği zaman genellikle farklı tedaviler ile birlikte kombine yapılmaktadır. Aynı anda Morpheus8 ile birlikte başka tedavi yöntemlerinin de denenmesi mümkündür. Elbette bunun için kişinin ihtiyacı olan tedavi yöntemlerini seçmek gerekir. Morpheus8 en çok PRP ve mezoterapi ile kullanılmaktadır. Bu şekilde işlemler birbirini tamamlayarak alınacak olan etkinin 2-3 katına kadar çıkmasını sağlamaktadır. Özellikle derin cilt problemleri olan kişiler ve daha etkili sonuç almak isteyenler tarafından kombine yapılmaktadır. Optimum sonuçlar almak için 2 li ve 3 lü tedavi yöntemleri uzun zamandan beri uygulanmaktadır ve herhangi bir yan etkisi görülmemiştir.

Morpheus8 Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Morpheus8 yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler çok önemlidir. İşlem sonrasında kişilerin tedavi bölgesini nemlendirmesi gerekir. Bunun için hekim tarafından önerilen kremler kullanılmalıdır. Morpheus8 cildin geçici olarak kurumasını sağlar ve bu tamamen normal kabul edilir. Cilt kendini yenilemeye başladıktan sonra kuruluktan eser kalmaz. Kişiler ayrıca ciltlerini doğrudan güneşe maruz bırakmadığından emin olmalıdır. Yaz kış fark etmeksizin mutlaka yeterli güneş koruması sunan güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Hekim tarafından önerilen ek ürünler olması halinde bunlar da kullanılabilir.

Yüz bölgesine işlem yapıldıysa, uygulama sonrasında makyaj yapılmaz. Uygulama yapılan diğer bölgelere de diğer kozmetik ürünlerin sürülmemesi gerekir.

Morpheus8 Yan Etkileri Nelerdir?

Morpheus8 yan etkileri kimi hastalarda söz konusu olabilir. Özellikle hassas cilt tipine sahip olan kişilerde bu durum görülmektedir. Morpheus8 işleminden sonra işlem yapılan yerde kızarıklık ve şişme gibi problemler olabilir. Bu tamamen normal kabul edilmektedir. Bütün yan etkiler kendiliğinden geçer ve endişe gerektirmez. Yan etkilerin geçmesi için bir iki gün yeterli olacaktır. Kişilerin bu bölgeye müdahale etmemesi gerekir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir