Neauvia

Estetik işlemleri için sıkça kullanılan yöntemlerden biri de Neauvia’dır. Neauvia organik dolgular ile daha sağlıklı ve daha genç bir görünüme kavuşmak mümkündür.

Güvenli kullanım imkanı sunan ekipmanlar ile yapılan dolgu işlemleri kişiye özel tasarlanır. Bu ekipmanlar kırışıklıkların giderilmesi ve daha genç bir cilde sahip olmak için kullanılmaktadır. Müşterilerimizin ciltlerini ışıltılı bir hale getirmek için kaliteli ekipmanlar ile hizmet veriyoruz.

Neauvia Ne İçin Yaptırılır?

Dolgu yaptırma nedenlerinin başında kırışıklık giderme bulunur. Dolgu yaptırarak kırışıklarınızdan arınabilir ve ışıltılı bir yüze sahip olabilirsiniz. Yaşa bağlı olarak yüz bölgesinde sarkmalar oluşabilir. Bu sarkmaları toparlamak ve daha gergin ve sağlıklı bir cilde sahip olmanız için de dolgu yapıyoruz. Yüz dolgusu işlemini düzenli aralıklarla cilt bakımı ile de desteklemenizi tavsiye ederiz. Hem cildinizin daha genç ve ışıltılı görünmesi hem de dolgunuzun uzun süre kullanılması için cilt bakımı önemlidir.

Neauvia Kimlere Yapılır?

Neauvia dolgu yaptıranlar genellikle ergenlik dönemi bitmiş ve yüz hatları yerine oturmuş kişilerdir. Uzmanlarımız da küçük yaşlarda dolgu yaptırılmaması gerektiğinin altını her zaman çizerler. Yüz hatları oturan bir cilde dolgu işlemi yapmak her zaman daha sağlıklıdır. Büyüme dönemi devam eden çok genç yaşlardaki insanların ise zorunda kalmadıkça yüzlerine müdahalede bulunmamalarını öneriyoruz. Yüz bölgesinde sarkma ve kırışıklık gibi problemler neticesinde yapılır. Doktorlarımız ile ön muayene gerçekleştirildikten sonra onların uygun göreceği yöntem ile dolgu işlemi gerçekleştirilir.

Neauvia Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yüz dolgularının uygulandığı bölge kişinin ihtiyaç duyduğu bölgedir. Yüz dolgusu yapılan ve en çok istenen bölgeler ise şunlardır:

 • Dudaklar
 • Ağız kenarları ve ağız kenarında bulunan çizgiler
 • Yanak
 • Çene
 • İki kaşın ortası
 • Şakak
 • Burun
 • Göz altları

Dolgu yapılan alanlar arasında bulunur.

Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dolgunun yapılması için önce bölgenin seçilmesi ve bölgeye en uygun ekipmanların kullanılması gerekir. Neauvia ile yaptığımız işlemler ise güvenilir olmasının yanı sıra kalitelidir. Dolgu uygulaması cilt altına enjekte edilen organik dolgular ile yapılır. Oldukça kısa süren bir işlemdir ve dakikalar içerisinde farkını gösterir. Dolgu işlemi, kişinin istediği bölgeye uzmanlarımızın belirlediği yöntemler ile yapılır. Farklı formları bulunan dolgu malzemelerinden kişi için en uygun olanı tercih edilerek dolgu süreci başlatılır. Yaklaşık 20 – 25 dakika süren dolgu işlemi, kesin ve hızlı yanıt veren bir estetik müdahaledir. Avantajları nedeni ile birçok kişi tarafından sıkça tercih edilir. Öyle ki çoğu ülkede estetik yaptırmak artık olağan bir hal durumuna gelmiştir. Ülkemizde de estetik ve dolgu işlemleri gün geçtikçe artış göstermekte ve insanlar bu konuya daha sıcak yaklaşmaktadır. Dolgu uygulaması basit ve güvenli bir işlemdir ve ortalama 8 ila 12 ay arasında etkisini korur. Zaman geçtikçe etkisini kaybeder ve eğer istenir ise yeniden yapılabilir. Dolgu uygulaması eğer kolajen temelli yaptırılıyor ise etkisini yavaşça ama kalıcı olarak gösterir.

Kaç Yaşından İtibaren Dolgu Yapılabilir?

Dolgu yaptırma yaşı için herhangi bir yasal sınırlama bulunmaz. Ancak uzmanlarımız dolgu ve estetik işlemlerinin yetişkinlere ve yetişkin genç gruba yapılması önerilir. Çok küçük yaşlarda eğer gerekli değil ise dolgu yaptırılması tavsiye edilmez. Bunun nedeni ise kişinin ergenlik döneminin devam etmesi ve her geçen gün hatlarının ve vücut yapısının gelişmesidir. 18 yaşından küçük olanlar da günümüzde dolgu işlemi yaptırmaya başlamıştır ancak çok elzem bir sebep olmadıkça dolgu yaptırmamaları önerilir. Ergenlik sürecini tamamlamış kişiler ise yüz hatları artık son halini alacağı için rahatlıkla dolgu yaptırabilir.

Dolgu Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Dolgu yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler işlem öncesi ve sonrası olmak üzere iki gruba ayrılır. İşlem öncesinde, cildin hazırlanması ve farklı kimyasallara maruz kalmamak gerekir. İşlem sonrasında dikkat edilmesi gerekenler ise dolgunun ardından doktorlarımız tarafından kişiye aktarılmaktadır. Genel olarak dolgu yaptırırken dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekildedir:

 • Dolgunun ardından 24 saat boyunca spor yapılmamalı (ağır sporlar, crossfit vb.)
 • Toplu ya da ortak kullanılan havuz, banyo, jakuzi, sauna ve buhar odası gibi yerler 3 gün boyunca kullanılmamalı
 • İşlemi takip eden 3 gün boyunca sigara tüketiliyor ise bırakılmalı ya da önemli miktarda azaltılmalı
 • 3 gün boyunca alkol tüketilmemeli ya da çok az miktarda tüketim yapılmalı
 • Ağrı kesici, antibiyotik ya da kullanılan farklı ilaçlar var ise 3 gün ara verilmeli
 • İçerisinde yüksek oranda şeker bulunan gıdalar tüketilmemeli

Bunların yanı sıra işlemi takip eden 7 gün boyunca ise yüze herhangi bir cilt bakımı, peeling ve maske uygulaması yapılmamalıdır. İlk gün yüz üstü yatmamaya da özen gösterilmesi tavsiye edilir.

Neuavia Dolgusu Ne Kadar Kullanılır?

Dolgu kullanma süresi dolgunun yapıldığı bölgeye ve kullanılan dolgu malzemesine göre farklılık gösterse de genellikle 8–12 ay arasında bir kullanım süresi bulunur. Neauvia dolgu malzemeleri organik maddelerden elde edilir ve cildin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir