Kol Altı Sarkıkları ve İç Bacak Sarkması

Kol altı sarkıkları ve iç bacak sarkması gibi problemler; pek çok kişinin çeşitli sebeplerden dolayı başına gelir ve çözüm arayışına girdiği unsurlardır. Bu tip durumlarda çeşitli pek çok tedavi yöntemine başvurularak istenilen dış görünüme kavuşmak çok da uzak değildir. Kol altı sarkıkları ve iç bacak sarkması gibi durumlar dış görünüşünüzü olduğu kadar içsel huzurunuzu da etkiler. Gerekli uygulamalar ardından aynaya baktığınızda kendinizi beğeneceğiniz için daha özgüvenli bir birey olabilirsiniz.

Kol Altı Sarkıkları Neden Oluşur?

Kol altı sarkıklarının nedenleri şu şekildedir:

 • Çoğu zaman kolun üst kısımlarında gözlenen sarkıklıklar genellikle kilo vermeye bağlı olarak gelişir. Eğer hayatınızın bir döneminde aşırı kilolu olduysanız kollarınızda sarkık oluşma riski de bir o kadar artar.
 • Vücudumuzdaki en ince derilerden biri olan kol altı derisi kilo alındığı zaman gerginleşir. Ancak bu kilolar verildiğinde eski şeklini almakta zorlanır ve bu da sarkmaları meydana getirir.
 • Söz konusu sarkmalar genellikle kolların üst kısımlarında ve iç tarafa doğru olur.
 • Bu bölge dışında kolda sarkıklık çok nadir gö Çünkü diğer bölgelerde deri ve derialtı dokuları alttaki kaslara çok sıkı şekilde tutunur. Bu sağlam bağ dokular da sarkmaları engeller.

Kol Altı Sarkıkları Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Genellikle kadınlarda gözlenen kol altı sarkıkları tedavi edilebilir niteliktedir. Buna göre kol altı sarkıklarının tedavi yöntemleri ise şu şekildedir:

Clatuu Soğuk Lazer Lipoliz;

 • Uygulama yapılan bölgedeki yağların belirli bir dereceye kadar dondurularak deforme edilip parçalanması kaydıyla, vücudun farklı alanlarında bölgesel yağ eritme amacı ile dünyada yaygın olarak kullanılan non-invazif bir yö
 • Ağrısız ve tek seans protokolüne sahip bir tedavi yöntemidir.
 • İşlem sonrası özel bir korse kullanmak gerekmez.

Le Shape Sıcak Lazer Lipoliz;

 • Uygulama yapılan bölgedeki yağların belirli bir dereceye kadar ısıtılarak deforme edilip parçalanması kaydıyla, vücudun farklı alanlarında bölgesel yağ eritme amacı ile dünyada yaygın olarak kullanılan non-invazif bir yö
 • Ağrısız ve tek seans protokolüne sahip bir tedavi yöntemidir.
 • İşlem sonrası özel bir korse kullanmak gerekmez.

Onda Coolwaves;

 • Onda Coolwaves özel olarak geliştirilmiş medikal mikrodalgalar sayesinde hem kol altı bölgesinde birikmiş olan yağların giderilmesinde hem de bu bölgedeki gevşekliğin tedavi edilerek giderilmesinde etkilidir.
 • Kişinin cildinin durumuna ve kol altındaki sarkmanın durumuna bağlı olarak 21 gün ara ile 3 seans olarak uygulanabilir.

Kol Altı Sarkıkları İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Genetik ya da yaş faktörlerine bağlı olarak pek çok kişide kol altı sarkmaları meydana gelebilir. Bu etkenler çok fazla müdahale yapılmasına izin vermeyip yapılan müdahalelerin kalıcılığını doğrudan etkiliyor olsa da problemleriniz için her daim çözümler mevcuttur. Buna göre kol altı sarkıkları için dikkat edilmesi gereken unsurlar şu şekildedir:

Sabit Kilo;

 • Sabit kiloda kalmak her zaman için en ö Günlük hayat rutininizi sağlığınıza göre planlayıp beslenmenize dikkat etmeniz büyük oranda size yardımcı olacaktır.
 • Sık sık kilo alıp vermeler ya da aşırı kilolardan bir anda zayıflamak vücudunuz için zorlayıcı bir aşama olabilir.

Spor;

 • Kol sıkılaştırmaları için düzenli spor yapmak büyük ölçüde etkili bir yöntemdir.
 • Günlük rutininize en fazla 30 – 40 dakikalık egzersizler sıkıştırmak kollarınıza yapacağınız en büyük yatırım olabilir.
 • Baş aşağı namaste egzersizi, itme çekme gerdirme egzersizleri, tenis topu egzersizi gibi çeşitlendirilen pek çok hareketi 20 set tekrarlar ile kendinizi yormadan düzenli olarak yapmanız etkili sonuçlar almanıza yardımcı olabilir.

Bazı vücut tipleri için spor geç bir uygulama yöntemi olabilir. Bu tip durumlarda uzman doktorlarımız, daha kısa sürede etkili uygulama yöntemleri ile istediğiniz görünüme sahip olmanızda yardımcı olabilir.

İç Bacak Sarkması Neden Oluşur?

Yaşam koşulları, vücut stili zaman içerisinde bedenimizde gözle görülür bir bozulma oluşmasına neden olabilir. Bunlardan bir tanesi olan iç bacak sarkması nedenleri çeşitli faktörlere bağlı olarak meydana gelir. Yaş, yer çekimi, sık kilo alıp vermek, doğum yapmak gibi etkenlere bağlı olarak bozulmalar gerçekleşir. İç bacak sarkmalarının ileri seviyelere gelmesi özellikle yaz aylarında pişik oluşumlarını da beraberinde getirir. Söz konusu durumda hem görsel hem de fiziksel rahatsızlıklardan dolayı iyileştirme yöntemlerine başvurulabilir. Bu aşamada kliniğimizin uzman doktorları ile görüşerek profesyonel ve etkili yöntemler uygulayabilirsiniz. Kol altı sarkıkları ve iç bacak sarkması hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İç Bacak Sarkması Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Çeşitli unsurlara bağlı olarak gelişen iç bacak sarkmalarının her zaman bir tedavisi vardır. Buna göre iç bacak sarkması tedavi yöntemleri şu şekildedir:

Accent Prime;

 • Dünyanın önde gelen lazer firmalarından Alma Lasers tarafından vücut şekillendirme ve cilt sıkılaştırma amaçlı geliştirilmiş çok yönlü bir cihazdır.
 • Radyofrekans sistemi ile çalışan özel sıkılaştırma programı, haftada 1 kere olmak üzere toplamda 4 seans olarak uygulanabilir.

Onda Coolwaves;

 • Onda Coolwaves özel olarak geliştirilmiş medikal mikrodalgalar sayesinde ciltteki gevşekliğin tedavi edilerek giderilmesinde etkilidir.
 • Özel sıkılaştırma programı 21 gün ara ile 3 seans olarak uygulanabilir.

İç Bacak Sarkması Tedavi Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Meydana gelen sarkmaların çeşitli yöntemler ile iyileştirilmesi her zaman için mümkündür. Söz konusu tedavilerin uygulanması ardından hastanın da dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Buna göre iç bacak sarkması tedavi sürecinde dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 • Bacak germe sonrasında, en az 1 hafta boyunca bacağın hareket etmesi engellenmelidir.
 • Yürüme gibi eylemlere ara verilmelidir.
 • Dikiş bölgesinin korunması da son derece ö
 • Ameliyat bölgesinde enfeksiyon oluşumundan kaçınmak adına hijyene dikkat edilmelidir.

Operasyon sonrası işlemler ardından doktorunuz ile iletişiminiz deva edeceği için uzman yönlendirmeleri her zaman için öncelikli olmalıdır.

İç Bacak Sarkması Tedavisi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Yaşam tarzına ve biyolojik etkenlere bağlı olarak oluşum gösteren iç bacak sarkmaları tedavi edilerek ortadan kaldırılabilir. Buna göre iç bacak sarkması tedavisi ile ilgili bilinmesi gerekenler şu şekildedir:

 • Operasyon oldukça risksiz bir süreçtir.
 • Operasyon ardından ek bir tedaviye ihtiyaç oluş olmadığı doktor ve hasta arasında alınan ortak karar doğrultusunda şekillenir.
 • Operasyon sonrası doktorunuzun bilgilendirmelerine dikkat etmeniz ardından kalıcılığı maksimum düzeyde arttırabilirsiniz.
 • Operasyon izleri çoğu zaman kalıcı etki bırakmaz.
 • İşlem ardından 1 gün hastanede kalmak gerekir. Bunu bilerek kendinizi hazırlamanız sorunsuz bir süreç geçirmenizi sağlar.

Vücudunun çeşitli bölgelerinde sarkmalar meydana gelmesi ardından görsel rahatsızlıklar hissedilebilir. Derinin birbiri ile sürtünmesi pişik oluşumunu meydana getirerek gün içinde rahat hareket edememenizi de sağlar. Kol altı sarkıkları iç bacak sarkması gibi problemlerinizin ortadan kaldırılması için bizimle iletişime geçerek profesyonel bir yardım alabilirsiniz. Sarkma meydana gelen derinin doku yapısı, ameliyata uygunluğu, işlemin kalıcılığı gibi tüm önemli faktörler karşılıklı olarak konuşularak çözüme kavuşturulabilir. Probleme göre operasyon öncesi ve sonrası süreç uzman doktorumuz ile beraber planlanarak hareket edilmesi ardından memnuniyet oranınız artmış şekilde istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir