Thulium Lazer

Thulium lazerin tanımı bir elementin özelliklerinden yararlanan bir çeşit ışık tedavi türüdür. Thulium lazer gerek medikal tedavilerde gerekse de cerrahi yöntemlerde sık tercih edilir. Thulium lazer başta prostat olmak üzere kanser ve böbrek taşı gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılır.

Thulium lazer uygulamasında yüksek enerji saçan lazer ışınından yararlanılır. Bu da doku kesisini sağlar. Geleneksel cerrahi yönteme göre daha az girişimsel olan Baby Face Ultra Thulium lazer yönteminde kanama yok, iyileşme süresi kısa ve enfeksiyon riski çok düşüktür.

Thulium Lazer Ne İşe Yarar?

Thulium lazerin yararları kullanım amacına bağlı olarak değişir. Estetik amaçlı kullanılan Thulium lazer cildin daha güzel görünmesini sağlar. Aşağıda bu cihazın sunduğu bazı temel kullanım alanları vardır:

Thulium lazer cildin üst-alt katmanları üzerinde etkilidir. Ciltte mikroskobik sütun şeklinde delikler açar. Bu sayede kolajen üretimini artırır. Cildin daha esnek görünmesine yardımcı olur. Kırışıklıkların önlenmesi, lekelerin gözle görülür şekilde yok edilmesi ve aknelerin azaltılması konusunda aynı teknoloji kullanılır.

Thulium Lazer Sonrası Cilt Nasıl Görünür?

Thulium lazerin etkisi ile cilt hafif derecede kızarabilir. Thulium lazer uygulanan ciltte ciddi olmayan yan etkiler görülebilir. Ödem ya da hafif yanma hissi lokal olarak yaşanabilir. Bu durum normaldir ve birkaç gün devam edebilir. Birkaç gün sonra cilt yüzeyi yavaş yavaş normale döner.

Thulium lazer ile cilt hücrelerinin üretimine destek olunur. Ciltte meydana gelen yaşlanma belirtileri bu uygulama ile azalır. Cilt, daha sağlıklı ve esnek görünür. Thulium lazer sayesinde ciltteki şu problemler çözüme kavuşur:

 • Pürüzlenme
 • Kırışıklık
 • İz
 • Leke
 • Gözenek genişliği

Uygulama sonrasında cilt daha hassas olur. Bu neden ile güneşe maruz kalmaktan kaçınılması gerekir. Cildin güneşten korunabilmesi için güneş kremlerinden yararlanılabilir.

Thulium Lazer Acıtır Mı?

Thulium lazerin can acıtması hafif şekilde hissedilir. Bazen yanma ile eşlik eden bu acı geçicidir. Bu acının hissedilmesinin en temel nedeni uygulamanın cildin en derinindeki katmana kadar ulaşmasıdır. Thulium lazer uygulama öncesinde acının en az derecede hissedilmesi amacı ile lokal anestezik kremler kullanılır.

Thulium lazer uygulaması sonrasında herhangi bir yan etkinin ortaya çıkmaması için hekimimiz tarafından verilen bakım talimatlarına uyulması gerekir.

Baby Face Ultra Thulium Lazer Yaptıranlar Memnun Mu?

Thulium lazer yaptıranların yorumları genel olarak olumlu yöndedir. Thulium lazer yeni nesil bir tedavi cihazıdır. Bu cihaz ile ciltte oluşan lekelerin, yaşlanma belirtilerinin ve çizgilerin giderilmesi sağlanır. Kolajen üretimini destekleyen cihaz, ciltteki pürüzsüz görünüme yardımcı olur. Cilt sıkılığı Baby Face Ultra Thulium lazer tedavisi ile sağlanabilir.

Tedaviden kısa bir süre sonra olumlu etkiler ortaya çıkmaya başlar. Baby Face Ultra Thulium lazer tedavisi sonrasında danışanların ciltleri daha parlak ve genç görünür. Sonuçlar kişiye özel olarak değişebilir.

Baby Face Ultra Thulium Lazer Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

Thulium lazer sonrası bakım yapılır iken kişilerin uygulaması gereken maddeler şu şekildedir:

 • İşlemden hemen sonra çeşitli nanoteknoloji serumlar kullanılır. Bunlar Vitamin A, Vitamin C, Resveratrol ve Traneksamik asittir. Ciltteki sorunun tipine göre doktorunuz hangi ürünün kullanılacağına karar verecektir.
 • İlk gün cilt bakım ürünü ve kozmetik malzemelerden uzak durulmalıdır. Bunun nedeni cildin lazer ışınlarından dolayı daha hassas olmasıdır.
 • Birkaç gün sonrasında kuruyan cilde nemlendirici uygulanabilir. Kullanılacak olan nemlendiriciyi hekimimize danışarak kullanabilirsiniz.
 • Baby Face Ultra Thulium lazer tedavisi sonrasında cildin güneşten korunması önemlidir. Lazerden birkaç gün sonra güneşe çıkılır iken güneş kremlerinden yararlanılabilir.
 • Yüz su ile yıkanır iken nazik olunmalıdır. Kurulama sırasında fazla baskı yapılmaz.
 • Baby Face Ultra Thulium lazer tedavisi sonrasında egzersizlerden kaçınmak ve sigara ya da alkol kullanmama ö Bunun nedeni sigara ve alkolün hücre sentezine olan olumsuz etkisidir.

Thulium Lazer Fiyatları Nedir?

Thulium lazeri seans ücretleri şu faktörlere bağlı olarak değişir:

 • Lazer uygulanacak bölgenin alanı: Thulium lazerin daha geniş bir alana uygulanması işlemin zamanını ve kullanılan enerjisini artırır. Bu da dolaylı olarak fiyat üzerinde etki gö
 • Thulium lazer işlem sayısı: Lazer uygulaması bazı durumlarda tek seans yapılır. Bazı durumlarda ise birden fazla seansa ihtiyaç duyulur. Birden fazla seans yaptıran bireylere daha iyi sonuçlar alınacaktır.
 • Uygulama yapılacak klinik: Klinikte çalışan hekimin konu hakkındaki tecrübesi, fiyata etki eder. Hekim ne kadar tecrübeli olur ise işlem kalitesi de o kadar artar. Tecrübeli hekimlerimizi ve yeni nesil cihazlar ile donatılan kliniğimizi ziyaret ederek Thulium lazer uygulamasından yararlanabilirsiniz.
 • Kullanılan teknolojik cihazlar: Uygulamada yararlanılan cihazların etkili ve yeni nesil olması maliyeti artırır. İşlem kalitesi ve maliyeti de buna bağlı olarak artar.

Baby Face Ultra Thulium lazer tedavisinin uygulama alanları için kliniğimizin müşteri yetkilisi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir