Cilt Sıkılaştırma

Cilt, seneler içinde çeşitli faktörlerden dolayı sarkar. Sarkan cildin altında kilo kaybından tutunda, hamileliğe, yaşlanmaya kadar pek çok neden yatmaktadır. Ne var ki bütün bu etmenler ile savaşmak ve sıkı bir cilde sahip olmak mümkündür. Evde uygulayabileceğiniz yöntemler olduğu gibi, profesyonel cilt sıkılaştırma yöntemlerinden de faydalanabilirsiniz. En ideali her ikisini dengeli bir şekilde birlikte götürmektir. Yani cildin durumuna göre hem bir uzmandan cilt sıkılaştırma için hizmet almak ve aynı zamanda evde kişisel bakımlara devam etmek gerekir.

Cildin sıkılaştırılması sonrasında elde edilen sıkı ve pürüzsüz cilt şüphesiz herkesin hayalini kurduğu bir şeydir. Sıkı bir cilt gençliğin simgesi olarak kabul edilir. Kişiler cilt sıkılaştırma işleminden sonra kendilerini hem bakımlı, hem sağlıklı hem de fit hissedecektir.

Sıkı bir Cilt için Tavsiyeler Nelerdir?

Sıkı cilt tavsiyeleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Ağırlığınızı korumaya özen gö Sürekli kilo alıp vermediğinizden emin olun.
 • Düzenli olarak egzersiz yaparak bütün vücudunuzun sıkılaşmasını sağlayın.
 • Bol miktarda su içerek cildinizin pürüzsüzlüğünü koruyun. Su cildi iyileştirir ve aynı zamanda cilt sağlığı korunur.
 • Cildinize cilt sıkılaştırma için bakım yaparken kolajen içeren ürünler tercih edin. Kolajen cildin sıkı ve genç görünmesini saylar. Dokuların elastikiyeti de korunmuş olur. Sıkılaştırıcı özelliğe sahip yağlar da kullanılabilir. Üzüm çekirdeği yağı bu özelliği ile bilinen yağların başında gelmektedir.
 • Cildin her gün toniklenmesi gerekir. Doğal toniklerin başında gül suyu geliyor. Gül suyu cildin sıkılaşmasını sağlıyor.
 • Soda hem cildin yatışmasını sağlıyor hem de cildi sıkılaştırıyor. Soda ile her gün yüzünüzü yıkayabilirsiniz.
 • Cilt bakımını yaparken cildinize masaj yapmayı ihmal etmeyin. Masaj hareketleri cilde giden kan akışı miktarını artırmaktadır. Bu da cildin yaşlanmasını ve sarq qkmasını engeller.

Profesyonel Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Profesyonel cilt sıkılaştırma yöntemleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Fractora,
 • Morpheus8,
 • Accent prime,
 • Fraksiyonel C02 lazer,
 • Forma
 • Body plus yöntemleri cildin çok kısa süre içinde gözle görülür şekilde sıkılaşmasını sağlar.

Bu yöntemlerin hepsinin uzman tarafından ve steril ortamda uygulanması gerekir.

Accent Prime Yöntemiyle Vücut Sıkılaştırma

Accent Prime ile vücut sıkılaştırmak özellikle kol ve karın bölgelerinde mükemmel sonuçlar vermektedir. Patentli özellikleri bulunmaktadır. Bu yöntemde hem US hem de RF teknolojisi birleştirilmiştir. Yani hem ultrason hem de radyo frekans yöntemi kullanılmaktadır. Kişiye özel yöntemler kullanıldığı için daha başarılı sonuçlar alınmaktadır. Cildin çeşitli derinlikte dokularına odaklanılır. Güvenli bir yöntemdir. Odaklı derinlik kontrolü bulunmaktadır. Uygulama süresi bölge başına 45 ile 60 dk arasında değişmektedir. Bu yöntem sayesinde arzu ettiğiniz kıvrımlara kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Ultrason enerjisi kullanıldığı için tedavi edilen alana homojen bir enerji dağılıyor. Bu da inatçı yağ hücrelerinin etkin bir şekilde bozulmasını sağlıyor. Ardından hemen sonra radyo frekans enerjisi uygulanması ise derin bir termal ısınma sağlıyor. Bu da tedavinin konsantre şekilde gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Accent Prime yönteminde benzersiz bir kombinasyon uygulanıyor. Bu ikili kombinasyon sayesinde hem tedavi süresi hem de seans sayısı azaltılmış oluyor. Bunun yanı sıra güçlü sonuçlar elde ediliyor.

Fractora Yöntemiyle Cilt Sıkılaştırma

Fractora ile cilt sıkılaştırma sayesinde kırışıklıkları azaltabilir, yaşlanmanın etkilerini yavaşlatabilir ve arzu ettiğiniz gibi sıkı ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildin tekrar yapılanmasını sağlayan bu tedavi sayesinde kendinizi çok daha genç hissedeceğinizin garantisini sunuyor. Fractora yöntemi cilt yenilenmesinin gerekli olduğu her alanda kullanılabiliyor. En sık kullanılan alanlar arasında şunlar yer alıyor:

 • Alın,
 • Yanaklar,
 • Alt göz kapağı,
 • Üst göz kapağı,
 • Mimik çizgileri,
 • Boyun,
 • Ağız çevresi alanlarında görülen yaşlanma belirtileri Fractora yöntemi ile yok edilebiliyor.

Fractora yöntemi ile cilt sıkılaştırmada tedavi rejimine bağlı olarak seans sayısı 1 ile 6 seans arasında değişmektedir. Renk eşitsizliklerinden, kırışıklığa akne skarından aklınıza gelebilecek çok çeşitli cilt problemlerine veda edebilirsiniz. Fractora kullanımı ile yayılan özel RF enerjisi, kırışıklıkları azalttığı konusunda bilimsel olarak kanıtlanma özelliğine sahiptir. Cildin derin katmanlarını ısıtmaya yarar ve kolajenlerin harekete geçmesini sağlar. Bu da parlak ve genç bir cilt anlamına gelir.

Forma Yöntemiyle Cilt Sıkılaştırma

Forma™ Franksiyonel Termal Sıkılaştırma

Daha genç görünen bir cilde kavuşun.

Cilt görünümünü tamamen değiştirecek daha pürüzsüz ve daha parlak bir cilt yaratın!

Forma cildin derin tabakaların da optimum cilt sıkılaşması sağlamak için radyo frekans teknolojisini kullanır. Radyo frekans enerjisi ciltte uzun soluklu sıkılaşma sağlayacak, yeni kolajen oluşumunu tetikler ve ciltte elastikiyetini arttırır.

Forma yüz ve vücut bölgelerinden kullanılabilir. Yüz için yaygın bölgeler alın, kaz ayağı, üst göz kapakları, alt göz kapakları, nazolabial kıvrımlar, çene altı, gülümseme çizgileri ve boyundur. Vücut bölgeleri; kollar (kol sarkmaları), karın ve sıkılaşmaya ihtiyaç duyulan diğer bölgeler.