Fokuslu Ultrason

Fokuslu ultrason cildin en derin tabakasına dahi etki edebilme özelliğine sahiptir. Cerrahi bir uygulama olmamakla birlikte en az cerrahi işlemler kadar etkili olduğundan sıkça tercih edilmektedir. Cilt gençleştirme işlemi için kullanılmaktadır. Odaklanmış ses dalgaları bunu mümkün kılar. Ses dalgaları ile birlikte kolajen üretimi uyarılır. Cilt kendi kendini onarma sistemini aktif hale getirmiş olur. Yorgun görünümlü ciltten bıktınız mı? Daha canlı bir cilt mi istiyorsunuz? O halde bu yöntemi deneyebilirsiniz. Ameliyat istemeyen kişiler için harika bir alternatiftir. Yeni teknolojik gelişmelerle birlikte mümkün olan bu teknik onay almıştır. Yüz ve dekolte bölgesinde en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Dekolte bölgesinde çizgilerin giderilmesinde de etkili bir yöntemdir. Farklı isimlerle anılsa da çalışma prensibi temelde aynıdır.

Fokuslu ultrason Etkili bir Yöntem midir?

Fokuslu ultrason etkinliği yüksek olan bir tekniktir. Güvenli olması ve cerrahi olmadan bu kadar avantaj sunabilmesi kayda değer bir özelliktir. Kesi olmadan, yara izi bırakmadan ve iş gücü kaybına neden olmadan harika sonuçlar sunar. Cilt yüzeyini korur ve yüksek frekans ile cildin en derin katmanlarına kadar ulaşmayı başarır. Deriyi delerek geçmez, deriye zarar vermez, etkisini derinin altındaki dokularda oluşturur. Hedef noktasındaki dokunun tam 65 dereceye kadar ısınmasını sağlar. Milimetrik noktalar şeklinde ısıtma sağlar. Yan yana olan dokuların zarar görmesine neden olmaz. Bu nedenle de kişi işlem çok hafif ağrı duyabilir. Rahat geçen bir işlemdir.

Fokuslu ultrason Sonuçlarını Ne Zaman Görürüm?

Fokuslu ultrason sonuçlarını görmek için geçmesi gereken süre aslında yoktur. Çünkü zaten işlemle birlikte aynı anda sonuçlar görülmeye başlanır. Ama unutulmaması gereken önemli nokta hemen işlemden sonra elde edilen görüntü nihai görünüm değildir. Çünkü işlemden sonra ortalama 6 aya kadar işlemin etkisi yükselmeye devam edecektir. Dolayısıyla ciltte bu süreç içinde değişimler meydana gelecektir. Kişiden kişiye etkinlik süresi vb. noktalar değişkenlik gösterebilir. Görülen etki genellikle gerilme ve sıkılaşma olarak ta tanımlanmaktadır. Kişiler bu işlemden aldıkları etkiden 1-1,5 seneye kadar yararlanabilirler.

Fokuslu ultrason Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Fokuslu ultrason kullanmanın avantajları sayesinde uygulama bu kadar başarılı olmuştur. En çok öne çıkan avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Deride yaralanma ya da zarar oluşturamaz.
 • Üç farklı derinlik kartuşu kullanılabilir.
 • Farklı yüz yapılarında ona uygun kartuş kullanılır.
 • Tek seanslık bir uygulama olmakla birlikte 1-1,5 seneye kadar etkisini sürdürür.
 • İşlem sonrasında kişiler işine ve sosyal yaşantısına beklemelerine gerek kalmadan dönebilir.
 • Anesteziye gerek yoktur. Kişi çok fazla ağrı hissetmeden rahatça işlem yaptırabilir.
 • Güvenli ve konforlu bir uygulamadır.
 • Klinik olarak etkisi kanıtlanmış bir yöntemdir.
 • FDA onayını almıştır.
 • Cerrahi işlem yaptırmak istemeyenler için idealdir.
 • Enfeksiyon oluşma riski yoktur.
 • İz kalma, renk değişikliği gibi durumlara da neden olmaz.

Fokuslu ultrason sayılan bu avantajlar sayesinde insanların gençleşmek ve daha iyi bir görünüme kavuşmak için tercih ettikleri ilk yöntemler arasında yer alıyor.

Fokuslu ultrason Yaptırmak için Kimler Uygun Adaydır?

Fokuslu ultrason yaptırmak için uygun adaylar herkes olabilir. Kişi yüzünde zamanla gevşeme olduğunu hissediyorsa, cerrahi işlem yaptırmak istemiyor ancak yine de genç görünümlü bir cilde sahip olmak istiyorsa, bu yöntemi deneyebilir. Fokuslu ultrason herkes için güvenli bir yöntemdir. Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanması mümkündür. Gıdı bölgesinde bir miktar yağ olan insanlar Fokuslu ultrason yöntemi sayesinde şikayet ettikleri gıdılarından tek seansta kurtulabilirler. Üstelik uygulama sadece 30 dk kadar kısa sürer ve kişi işlemden çıktıktan hemen sonra sorun yaşamadan normal yaşantısına devam edebilir.

Fokuslu ultrason İşleminden Sonra Görülen Etkiler Nelerdir?

Fokuslu ultrason işleminden sonra görülen etkiler arasında şunlar yer alır:

 

 • Deri sıkılaşmaya başlar
 • Elastin üretimi artar.
 • Kolajen üretimi artar.
 • Cilt canlı bir görünüme kavuşur.
 • Cilt nemli ve parlak görünür.
 • Gıdı bölgesinde küçülme olur.
 • Deri daha gergin görünür.
 • Yanak bölgesinde de küçülme olur.

Fokuslu ultrason Yönteminin Zararları Var mıdır?

Fokuslu ultrason yönteminin zararları yoktur ve kişiler güvenle bu yöntemden faydalanabilirler. Deride zarar olmadan etkisini göstermektedir. Deride yara kesik vb. durumlar olmaz. Tedaviden hemen sonra işlem yapılan yerde hafif kızarıklık olabilir. Bu tamamen normal kabul edilir. Bu kızarıklık bir iki saat içinde kendiliğinden ortadan kaybolacaktır. Yan etkiler geçicidir ve kişilerin rahatsız olmasına dahi neden olmayacaktır. Bu nedenle uygulamadan çekinmeyin.

Fokuslu ultrason Etkisini Nasıl Gösterir?

Fokuslu ultrason yönteminin etkisini göstermesi cildin ısınmasıyla olur. Cilt güvenli bir şekilde 65 derece sıcaklığa kadar getirilmiş olur. Farklı katmanlara farklı derinliklerde etkili etmesi adına başlık seçimi yapılmaktadır. Fokuslu ultrason hassas hedefleme yaparak diğer dokuların zarar görmesine kesinlikle neden olmaz. Cildin sıkılaşmasını sağlar. Cildin yüzeyini atlayarak ses dalgaları cildin en alt katmanına kadar iner. Doku iyileşme sürecine girer. Doğal onarım sağlanır. Kolajen lif üretimi ve organizasyonu da uyarılmış olur. Tedavi edilen cilt uzun süre gergin kalacaktır ve yukarı doğru çekilme efekti yaratılacaktır. Fotoğraflara bakıldığı zaman kişiler ciddi anlamda fark göreceklerdir. Enerji ayarlaması kişinin beklentilerine ve isteğine göre uzman kişi tarafından detaylı bir şekilde planlanır ve bilgi verilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir