IPL Lumecca

IPL Lumecca Tedavisi

Lumecca by inmode… Cilt gençleştirme için son teknoloji çözüm! Cilt renk eşitsizliği ve lekelerden kurtularak en son teknoloji ile daha genç ve güzel görünün!

Lumecca Nedir?

Lumecca pigmente ve vasküler lezyonların tedavisi için kullanılan en güçlü yoğun darbeli ışıktır (IPL). Kullanımdan sonra, hastalar cilt yapısında ve cilt temizliğinde ciddi farklar gözlemler. Lumecca, rahat ışık gönderimi sağlayan, fototermoliz kullanarak çalışır.

Faydaları Nelerdir?

Sadece 1-3 seans sonrası Lumecca aşağıdaki durumlarda cilt ilerlemesi sağlar:

*Yaşlılık lekeleri (kırmızı/kahverengi pigmentasyonlar)

*Güneş lekeleri

*Vasküler lezyonlar (örümcek damarlar, doğum lekesi (şarap lekesi), bacak telenjektazi)

*Rosacea

Hangi bölgeler tedavi edilebilir?

Lumecca vücudun tüm bölgelerine kullanılabilir. En yaygın kullanım alanları genel olarak güneşe maruz kalan bölgelerdir. Genel olarak yüz, boyun dahil dekolte, bacaklar, eller ve kollardır.

Uygulama öncesi dikkat edilecekler nelerdir?

Tedaviden 1 ay önce direkt güneş temasında, güneş ya da kimyasal bronzlaştırıcılar ile bronzlaşmaktan kaçının.

Tedavi esnasında ve sonrası neler ile karşılaşılır?

Tedavi esnasında parlak bir flaş ışığı olacak ve atış lastik çarpması şeklinde hissedilecek. Uygulamadan sonra kızarıklık ve sıcaklık hissi hissedilmesi gayet normaldir ve genellikle bir saat içerisinde azalır. Uygulamadan 24-48 saat sonra koyulaşmış pigmentli noktalar görebilirsiniz, bir hafta içerisinde bu lekeler dökülecektir, cilt renk tonu eşitlenecektir. Vasküler lezyon tedavileri sonrası, damarlar beyazlaşabilir ya da kaybolabilir ya da birkaç gün sonra renk değiştirerek yok olur.

Kaç seans gereklidir?

Tek seans ile gayet başarılı sonuçlar alınır fakat en iyi sonuçlar birkaç tedavi sonrası ortaya çıkar. Tedavi takvimi cilt hasarına, tedavi tipine (güneş hasarı, vasküler vb.) ve enerji ayarlarına göre farklılık gösterir.

Sonuçlar ne zaman ortaya çıkar?

İlk seans sonrası güneş hasarları ve cilt lekelerinde birkaç gün sonra hemen sonuçlar görülebilir. 1-2 hafta sonra cilt zamanla daha genç ve parlak görülebilir. Birden fazla yüz uygulaması sonrası daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Bacak damarları, örümcek damarlar gibi vasküler uygulamalar sonrası hemen ya da 2 haftaya kadar sonuç alınabilir.

Herhangi bir yan etkisi var mı?

Hastaların çoğu herhangi bir yan etki ile karşılaşmamaktadır ve cilt reaksiyonları birkaç saat sonra kaybolmaktadır. Fakat hastalar tedaviden hemen sonra güneşe karşı hassasiyet hissedebilir. Direkt güneş ışığına maruz kalmaktan ve bronzlaşmaktan kaçının.

uygulama için uygun olup olmadığınızı uzmanınıza danışın!

güvenli, hassas ve etkili cilt yenileme

*kahverengi yaşlılık lekelerini temizleyerek cildinizi yeniden yapılandırın.

*tek seans ile dekolte bölgesinde kahverengi lekelerdeki ilerleme

*tek seans ile çil, güneş ve yaşlılık lekelerine çözüm

*tek seans ile rosacea ve örümcek damarlarda azalma.

*yaşlılık lekeleri ve cilt renk eşitsizliğindeki azalma

”Lumecca bugüne kadar gördüklerimin en iyisi. Tek seans da bile inanılmaz sonuçlara sahip. Yaşlılık lekelerini ve cilt eşitsizliklerini azaltır aynı zamanda cilt yapısını düzeltir.” Dr. I. Matta

”Lumecca uygulamasını kesinlikle tavsiye ediyorum. Yüzüme verdiği aydınlık görünüm ve güzellik ışıltısını çok seviyorum. Gerçekten farkı görebiliyorum.” Pamela, Lumecca Hastası

30-45 Dakika

3 – 5 Seans